Piatok 15. Júla 2011
Autor: Miško

0 komentárov

Sumárne surf news, alebo kam ísť surfovať

Prišlo leto a s ním nastalo v Európe obdobie dovolenkárov a okrem iného aj malých vĺn. Na druhej strane baby všade pobehujú v bikinách a tak je tu aspoň aká taká kompenzácia. Pre tých, čo už majú na budúci týždeň vybavenú dovolenku, ale zatiaľ žiaden plán, možno by bolo rozumné spojiť príjemné s užitočným a vyraziť niekam k moru chytiť pár vĺn. Veď nasledujúci týždeň udrie Európu silný západný swell.

Francúzsko

Bretagne – nasledovné dni dorazí na sever Francúzska silný severo-západný vietor s ktorým príde aj kvalitný swell. Peak by mal doraziť niekedy v nedelu večer s double overhead. Výhodou Bretagne je množstvo spotov a keďže je to poloostrov určite sa dá nájsť miesto s offshore. Vlny by mali pretrvať až do konca budúceho týždňa.

Vendee – Swell dorazí do tejto časti Francúzska až neskoro v nedeľu s tým, že vietor úplne ustúpy až v stredu a vtedy to tam môže vyzerať docela zaujímavo – 1.5 metrové čisté lajny.

Juh (Hossegor) – Hossegor zase nesklame a v najbližších dňoch je jasne najlepším spotom v Európe. Tak ako to už so západným swellom býva. Od nedeľne poobede už veľmi kvalitné double overhead vlny aj keď vietor ostáva slabý onshore. Pondelok vietor úplne odíde a 2.5 metra vysoký ground swell donesie okrem ťažkých barrellov aj silné crowds. Streda a štvrtok môžu vyzerať veľmi podobne aj keď s oveľa nižšími vlnami – head high.

Španielsko

Podmienky na severe Španielska budú vyzerať veľmi podobne ako juh Francúzska a aj tu bude prevládať onshore wind, ktorý má od nedele začať ustupovať až do úplného bezvetria koncom budúceho týždňa. Pre pokročilejších jazdcov nie je vôbec zlý nápad vyraziť sa pozrieť na tetu Mundaku.

Portugalsko

Celú západnú časť Portugalska udrie okrem veľkých vĺn aj silný severný vietor, ktorý pretrvá až do konca budúceho týždňa. Vlny sa budú celý týždeň pohybovať okolo overhead. Škoda len silného vetra a pozor na silné prúdy, ktoré sa môžu vyskytnúť. Aj keď južná strana pri Peniche by mohla pri takýchto podmienkach vyzerať veľmi zaujímavo.

Južná strana Portugalska bude celý budúci týždeň ponúkať optimálne vlny pre začiatočníkov – slabý vietor, malé čisté vlny a pekné počko.

Kanárske ostrovy

Klasika v podaní overhead waves.

Taliansko

Flat až do konca víkendu a začiatkom budúceho týždňa by sa mohli na severe Talianska vyskytnúť malé longboardové vlnky. 

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!