Streda 22. Mája 2013
Autor: Boardlife, PR

0 komentárov

TMR investuje do Tatier ďalších 45 miliónov €, pozrite sa kam pôjdu peniaze

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) investuje vo fiškálnom roku 2012/13 ďalších 45 miliónov EUR na rozvoj cestovného ruchu v Tatrách. Po vyše 144 miliónoch EUR, ktoré do konca roka 2012 preinvestovala do svojich stredísk, tak prichádza nová finančná injekcia v podobe rekonštrukcie, rozšírenia objektov a výstavby lanoviek vo Vysokých a Nízkych Tatrách.

Najväčší líder v oblasti cestovného ruchu na Slovensku, Spoločnosť TMR aj tento rok prebúdza Tatry do novej éry a sústreďuje svoj zámer do investičných aktivít a rozvoja pracovných miest v regióne. „Kľúčovou investíciou v roku 2013 bude výmena lanovky Štart – Skalnaté pleso v stredisku Tatranská Lomnica,“ uviedol Bohuš Hlavatý, generálny riaditeľ TMR. Ako ďalej Hlavatý podotkol, súčasná 4-miestna lanovka je už nevhodná do poveternostných podmienok. Nahradí ju 15-miestna kabínka, rovnaká ako na Chopku Juh – vetru odolná, ktorá výrazne zlepší prepravu, skvalitní produkt a lyžiari si okrem novej lanovky budú užívať aj zjazdovky: „Esíčka“ so zasnežovaním a zábranami, „Bukova hora II.“ so zasnežovaním, či obnovenie pôvodnej zjazdovky „Generál II.“ - všetky v Tatranskej Lomnici. V Nízkych Tatrách dôjde k napojeniu zjazdovky „Turistická“ na zjazdovku v smere na Lúčky, ktorú doplní aj nová 6 sedačková lanovka na severnej strane Chopku.

Vznikne tak nový nástupný bod do strediska s pokladňami, požičovňou a gastrom na svahu. Týmto sa výrazne zvýši komfort do strediska nakoľko parkovisko Lúčky zo svojou kapacitou 350 parkovacích miest bude ski-in a ski-out. Doplnkovými službami v roku 2013 sú aj: 350-miestna kongresová sála pri hoteli Grand v Jasnej, výstavba 6 nových Chaletov na Záhradkách v Nízkych Tatrách, či rozšírenie gastra na Skalnatom plese vo Vysokých Tatrách. Hotel Srdiečko v Nízkych Tatrách prebuduje vstupnú časť recepcie, lobby bar a wellness. V areáli Tatralandie vyrastá adrenalínová atrakcia Superfly – simulácia voľného pádu.

„Rotunda na Chopku bude ikonickou stavbou tohto roku, tvarovo veľmi podobná tej pôvodnej. V hornej časti Rotundy ponúkne strešná terasa prekrásny výhľad na Západné Tatry a Horehronie. V strednej časti budovy pribudnú 4 apartmány podobné ako na Lomnickom štíte s úžasným výhľadom na okolitú scenériu,“ doplnil Bohuš Hlavatý.

Dokončením minuloročných investícií je nové opláštenie nástupných a výstupných staníc na Chopku, ktoré tak získajú nový moderný vzhľad. K skvalitňovaniu ďalších služieb prispejú aj pokladne a lyžiarske škôlky Maxiland v tatranských strediskách.

Od tohtoročných investícií sa očakáva nárast počtu návštevníkov stredísk, vyššie priemerné výdavky na návštevníka, zvýšenie obsadenosti daných hotelov a následne vyššie tržby, podobne ako sa minuloročné investície v hodnote 44 mil. EUR prejavili na náraste návštevnosti. Počet návštevníkov v stredisku Jasná Nízke Tatry, kam primárne smerovali minuloročné investície sa zvýšil o vyše 105 tisíc návštevníkov, t.j. o 24%. Okrem 45 mil. EUR na investície v Tatrách TMR preinvestuje v roku 2012/13 ďalších 120 mil. CZK do rozvoja Špindlerovho Mlýna prostredníctvom dcérskej spoločnosti Melida, v ktorej má 50% podiel, a ktorá má stredisko v prenájme. Investície v Špindlerovom Mlýne budú smerovať hlavne do rozvoja doplnkových služieb, t.j. do výstavby požičovní športového výstroja, gastro prevádzok, obchodov  a lyžiarskych škôl.

Za posledných 6 rokov uskutočnila Spoločnosť TMR viaceré významné stavby (lanovky v Tatranskej Lomnici s modrými a oranžovými sklami, cez renovácie tatranských grandhotelov, hudobný klub Happy End v Jasnej, gastro na svahoch, revolučné prepojenie oboch strán Chopku lanovkami Funitel a 15 gondoly, lyžiarsky výťah twinliner, obchody, požičovne, tropický svet v akvaparku Tatralandia atď...), ktoré výraznou mierou ovplyvnili modernizáciu, rozvoj a celkovú návštevnosť horských stredísk. TMR sa za posledných 6  rokov pričinila o vytvorenie 339 nových pracovných miest.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!