Výsledky prvého kola Snowboardového pohára 2019
Pondelok 21. Januára 2019
Autor: Boardlife

0 komentárov

V sobotu 19. januára 2019 sa v stredisku Jasná – Nízke Tatry a miestnom DC snowparku odjazdilo prvé kolo Slovenského snowboardového pohára. Historicky prvý pohár, na ktorom spolu štartovali snowboarderi a freeskieri. Počasie vyšlo, park bol perfektný a aj jazdcov bolo dosť.

Venujme sa však snowboardingu. Do súťaže sa zapojilo 22 riderov z viacerých kútov Slovenska. Keďže sa ukázalo aj päť juniorov, mohli sme otvoriť aj mládežnícku kategóriu. V hlavnej mužskej kategórii tak súťažilo 16 riderov, z ktorých väčšinu už nejaké roky sledujeme na slovenskej snowboardovej scéne. Super však bolo vidieť aj menej známe mená.

Jazdci mali na súťaži k dispozícii tri skokové platformy so skokmi s table 9m, 11m a 8m. Druhá časť parku obsahovala dve jibové platformy po dve prekážky. Jazdilo sa na dve kvalifikačné a dve finálové jazdy. Do finále postupovali traja juniori a ôsmi muži.

Postupová osmička: Kordiak, Dolník, Strcuľa, Karolčík, Bízik, Kríž, Brziak a Trnovský. Z juniorov to boli J. Lukačko, Zdychavski a Jozsa. Vo finále padali triky s rotáciami od 180 do 720 s rôznymi grabmi. Rôznorodosť bola vidieť aj na jiboch.

A ako to celé dopadlo? Viac vo výsledkoch a pripravovanom reporte.

1. Kolo Snowboardového pohára – Jasná (body za umiestnenie)