Štvrtok 23. Augusta 2012
Autor: lentila

0 komentárov

Uprising – najlepšia rozlúčka s prázdninami už v piatok!

Nevedeli ste sa dočkať Uprisingu? Počítali ste dni, kedy už konečne festival bude? Už nemusíte! Uprising je totiž už tu! Už tento piatok sa otvoria brány areálu na Zlatých pieskoch a začne sa jubilejný 5. ročník Uprising Reggae Festivalu! Pri oslavách budú asistovať hviezdy reggae, dubu, drum’n’bassu či hip-hopu z celého sveta!

Uprising má na európskej festivalovej mape svoje stabilné miesto. Kvalitu festivalu podčiarkuje aj tohtoročný line-up – z Jamajky pricestujú roots regge veteráni Max Romeo a Lee ´Scratch´ Perry, hitmaker Anthony B a jeden z najpopulárnejších predstaviteľov aktuálnej svetovej reggae scény Tarrus Riley. Hip-hop prinesú priamo z amerického Los Angeles Delinquent Habits, alebo z Londýna legendárny Dj Vadim. Veľká Británia bude mať na festivale viacerých zástupcov – škótskych Mungo´s Hi Fi, ragga-jungle legendy Top Cat a Tenor Fly a najmä najväčších headlinerov festivalu, legendárnu kapelu Asian Dub Foundation! Za Slovensko na Uprisingu zabojujú Polemic, Vec, Moja Reč, Haf & Beyuz či Medial Banana.

Pozitívnu energiu festivalu okrem množstva skvelej hudby dotvárajú aj tento rok zábavné a športové aktivity či zaujímavé workshopy ako umelecký streetart a graffiti, plážové futbalové zápasy, relaxačná miestnosť s jogou či zaučenie do základov capoeiry, bubnovania či žonglovania. Najnavštevovanejším a najžiadanejším osviežením počas víkendových horúčav bude určite aj kúpanie v jazere, preteky na vodných bicykloch či iné vodné atrakcie a súťaže. 

Areál festivalu bude sprístupnený v piatok od 12:00. Vstupenky na Uprising Reggae Festival je možné kúpiť v sieti Ticketportal do štvrtka večera. Následne budú v predaji priamo v pokladniach na Zlatých pieskoch ako permanentky, ale aj jednodňové vstupenky.

Viac informácií na www.uprising.sk a www.facebook.com/uprisingreggaefestival

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!