V talianskom Livignu odpočítavajú posledné dni do zahájenia European Freeride Festivalu
Piatok 16. Januára 2015
Autor: lentila

0 komentárov

V talianskom Livignu odpočítavajú posledné dni do zahájenia European Freeride Festivalu

Už 31.januára bude v talianskom Livignu odštartovaný veľký sviatok freeridového lyžovania a snowboardingu, European Freeride Festival. Celá akcia potrvá päť dní a program je naozaj nabitý. Freeridové jazdenie je samozrejmosťou.

Vyskúšať si môžete tiež ski tour s horským vodcom alebo výlet na snežniciach, môžete si vyskúšať najnovšie lavínové vybavenie a splitboardy, zúčastniť sa niektorého z pripravovaných seminárov o bezpečnosti, či večerných prednášok tých najpovolanejších expertov, sledovať filmy v rámci tematického filmového festivalu a užívať si pohodovú atmosféru alpského dufy-free strediska. Celý festival uzatvorí obrovská party v talianskom štýle!!!

V rámci European Freeride Festivalu sa pôjde prestížny a uznávaný kvalifikačný pretek zo série Freeride World Qualifier, ktorý je zaradený medzi 4* eventy, teda medzi najlepšie bodovo ohodnotené preteky na svete. V Livignu sa takáto udalosť uskutoční po prvý krát v celej histórii série a to konkrétne v dňoch 2. – 4. februára 2015. Tohto preteku sa zúčastnia najlepší svetoví jazdci, ktorí si tu chcú zabezpečiť štartovacie miesto na Freeride World Tour.

Jedným z rozhodcov na tomto prestížnom preteku bude aj slovenská freeride jazdkyňa Monika Tatarková, ktorá bude mať na starosti rozhodcovanie lyžiarskej kategórie závodu. 

Pretek sa pôjde na kopci Corna di Capra (na severovýchodnej strane), jeho vrchol sa nad Livignom týči do hrozivej výšky. A nebude to žiadna oddychovka, účastníci si budú musieť poradiť s 800m prvýšením a 45° svahmi posiatymi skalami. S cestou hore si ale starosť robiť nemusia. Čaká ich luxusní servis v podobe helikoptér, ktoré ich vyvezú až od samotný vrchol hory. Potom si každý vyšliape posledných pár metrov, aby svojim nohám doprial zahriatie. Na vrchole už ich čaká len spanilá jazda voľným terénom. Vidieť tento pretek bude určite veľký zážitok a nemali by ste si ho nechať ujsť!!!

Ak sa chcete s nami pozrieť na European Freeride Festival do talianskeho Livigna neváhajte sa prihlásiť na Snow Trip Livigno 2015. Obsadzujeme posledné voľné miesta!!!

Vidíme sa v Livigne!!!

Všetky informácie o European Freeride Festivale, vrátane programu „hodinu po hodine“ nájdete na www.europeanfreeridefestival.com

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!