TMR preinvestuje do konca r. 2019 v poľskom Szczyrku viac ako 60 mil. eur
Piatok 17. Februára 2017
Autor: PR

0 komentárov

TMR preinvestuje do konca r. 2019 v poľskom Szczyrku viac ako 60 mil. eur

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) preinvestuje v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski (SON) v dvoch etapách viac ako 60 mil. eur. Do začiatku zimnej sezóny 2019/20 zmodernizuje lyžiarsku infraštruktúru a plánuje vytvoriť v primárnom sektore 200 pracovných miest, v sekundárnom až 500 pracovných pozícií.

Prvú investičnú fázu začne TMR realizovať na jar v roku 2017. V prvej etape zámeru do zimnej sezóny 2017/18 sú naplánované investície v objeme 30 mil. eur. Stredisko dostane 10 – miestnu kabínkovú lanovku v lokalite Parking u Kowalskiego – Hala Skrzyczeńska, 6 – sedačkovú lanovku v lokalite Solisko – Hala Skrzyczeńska, 6 – sedačkovú lanovku v lokalite Solisko – Wierch Pośredni a modrú zjazdovku, ktorá zabezpečí prepojenie dvoch lyžiarskych areálov SON a COS (Szczyrk – Skrzyczne). Projekt počíta s vybudovaním umelého zasnežovania a retenčnej nádrže na vodu. V druhej etape investícií v objeme 30 mil. eur pribudnú: 6 – sedačková lanovka v lokalite Hala Skrzyczeńska – Małe Skrzyczne, 6 – sedačková lanovka v lokalite Czyrna – Hala Skrzyczeńska a 8 – miestna lanovka v lokalite Hala Pośrednia – Wierch Pośredni.

Po investíciách bude mať TMR v stredisku SON 22 km lyžiarskych trás, z ktorých 81% bude technicky zasnežovaných. Spolu so susediacim lyžiarskym strediskom COS bude v Szczyrku 40 km zjazdoviek rôznych náročnosti. Prepravná kapacita SON sa zvýši na 18 200 osôb za hodinu. Projekt počíta aj s vybudovaním 1 500 parkovacích miest. Všetky tieto investície umožnia, aby stredisko žilo po celý rok. TMR odhaduje, že v najbližších rokoch sa iba v samotnom lyžiarskom stredisku SON vytvorí cca 200 nových pracovných miest, v rámci subdodávateľov spoločnosti ďalších 500 pracovných miest a niekoľko tisíc pracovných miest v samotnom regióne.

TMR odhaduje, že investície do infraštruktúry a modernizácie SON realizované v rámci prvej  etapy (do zač. sezóny 2017/2018) umožnia postupný nárast počtu návštevníkov na viac ako 500 tisíc ročne. Doteraz, pri priemerných podmienkach v zimnej sezóne 2014/15 v stredisku SON zaznamenala spoločnosť TMR 150 tis. lyžiarov ročne. Bližšie informácie k investičnému plánu v Szczyrku v prezentácii TU.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: tmr szczyrk

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!