Tatranci stavili na pestrý veľkonočný program
Štvrtok 17. Marca 2016
Autor: PR

0 komentárov

Tatranci stavili na pestrý veľkonočný program

Lyžovačka v bikinách, karneval na lyžiach, Veľká noc na folklórnu nôtu, či exotika v bazénoch. Oslava jari v Tatrách bude bohatá na vysokohorské zážitky, ale aj na pôvodné tradície. Už najbližší víkend sa na Skalnatom plese bude zjarnievať. 19.-20. marca si milovníci dobrého jedla prídu na svoje pri Prvej jarnej grilovačke. Do výšky 1 751 m n.m. vyvezú návštevníkov dve veselé party kabíny, na všetky strany sa rozvoňajú chutné grilované špeciality a oddych na horách spríjemní aj živá hudba.

Štedrý veľkonočný program o týždeň neskôr prinesie na lyžiarske svahy zaujímavé momenty plné príjemného rozptýlenia, jarného oddychu a chytania bronzu v bikinách, či bláznivej jazdy v karnevalových maskách. Atmosféra sviatkov sa prostredníctvom symbolov jari prenesie aj do tatranských hotelov a liptovského Aquaparku Tatralandia. Jarnú lyžovačku pod Chopkom už tradične vítajú Liptáci v bikinách. Obľúbený masový zjazd v plavkách prinesie v sobotu 26. marca na biele zjazdovky zaručenú zábavu a súťaž o zaujímavé ceny s Andrejom Bičanom. Oslava jari pokračuje aj v noci v hudobnom klube Happy End na after party s Adamom Ďuricom. Bližšie k Bikini skiing TU. Odskočiť si zo slnečných svahov do tropického sveta Tropical Paradise môžu všetci milovníci exotického relaxu. 25. – 28. marca sa v Aquaparku Tatralandia uskutoční netradičná Veľkonočná oberačka ananásov. Spolu s profesionálnym animačným tímom sa budú hľadať zatúlané ananásy a šikovnosť svojich rúk si návštevníci otestujú v tvorivých dielňach. Viac k zábave a programu v Tatralandii TU.   

V nedeľu 27. marca si lyžiari na zjazdovke Interski na Štrbskom Plese užijú karnevalový zjazd v maskách len za 1 euro. Netradičné lyžiarske preteky sa uskutočnia v čase od 11.-12. hod. Ceny v cieli si rozdajú kategórie ako najrýchlejšia maska, najoriginálnejší karnevalový kostým, najmladší a najstarší účastník a pretekov a i. Podmienky získania skipasu za 1 euro TU. V reštaurácii Bivac na Solisku a v reštaurácii Slalom pri nástupnej stanici lanovky Solisko - Expres čakajú na návštevníkov chutné grilované veľkonočné špeciality.

   

Tatranská Veľká noc sa aj tento rok ponesie v duchu živých tradícií a sviatočných dobrôt. Hotelieri pripravili pre návštevníkov bohatý sprievodný program, v ktorom nebude chýbať zdobenie kraslíc, hľadanie veľkonočných vajíčok, animačný program pre deti, ale najmä tradičná oblievačka a pletenie veľkonočných korbáčov. Pobytoví hostia si môžu užiť jarnú lyžovačku a ľudovú hudbu v podaní kapely Cimbalovka alebo si pochutnať na pečenom jahňati vo Wellness Hoteli Grand v Jasnej, štýlovo sa vyviesť obrovskou veľkonočnou kraslicou do najvyššie položeného Hotela Rotunda na Chopku a byť súčasťou veselej folklórnej oblievačky s Tatrancom, či v hoteli Tri Studničky drôtovať a maľovať veľkonočné vajíčka alebo sa nechať rozmaznávať špeciálnou sviatočnou masážou Polynesia so zlatým olejom. V Holiday Village Tatralandia sa zas všetci môžu naladiť na tropickú atmosféru a tvorivé dielne, v Hoteli FIS na Štrbskom Plese sa počas Bielej soboty budú venovať starým zvyklostiam s folkloristom Lukášom Janoškom, v Grandhoteli v Starom Smokovci poteší mlsné jazýčky veľkonočný brunch, drobcov živé zajačiky, vyrábanie predmetov na hrnčiarskom kruhu, vyrezávanie z dreva a rodičia si prídu na svoje pri hudobných večeroch s klavírom a saxofónom alebo pri premietaní filmov. Aj v Grandhoteli Praha v Tatranskej Lomnici čakajú na hostí veľkonočné hody a hľadanie vajíčok v priestoroch hotela, no a veľkonočné sviatky počas večera spríjemnia návštevníkom jemné tóny klavíra.

Cesta za dobrodružstvom a oslavou jari môže byť pre mnohých návštevníkov hôr aktívna aj na lyžiarskych svahoch. Na Chopku je momentálne od 40-120 cm snehu, na vysokotatranských zjazdovkách je od 40 – 160 cm snehu a podmienky na lyžovanie veľmi dobré. Od 30. marca sa menia ceny skipasov za jarnú lyžovačku vo VysokýchNízkych Tatrách. Najvýhodnejšie služby získavajú registrovaní užívatelia prostredníctvom e-shopu www.gopass.sk.  

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!