Veterná smršť v Jasnej - fotky
Pondelok 11. Decembra 2017
Autor: Boardlife

0 komentárov

Veterná smršť v Jasnej - fotky

Boli sme sa prejsť v stredisku Jasná - Nízke Tatry, kde sa včera podvečer prehnala veterná smršť dosahujúca rýchlosť orkánu. Hasičský a záchranný zbor sa postaral o vyčistenie komunikácií a odstránení popadaných stromov z ciest a miest, ktoré by mohli ohroziť ľudí. Na ceste z Demänovej bolo nad Záhradkami popadaných viacero stromov. Počas našej cesty sme narátali vyše 15 stromov spadnutých na komunikáciu, a veľké množstvo popadaných popri komunikácii.

Spadnuté stromy sme zaznamenali aj na zjazdovkách a dokonca aj na lanových dráhach. V stredisku pracujú na odstránení stromov z lanových dráha a zjazdoviek, aby sa čím skôr mohla spustiť prevádzka. Predpoveď na utorok 12. decembra však nie je ideálna. Silný nárazový vietor a husté dažďové zrážky. Ako sa vyjadrilo stredisko: "V stredisku sme počas dneška pracovali na odstraňovaní následkov včerajšej večernej kalamity. Práce boli obmedzené pretrvávajúcim nárazovým vetrom, pričom naďalej hrozí riziko padania stromov. Predpoveď počasia na zajtra je podobná, ako bola na dnešný deň. Aktuálne v stredisku prší a je veľký predpoklad, že ráno budú zjazdovky zľadovatelé. Aj napriek tomu sme pripravení spustiť aspoň časť strediska Jasná. Po raňajšej obhliadke zjazdoviek budeme informovať o aktuálnej situácií. V prípade otázok o aktuálnej situácií v stredisku kontaktujte Infocentrum na t.č.: +421 907 886 644 (v čase 8:00-16:00) V priebehu zajtrajšieho dňa budeme odstraňovať škody na Záhradkách, ktoré dúfame, že spustíme od stredy. "

Foto Boardlife.sk/Kristián Tomančík

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: jasna kalamita

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!