Tatranci pripravujú lyžovačku s ešte lepšími službami a väčšou zábavou
Piatok 19. Septembra 2014
Autor: PR

0 komentárov

Tatranci pripravujú lyžovačku s ešte lepšími službami a väčšou zábavou

Ukončením 1. investičnej fázy, kedy bolov Tatrách počas 7 rokov preinvestovaných 190 mil. eur sa Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR)sústreďuje na skvalitnenie poskytovaných služieb a zlepšenie samotnej lyžovačky v horských strediskách. Po rokoch investícii do dopravných zariadení je čas investovať energiu do pohodlia klientov-od samotného nákupu skipassu, príchodu do strediska, cez komplexnú starostlivosť až po užívanie si lyžovačky a pobytu v horách každým jedným členom rodiny.

Najlepšie lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry, ktoré získalo v medzinárodnom Skiareateste 5 prestížnych oceneníkvality, ponúka lyžiarom v zimnej sezóne 2014/15takmer 46 km zjazdoviek. Lyžovačku si tak užijú na viac ako 7 km čiernych náročných zjazdovkách, takmer 18 km stredne ťažkých červených a na viac ako 11 km ľahkých modrých tratiach. 9 km dlhé lyžiarske cesty (traverzy) vedú po oboch stranách Chopka. 29 km zjazdoviek je zasnežovaných 5 mesiacov v roku. V stredisku je spolu 30 lanoviek a vlekov, možnosť nočného lyžovania, 7 bezplatných parkovísk, lyžiarska škola, fun-zone, snowpark, 11 športových obchodov, 8 freeridových zón a kompletný servis ski in ski out hotelov. Lyžiarsky výťah twinliner, lanovky funitel a 15 miestna gondola prepájajúce severnú a južnú stranu Chopka poskytujú nadšencom lyžovačky maximálne pohodlie na ceste za zimnými zážitkami. Nekonečné výhľady, nočnú romantiku, či ochranu pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami na druhom najvyššom vrchu Nízkych Tatierponúka Rotunda. Panoramatická reštaurácia s dokončenými hotelovými službami a možnosťou ubytovať sa na Chopku vo výške 2 004 m.n.m, je novinkou nadchádzajúcej zimy. 

Aktuálne sa v Jasnej pred zimnou sezónou upravujú úsekyzjazdoviek:Chopok – Priehyba, Luková a Pretekárska. Skvalitňujú sa trate a rozširujú úzke úseky, dopĺňajúsa zasnežovacie systémy i nové snehové a veterné zábrany. Vylepšuje sa zasnežovanie stopy vleku Koliesko – Luková, kde je už teraz dobudovaný nový prístupový chodník s detským ihriskom a oddychovou zónou. Počas letaprebiehaliv Nízkych Tatrách rekultivačné práce stupňovitého parkoviska Krúpová na južnej strane Chopku aj na nástupnom mieste Biela Púť a pracovalo sa na odvodnení a zatrávnení nástupného miesta Lúčky. Zároveň sa v tejto lokalite dopĺňajú verejné toalety. Na nástupnom mieste Lúčky pribudne v zime trendovýšportový obchod Tatry Motion s požičovňou lyžiarskej výstroje a testovacím centrom najnovších modelov lyží.

3 lyžiarske strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec, Štrbské Pleso vo Vysokých Tatrách prinášajú lyžiarom kvalitnú lyžovačku na 24 km zjazdových tratí. Aj túto zimu si milovníci zimných športov užijú 13 km ľahkých modrých zjazdoviek pre rodiny s deťmi, 10 km červených náročnejších tratí a 1,2 km dlhú najvyššie položenú čiernu zjazdovku z Lomnického sedla na Skalnaté pleso. 20 km technicky zasnežených zjazdoviek garantuje 5 mesačnú lyžovačku v roku. V lyžiarskych strediskách majú návštevníci aj túto zimu k dispozícii 20 lanoviek a vlekov, bezplatné parkovisko v Tatranskej Lomnici, najmodernejšiu 15 miestnu lanovku na Skalnaté pleso, 60 km bežeckých trás, lyžiarske školy Tatry Motion a 5 športových obchodov.

