Uprising prichádza s vychádzajúcou hviezdou z Jamajky. Na Zlaté piesky príde Chronixx!
Utorok 27. Mája 2014
Autor: PR

0 komentárov

Uprising prichádza s vychádzajúcou hviezdou z Jamajky. Na Zlaté piesky príde Chronixx!

Na festival Uprising má tento rok namierené najväčší talent a objav svetovej reggae scény za poslednú dekádu. Z Jamajky so svojou kapelou Zinc Fence Redemption príde Chronixx, mladý rasta hudobník, ktorý svojou hudbou dobýja svet. Dopĺňa tak program zvučných mien ako Shaggy, Jimmy Cliff, Dub Fx, The Skatalites, či Collie Buddz, ktorí sa 22. a 23. augusta predstavia na siedmom ročníku Uprising Reggae Festivalu.

Chronixx je bezpochyby najvýraznejšou postavou novej vlny jamajských reggae hudobníkov, do ktorého mnohí vkladajú veľké nádeje. Krásne spieva, má rozumné texty, pozitívny odkaz a neuveriteľnú charizmu. Reakcie mnohých sa zhodujú, že práve on bude nástupcom Boba Marleyho a zaradí sa raz medzi nesmrteľné legendy reggae. Pokiaľ jeho úspechy sledujete, určite tomuto tvrdeniu dáte za pravdu. Chronixx je umelec o ktorom bude ešte veľa počuť a rozhodne stojí za pozornosť!

Ako nový objav sa tento 21-ročný umelec dostal do povedomia širokej verejnosti v novembri 2012 vďaka spoločnému mixtapu s formáciou Major Lazer pod názvom "Start A Fyah". Týmto projektom vzbudil veľký záujem a jeho meno začalo byť v hudobnom svete čoraz viac skloňované. Charizmatickému a veľmi talentovanému spevákovi už teraz prorokujú veľkú budúcnosť a medzi jeho najpopulárnejšie skladby patria "Behind Curtains", "They Don't Know", hymna roku 2013 "Smile Jamaica" , alebo fresh novinka "Who Knows" s Protojem, na ktorú nedávno vypustili aj skvelý klip. V apríli 2014 vydal Chronixx vynikajúce EP-čko s názvom Dread & Terrible, ktoré obsahuje aj megahit "Here Comes Trouble", či rocksteady hymnu "Rastaman Wheel Out", na ktorú Chronixx nedávno natočil aj krátky filmový klip. So svojím debutovým albumom dokázal, že si zaslúži pozornosť hudobného sveta. Je priam neuveriteľné, ako dokáže tak mladý človek strhnúť davy všetkých vekových kategórií, zaradiť sa medzi svetovú reggae elitu a vystupovať ako headliner všetkých zásadných svetových reggae festivalov. Na Uprisingu bude jednoznačne patriť k highlightom programu.

Festival Uprising pred pár dňami spustil aj svoju vynovenú stránku, kde okrem všetkých potrebných info nájdete aj permanentky a VIP lístky na toto augustové šialenstvo na Zlatých pieskoch. Klikaj na www.uprising.sk

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!