Pondelok 28. Januára 2013
Autor: lentila

0 komentárov

Video z hromadného zjazdu v Jasnej - Red Bull Zjazd na Doraz

Štartová línia iba pár desiatok metrov pod vrcholom Chopku na Úboči. Tlačenica, strkanica, štartový výstrel, 50-metrový šprint, naskočiť do viazania a šus dolu zamrznutým kopcom rýchlosťou až 130 km/h cez Lukovú, Priehybu a cieľom na Záhradkách. Extrém aký Chopok ešte nezažil!

Šusovať jeden z najťažších snehových terénov, to chce poriadnu guráž. Druhý ročník masového zjazdu Red Bull Zjazd na Doraz, ktorý sa konal počas víkendu v lyžiarskom stredisku Jasná v Nízkych Tatrách, vyhral Michal Bekeš (23). Lyžiarsky inštruktor zo Ždiaru prevalcoval celé štartovné pole a spôsobom štart-cieľ dominoval na 4,1km trati s prevýšením 815 metrov časom 2:11,23 min.Po kĺzavých doskách nastúpili na štart bikeri. Kým minulý rok si horský cyklista Filip Polc zišiel zjazd na snehu iba exhibične sám, do Jasne si pozval najlepších v svojom fachu. ,,Krásny pocit, keďsme sa na svahu šlapali do pedálov lakeť pri lakti. Trať bola ideálna a som veľmi rád, že som si urobil rýchlostný rekord,” povedal Filip Polc ukazujúc na tachometer, ktorý mu nameral maximálnu rýchlosť 113 km/h(!). 

Všetky informácie o Red Bull Zjazd na Doraz nájdeš na redbull.sk/zjazdnadoraz

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!