Vo Vysokých Tatrách sa v týchto mesiacoch začínajú upravovať a zľahčovať náročné úseky zjazdovky Esíčka a General zo Skalnatého plesa do Tatranskej Lomnice. Okolie medzistanice Štart a vrcholovej 15-miestnej lanovky na Skalnatom plese dostalo nový prístupový chodník. Fasáda budovy pôvodnejstanice štvormiestnej kabínkovej lanovky na Skalnatom plese, súčasné Kamzíkovo prešlapovrchovou úpravou. „Nerovné a kolízne úseky terénu zjazdoviek si vyžadovalizásahy. Do stredísk prichádzajú lyžiari, ktorí majú problém zjazdiť ťažšie úseky a preto všetky nerovnostiterénu prispôsobujeme potrebám lyžiarov. Počas leta sme upravilia rekultivovali okolia staníc lanoviek vo všetkých horských strediskách a sprístupnili sme preverejnosť unikátne múzeum lanovky Von Roll na Chopku Juh. Aj na takom mieste ako súnové verejné toalety na Skalnatom plese s mini galériou tatranských zvieratiek sa môže cítiť človek príjemne. Veríme, že aj tieto detaily, ktoré Tatrám dodávajú moderný imidž, budú prijímané pozitívne. Rozšírením a úpravou terasy, z ktorej je prekrásny výhľad na Lomnický štít, či zväčšením priestorov panoramatickej reštaurácie, presunutím pokladní a vytvorením krytého detského zábavného parku Kamzíkova, sme služby v horách opäť posunuli na vyšší level. Celkové investičné náklady na spomínané úpravy v tatranských strediskách si vyžiadali 2 mil. eur,“ uviedol Dušan Slavkovský, riaditeľ horských stredísk TMR.

Novinkami blížiacej sa zimnej sezóny v segmente „služby a zábava“ sú obľúbené produkty ako denný aprés-ski program, večerná sánkovačka, Fresh track, Fun zone, snowpark a iné. Tatranci pripravujú bohatú eventovú nádielku a otvárajúzimnú sezónu už 30. novembra 2014 projektom Tatranského dómu na Hrebienku.Slávnosť, ktorá spája regióny Liptova a Horehronia a rozžiari najvyššie položený vianočný stromček na Chopku, odštartuje zimu v stredisku Jasná Nízke Tatry 5. decembra 2014. Z ďalších stálych podujatí sa lyžiari môžu tešiť na Winter Music Opening, Tatry Ice Master 2015 – ľadové sochy, Sony Xperia Snowboard Fest, CGC Jasná Adrenalín (4* Big Mountain Race), Snežné psy, Bikini skiing, ale aj módnu prehliadku spojenú s aprés-ski zábavou a iné.

Top novinkou zimy za hotely, reštaurácie a bary TMR je zriadenie strediskového detského animačného centra v  kongresovej sále Hotela Grand Jasná, ktoré nebude určené len pre hotelových hostí.Toto špecifické detské centrum poskytne rodičom možnosť, kedy bude o ich ratolesti dobre postarané a oni sa môžu bezstarostne vybrať lyžovať na svah. Reštaurácie a bary pripravujúzimné produkty ako Full Moon Dinner - originálnu večeru v Rotunde pri splne mesiaca, Týždeň medzinárodných palaciniek, druhý ročník úspešného Culinary week, Country strike, netradičnú Valentínsku večeru, Live cooking show, školu varenia, čajový rituál vo wellness centre a iné. Zimné večery si užijú aj nadšenci Tatranskej večere zážitkov, ktorá prichádza v úplne novom horskom štýle. Prostredníctvom konceptu „vintage style“ sa návštevníci Grand hotela v Starom Smokovci opäť prenesú v čase späť do histórie a do obdobia 1. Československej republiky. Novou atrakciou vychádzajúcou z konceptu „vintage“ bude aj korčuľovanie pri Grandhoteli v Starom Smokovci.

Do nákupného procesu e-shop www.gopass.sk pribudne v zimnej sezóne nová ponuka športového tovaru značky Tatry Motion. Lyžiari si budú môcť prezrieť trendové oblečenie online z pohodlia domova, zakúpiť ho cez e-shop, prípadne si vyzdvihnúť priamo v lyžiarskom stredisku. Produktový predaj zážitkových eventov a podujatí sa bude rozvíjať cez GOPASS aj nadchádzajúcu zimu. Ceny pri nákupe skipassov online, budú túto zimu rovnaké ako minulý rok. Nezmenené zostávajú aj celosezónne skipassy. Bližšie na www.jasna.sk, www.vt.sk, www.gopass.sk. Samotný zákaznícky programsa posúva a rastie v nadnárodný projekt. Počas zimnej sezóny 2014/15 rozširuje GOPASS svoje pôsobenie aj do Špindlerovho Mlýna. 

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: tmr tatry chopok zlab

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!