Veľká noc na horách bude výnimočná
Utorok 15. Apríla 2014
Autor: Boardlife

0 komentárov

Veľká noc na horách bude výnimočná

Výnimočné, chutné, zábavné a plné netradičných zážitkov na horách - také budú veľkonočné sviatky na Chopku, vo Vysokých Tatrách a v tropickej Tatralandii. Pripravená je najväčšia veľkonočná kraslica, pokus o rekord v maxi sladkom barančekovi, oberačka banánov pod palmami, bláznivý karneval na lyžiach a veľký festival jedla. Všetci sú v Tatrách srdečne vítaní.

Najväčšiu veľkonočnú kraslicu si návštevníci Jasnej užijú už od štvrtka 17. apríla. Liptáci začínajú počas veľkonočných sviatkov letnú sezónu a prichádzajú s extra novinku. Na jeden lístok sa odteraz bude dať voziť lanovkami až na druhú stranu Chopka a späť v cene jedného lístka. Na výletníkov, ktorí pôjdu mega kraslicou až na vrchol, čaká pestrý animačný program. Okrem prekrásnych panoramatických výhľadov na Západné, Vysoké Tatry a Horehronie, je v ikonickej Rotunde pripravené funny foto s veľkonočnými prekvapeniami, folklórne tradície v nadmorskej výške 2004 m.n.m. a pokus o zápis do knihy rekordov s cukrovým barančekom. Zábavný veľkonočný program a slávnostnú atmosféru si užijú obe strany Chopku. Počas sviatkov sa v horskom Hoteli Srdiečko a v aprés ski baroch budú pliesť korbáče, hľadať veľkonočné vajíčka, ochutnávať grilované špeciality a veľkonočné dobroty. V pondelok sa tradičnej šibačke a oblievačke nevyhnú ani lyžiari na hrebeni Nízkych Tatier. O výnimočný zážitok sa postará vtipný Tatranec.

Originálnu exotiku budú mať aj návštevníci najväčšieho liptovského akvaparku. V Tatralandii dozrievajú banány a preto si sviatky jari a rodinnú pohodu užijú všetci netradične, v slanej morskej vode a pri druhom ročníku Oberačky banánov pod Chopkom. Po tropickej kúpačke si svoje starosti nechajú odletieť milovníci adrenalínu. Tí sa vďaka špeciálnemu celodennému vstupu môžu rovno vrhnúť voľným pádom do veľkonočného dobrodružstva v Superfly Tatralandii. Počas predĺženého víkendu je v Tropical Paradise pripravený bohatý animačný program. Bláznivý karneval na svahu poteší zas všetkých lyžiarov, ktorí sa rozhodnú tráviť Veľkú noc vo Vysokých Tatrách. Každý, kto príde na Štrbské Pleso v karnevalovom kostýme a zapojí sa do lyžiarskej súťaže masiek, získava skipass zdarma a súťaží aj o zaujímavé ceny. Gurmáni a vyznávači dobrého jedla si doprajú najchutnejšie veľkonočné špeciality vo vyhliadkových tatranských reštauráciách Slalom a Bivac na Solisku. V Tatranskej Lomnici roztancuje hostí DJ Saxo, na Skalnatom plese si zas návštevníci vychutnajú pravú tatranskú grilovačku s ľudovou hudbou. Na veľkonočné sviatky nezabudli ani tatranské hotely. Tie pripravili výhodné veľkonočné pobyty s priateľnými cenami a zaujímavým veľkonočným programom: školou varenia, hľadaním vajíčok, živými ovečkami a jahniatkami, či vystúpením speváka Petra Stašáka na Štrbskom Plese.

Sviatky budú v Tatrách výnimočné nielen pre tých, ktorí sa rozhodnú tráviť ich aktívne na horách, či pri vode, ale najmä pre tých, ktorí ešte stále nemajú v pláne odložiť svoje lyže. Práve lyžiari si poslednýkrát túto zimu môžu užiť perfektnú jarnú lyžovačku na zjazdovách z Chopku a z Lomnického sedla. Viac k programu počas veľkonočných sviatkov v Nízkych Tatrách TU, vo Vysokých Tatrách TU a v Tatralandii TU. Pozvánka na jazdu veľkonočnou kraslicou na Chopok podrobne TU.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!