Pondelok 28. Mája 2012
Autor: Boardlife, PR

0 komentárov

V Jasnej pribudnú nové lanovky a zasenžované úseky zjazdoviek

Spoločnosť Tatry Mountain Resorts, do konca roka 2012 preinvestuje vo svojich strediskách približne 44 miliónov eur. Tatry sa môžu tešiť na 3 nové lanovky, ďalšie zasnežované trasy a tropickú halu s originálnou klímou aj morskými rybičkami.

Posledná zimná sezóna priniesla až 11% nárast klientov v Nízkych a Vysokých. Najvýznamnejšou investíciou, ktorú  chceme dokončiť do začiatku novej zimnej sezóny, je nový lanový systém Funitel. Kabínková lanovka Funitel patrí k najmodernejším technológiám svojho druhu na svete a umožňuje prevádzku aj pri sile vetra až do 120 km za hodinu. Uvedenie tejto prevratnej technológie do prevádzky v Jasnej je zásadným krokom vpred pri napĺňaní stratégie prepojenia Chopku Sever a Juh pohodlne lanovkami,“ vysvetlil Bohuš Hlavatý, predseda predstavenstva TMR.

Investičný boom v Tatrách stále nepoľavuje, tento rok investície dosiahnu približne 44 miliónov eur. „Mnohí sa vyhovárajú na krízu, áno aj to môže byť pre niekoho cesta. My sme si vybrali tú náročnejšiu, ale žneme úspechy a Tatry robíme konkurencie schopnejšími a atraktívnejšími pre návštevníkov,“ doplnil Hlavatý.

Okrem Funitelu TMR do konca roka 2012 v Nízkych Tatrách postaví lanovku Twinliner, ktorá umožní lyžiarom dostať sa z lokality Biela púť na Priehybu, odkiaľ sa pohodlne vyvezú Funitelom až na vrchol Chopka. Súčasťou komplexného prepojenia Chopku Sever a Juh je tiež investícia do 15-miestnej kabínkovej lanovky v lokalite Kosodrevina - Chopokdoplnenie zasnežovania až pod vrchol Chopka zo severnej aj južnej strany.

Vybudovaním troch lanoviek a komfortným prepojením Chopka Sever s Juhom manažment spoločnosti očakáva nárast počtu lyžiarov už v zimnej sezóne 2012/13. Najmä vďaka rozšíreniu a skvalitneniu služieb strediska Jasná Nízke Tatry, ktoré sa stáva porovnateľnými s alpskými strediskami a efektívnejšej prevádzke lanoviek zásluhou vyššej odolnosti zariadení voči poveternostným vplyvom. Novinky rovnako zatraktívnia ponuku druhého najvyššieho štítu Nízkych Tatier v letnej sezóne.

Súčasťou plánu kapitálových investícií na rok 2012 je aj medializovaný Tropical Paradise v liptovskom aquaparku Tatralandia. TMR od tejto investície očakáva zvýšený počet návštevníkov vďaka eliminácii vplyvu nepriaznivého počasia vybudovaním atraktívnej tropickej haly, a zároveň nárast návštevnosti a tržieb aj v slabších sezónach aquaparku. Prvá časť tropickej haly bude prístupná už v júli 2012 a celok v zimnej sezóne.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!