To, čo sa dialo na finále Red Bull Hviezdoslavov Brooklyn, nikto nečakal
Nedeľa 06. Decembra 2015
Autor: Boardlife

0 komentárov

To, čo sa dialo na finále Red Bull Hviezdoslavov Brooklyn, nikto nečakal

Výhry, prehry a prekvapenia. Kto získal dve letenky do Brooklynu a titul rapitačného šampióna?

Je december, no noc nie je zďaleka taká chladná, ako by mala byť. Klikám na Uber. Šofér zastavuje na opačnom konci baráku a tak sa chvíľu hľadáme. Vezie ma do Petržalky, na druhý breh Dunaja. Vystupujem snáď v najpunkovejšej párty venue, aká v Bratislave existuje – v opustenej a polorozpadnutej budove Nemeckého veslárskeho klubu. Pred vchodom horia sudy a dunia basy.

Túto lokáciu poznám, no to, čo sa podarilo spraviť s jej interiérom, ma prekvapilo. Obrovská nástenná maľba Máchu a Hviezdoslava. Na prízemí akcia, na poschodí live stream pre tých, ktorí sa nezmestili na parket. Bar na streche s výhľadom na hrad a UFO. Galéria s fotkami 16 šampiónov a bustou Hviezdoslava a Máchu, ako si dávajú brofist.

Créme de la créme československej rapitačnej scény hodnotí porota v zložení Strapo, Kato a.k.a Deph a.k.a Prago Pyčo a Supa. Chalani sa ako obyčajne usádzajú do gauča na pódiu a najlepší rapitátori z Čiech a Slovenska sú pripravení zbúrať dom.

Začína sa battle.

Je skvelé, že nielen bratislavskí a dokonca nielen slovenskí finalisti majú v publiku silnú podporu. Svojich ľudí tu mali aj Česi, Východniari či hráči zo severu.

Favoriti – Joe Trendy, Adam Kmeť a Mišo Gazdoslav – nesklamali. Všetci predviedli kvalitnú šou. Joe Trendy mal svoj typický swag z poľského blšáku a keď vyšiel na stejdž, bolo cítiť, že je tam doma. Rozhadzoval bankovky s vlastnou podobizňou.

Adam Kmeť si šiel svoj distingvovaný farmársky prednes a neštítil sa rapitovať aj Daniela Heviera. Raz dokonca freestajloval – a treba povedať, že ako pán. Mišo Gazdoslav priniesol svoju nekonečnú energiu a medvediu čapicu. Opäť nechal ožiť texty Molocha Vlavo silou, akú by mu závidel aj samotný Moloch.

Na čo sa ale nikto nemohol pripraviť, bol Elgroth. Metalovo-drumnbassový majster rapitácie z Plzne. Predviedol seriózny mind-fuck.

V poslednom súboji stál proti Adamovi Kmeťovi. Finále bolo úžasne napäté, proti sebe stáli dva protipóly. Elgroth – kreatívny maniak na temnej strane sily. Rapitoval obscénnosti z Řezníkových songov. Adam – štúrovec, básničkár a milovník zvierat. Interpretoval Heviera.

Porota nebola s ich prvým stretom spokojná. Zdal sa im bez šťavy. Naordinovali ešte jedno kolo. Elgroth sa držal svojich temných textov, Adam prešiel z rapitácie úplne prirodzene do energického freestajlu, ktorým vyhajpoval publikum na maximum.

Víťazom rapitačného masakru sa stal Elgroth. Metalista z Plzne, ktorý hráva parties ako drumnbassový DJ. Svet je úžasné miesto, kam sa narodiť.

Live Blog z celého finále: http://www.redbull.com/sk/sk/stories/1331762956000/blog-hviezdoslavov-brooklyn-finale-bratislava-supa-strapo-kato-rap-zabava

Fotoreport, report a video teaser z finále: http://www.redbull.com/sk/sk/stories/1331763216907/hviezdoslavov-machuv-brooklyn-finale-cz-sk-rap-repitacia-zabava-supa-strapo-kato

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: red bull

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!