V Tatrách sa začali zasnežovať zjazdovky
Pondelok 24. Novembra 2014
Autor: lentila

0 komentárov

V Tatrách sa začali zasnežovať zjazdovky

Zimná sezóna sa nezadržateľne blíži, počasie v Tatrách je prevádzkovateľom lyžiarskych stredísk naklonené a Tatranci veria, že sa im podarí otvoriť zimnú sezónu už o niekoľko dní. 21.novembra 2014 sa po prvý krát začalo technicky zasnežovať v Jasnej, počas víkendu na Štrbskom Plese a tento týždeň sa spustí zasnežovanie aj v Tatranskej Lomnici.

Aktuálne sa zasnežujú zjazdovky v Jasnej v nadmorskej výške nad 1 600 metrov na severnej strane Chopku. Na zjazdovkách č. 1c a 1b je v prevádzke 40 snežných tyčí. Na Štrbskom Plese sú to zjazdovky Turistiská, Interski a Spojka. 

Prevádzkovatelia horských stredísk vo Vysokých a Nízkych Tatrách robia všetko preto, aby Perinbabe pomohli už teraz a pripravili dobrý podklad na zjazdovkách a úspešne odštartovali na horách prvú lyžovačku v tejto sezóne.

Zimná sezóna v Jasnej sa už tradične otvára 6. decembra 2014 veľkou hudobnou oslavou zimy pod názvom Winter Music Opening, tento rok v štýle James Bond party. Bližšie k podujatiu TU. Vo Vysokých Tatrách odštartujú zimnú sezónu 29. novembra 2014 netradičným spôsobom slovenskí TOP tenisti. Na Lomnickom štíte vo výške 2 634 m.n.m odohrajú unikátny tenisový turnaj.

Na jeden multiskipas tatranská lyžovačka aj oddych v aquaparkoch 

Tatranci spojili sily a prichádzajú s jedinečnou ponukou ako sa lyžovať a kúpať na jeden multiskipas. Pri viacdňových pobytových balíčkoch so skipasmi, zakúpenými od podtatranských ubytovateľov a hotelierov spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s (TMR), si dovolenkári budú môcť užiť buď lyžovačku alebo 3 najlepšie slovenské aquaparky: Aquacity Poprad, Aquapark Tatralandia a Gino Paradise Bešeňová. Špeciálna novinka je v platnosti od 5. decembra 2014. 

Lyžiari, ktorí prichádzajú do Tatier na viacdňové pobyty si môžu okrem perfektnej lyžovačky na kvalitne upravených tatranských svahoch užiť aj jednu novinku. V prípade, že im nepraje počasie, majú potrebu si oddýchnuť a vyhriať sa v termálnych vodách, môžu vymeniť svoj nevylyžovaný a nevyužitý lyžiarsky deň vo Vysokých alebo Nízkych Tatrách za kúpanie sa v aquaparkoch. 

Na využitie tejto možnosti je potrebné mať buď cez e-shop www.gopass.sk alebo cez svojho ubytovateľa v Tatrách zakúpený viacdňový skipas (Gopass), ktorý je kľúčom na lyžiarsky svah a zároveň aj kľúč k bránam aquaparku. Dovolenkári, ktorí trávia v Nízkych Tatrách dovolenku s viacdňovým skipasom si nevylyžované dni môžu zameniť za oddych v Aquaparku Tatralandia a v aquaparku Gino Paradise Bešeňová. Návštevníci z Vysokých Tatier majú možnosť zameniť si pri 2-6 dňovom skipase svoj nevylyžovaný deň v Aquacity Poprad, v Aquaparku Tatralandia alebo v Gino Paradise Bešeňová. Multifunkčná Gopass karta je osobným skipassom a vernostnou kartou zároveň, ktorá klientovi umožňuje ísť na svah lyžovať hneď po vystúpení z auta a nečakať na skipas v rade na pokladniciach. Pravidelným dobíjaním a používaním sa majiteľovi pripíšu na jeho Gopass účet body, ktoré môže následne vymeniť za služby a produkty v strediskách TMR. Viac na www.gopass.sk  


Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!