Veľkolepé otvorenie lyžiarskej sezóny v Jasnej
Streda 05. Decembra 2018
Autor: TMR

0 komentárov

Veľkolepé otvorenie lyžiarskej sezóny v Jasnej

Počas víkendu stredisko Jasná Nízke Tatry, ako prvé z tatranských stredísk veľkolepo odštartovalo lyžiarsku sezónu. Prvými oblúkmi mohli lyžiari pokrstiť dokopy tri otvorené zjazdovky. Návštevníkov, ktorí sa už zimy nevedeli dočkať, okrem lyžovačky čakala najlepšia aprés-ski party na snehu, talkshow Veroniky Cifrovej Ostrihoňovej a jej hostí, či Funky bašavel v Happy Ende. Dobrá nálada bola priam nákazlivá. Nechýbali ani známe osobnosti. Jedna z nich si dokonca priamo na mrazivom Chopku z kufra vytiahla aj plavky.

Prvým decembrovým dňom Jasná otvorila lyžiarsku sezónu. Svoje lyže, či snowboardy mohli návštevníci strediska prevetrať na troch otvorených zjazdovkách – na severnej strane Chopku na modrej zjazdovke č. 13 Biela Púť a na červených zjazdovkách č. 1 Pretekárska z Priehyby na Záhradky a č. 2 Májová z Priehyby do Jasnej. Dokopy v dĺžke viac ako tri kilometre. „Aktuálne nám počasie praje, zasnežujeme a čoskoro pribudnú aj ďalšie kilometre trás,“ povedal riaditeľ strediska Jasná Matej Hulej.

Otvorenie zimnej sezóny spestrilo v piatok tradičné regionálne podujatie - stretnutie Liptákov a Horehroncov na vrchole Chopku. V tomto roku, vo výške 2004 m.n.m., pri príležitosti 100. výročia Československa, Ján Laco, úspešný slovenský brankár a liptovský rodák a česká lyžiarka Martina Dubovská, symbolicky spojili mapy Česka a Slovenska. Horehronskí chlopi a detský spevácky zbor spojenie zaklincovali hymnou Československa. Bodku za piatkovým večerom dala talkshow Veroniky Cifrovej Ostrihoňovej a jej hostí.


V sobotu už zjazdovky zaplnili lyžiari. Vynikajúcu náladu na Priehybe roznášali Liptovskí zbojníci a ani lyžiarky na nohách nezastavili lyžiarov v chuti zakrepčiť si na tanečnej zábave na tradičnom Demänovka Ratrak stagei. Kým sa nižšie tancovalo, hore sa otužovalo. Známa jojkárska moderátorka Erika Barkolová si vyskúšala svoju odvahu. Aj keď teplomer ukazoval niekoľko stupňov pod nulou, smelo vytiahla plavky a na počesť otvorenia lyžiarskej sezóny v nich odvážne zapózovala priamo na Chopku.


Najväčšie zahriatie po mrazivých dňoch prišlo počas legendárneho Winter Jasná Opening. „Tento rok sa niesol v tanečnom štýle Funky bašavel edition. „Máme radosť z toho, že odpáliť lyžiarsku sezónu na párty prišla viac ako tisícka návštevníkov,“ uviedla marketingová manažérka strediska Jasná Nízke Tatry Jana Kňavová. Večer odpálil koncert jednej z najlepších a najvyhľadávanejších slovenských funky kapiel – Funkiez. Nálada gradovala vďaka balkánskym rytmom dvojice DJov Jakuba a Romana - ako formácia MALALATA, Veľkolepú show sprevádzali tí najlepší DJ`s. DJ EKG, DJ MIKIAS, DJ JUST DAVE, PABLIK DJ. Závan vianočnej nálady na párty preniesol známy slovenský moderátor Martin Nikodým, ktorý si na seba obliekol sveter s vianočnou tematikou. Okrem už spomínaných známych osobností mohli počas víkendu návštevníci Jasnej stretnúť aj topmodelku Pavlinu Němcovú, Sama Trnku, Roba Pappa, Zuzanu Haasovú, Ivana Jakeša, Lukasza Jakobiaka, Annu Nowak, Martina Dejdara, Annu Polívkovú, či Mareka Němca.


Na otvorenie lyžiarskej sezóny čakajú aj strediská vo Vysokých Tatrách. Prvá lyžovačka na Štrbskom Plese by mohla začať už o týždeň, v piatok 7. decembra. V prípade, že to teploty dovoľujú, primárne sa zasnežujú svahy Interski, Turistická a Junior. V Tatranskej Lomnici prebieha do 7. decembra pravidelná jesenná technická údržba lanoviek. Všetky lanovky a vleky sú mimo prevádzky. Aktuálne sa zasnežujú zjazdovky zo Skalnatého plesa až do Tatranskej Lomnice. Stredisko bude otvorené v sobotu 8. decembra a v prípade, že sa podarí vysnežiť a
upraviť niektoré zjazdovky na požadovaný štandard, je predpoklad, že sa počas víkendu bude aj lyžovať. Oficiálne otvorenie lyžiarskej sezóny pod názvom SKI EXCLUSIVE Opening je v Tatranskej Lomnici 15. decembra. viac na www.vt.sk

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: jasna chopok tmr

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!