Stredisko Jasná Nízke Tatry predstavilo plán rozvoja
Piatok 30. Decembra 2016
Autor: Boardlife

0 komentárov

Stredisko Jasná Nízke Tatry predstavilo plán rozvoja

Najmodernejšie stredisko cestovného ruchu Jasná Nízke Tatry predstavilo plán rozvoja v horizonte najbližších päť rokov a viac. Všetky predstavené plány do budúcna a projekty sú v štádiu zámeru rozvojových plánov spoločnosti Tatry mountain resorts, a. s. (TMR) v lokalite Jasná Nízke Tatry Chopok Sever a Chopok Juh.

Návrhy investičných projektov sa týkajú predovšetkým rozvoja reštauračných služieb a ubytovacích kapacít, rozširovania ponuky dopravných zariadení a zvyšovania komfortu zjazdoviek, ako aj dobudovania a skvalitňovania infraštruktúry a doplnkových služieb. Uvedené projekty zatiaľ nemajú vydané požadované povolenia, sú v rôznych fázach prípravy a podliehajú prísnemu posudzovaniu vplyvov na životné prostredie EIA a ďalším zákonom stanoveným postupom.

V horizonte päť rokov sa na Chopku plánuje vybudovať nová lanovka v lokalite Biela Púť – Priehyba, ktorá odbremení dopravu v mieste zvanom „Koliesko“ a v horizonte nad päť rokov sa plánujú dobudovať lanovka Krupová - Dereše a lanovka Otupné Luková. Stredisko sa snaží skvalitniť aj zjazdové trate a prispôsobiť ich na reálny štandard lyžiara na hektár, podľa požiadaviek moderného klienta a rozšíriť najmä modré zjazdovky a takisto zvýšiť kapacitu zasnežovania, s cieľom vysnežiť stredisko do 10 dní. Zámerom všetkých aktivít je zlepšenie infraštruktúry a doplnkových aktivít aj prostredníctvom najnovších inovatívnych technológií ako aj rozšírenie ponuky ubytovania a gastro služieb.

Z rozvojových plánov reštauračných služieb a ubytovacích kapacít zverejnilo stredisko Jasná Nízke Tatry projekt Centrum Jasná, ktorý sa nachádza v srdci lyžiarskeho strediska hneď vedľa nástupnej stanice kabínkovej lanovky Grand Jet a sedačkovej lanovky Biela Púť a dopĺňa tak chýbajúce centrum s nákupným korzom. Samotný projekt Centrum Jasná zahŕňa apartmány so 600 lôžkami a 380 miestnym krytým parkoviskom. Z ubytovacích kapacít sa v horizonte najbližších päť rokov dokončia ubytovacie jednotky aj v lokalite Chalety Otupné. Reštauračné služby posilní samoobslužná reštaurácia Vyhliadka na výstupnej stanici lanovky Lúčky – Vyhliadka. V roku 2017 plánuje TMR otvoriť nový aprés-ski Champange bar, v roku 2018 preskliť južnú terasu reštaurácie Rotunda a v roku 2019 zrealizovať samoobslužnú panoramatickú reštauráciu v lokalite Priehyba. Podrobnejšie informácie sú dostupné na http://www.jasna.sk/hory/blog/.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: tmr jasna

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!