Zapojte sa do medzinárodnej fotografickej súťaže!!!
Streda 04. Februára 2015
Autor: lentila

0 komentárov

Zapojte sa do medzinárodnej fotografickej súťaže!!!

Zapojte sa do fotografickej súťaže, ktorú vyhlasuje medzinárodný filmový festival Hory a mesto 2015. Hlavnou cenou za najlepšiu fotografiu je 2 týždňový zájazd do Severného Pakistanu v hodnote 2.500 dolárov

16. ročník festivalu Hory a mesto sa koná 11.- 15.3. 2015 v multiplexe Cinema City v bratislavskom Auparku. Hlavným hosťom festivalu bude Sasha DiGiulian z USA, ktorá je v súčasnosti najlepšou skalnou a športovou lezkyňou v Severnej Amerike a aj jednou z najlepších lezkýň na svete. Na Hory a mesto 2015 zažije bratislavskú premiéru dlhoočakávaný, vizuálne mimoriadne pôsobivý veľkofilm režiséra Thomasa Dirnhofera "Cerro Torre - šanca snehovej gule v pekle". Film dokumentuje prvý voľný výstup na Cerro Torre v Patagónii v podaní Davida Lamu z Rakúska. David Lama festival Hory a mesto aj osobne navštívi.

Ďalšou festivalovou hostkou bude Anička Kuchařová, česká slacklinistka svetového formátu, ktorá sa venuje chôdzi po napnutej slučke aj niekoľko stoviek metrov nad zemou. Okrem multimediálnej prezentácie budú môcť diváci Aničku vidieť v rámci slacklinovej exhibície v Sade Janka Kráľa.

Filmová prehliadka okrem lezeckých filmov zahŕňa aj filmy o lyžovaní, skialpovaní, horskej cyklistike, cestovaní, kajakovaní, horských športoch a kultúre. V rámci obľúbených cestoklubov „Kino SVET“ sa predstaví vyše dvadsať prednášajúcich z najrôznejších krajín sveta.

Počas piatich dní festivalu je pripravených mnoho sprievodných akcií pre deti aj dospelých, fotovýstavy, lezecké preteky a bohatý program na pódiu BASE CAMP. 

Medzinárodný filmový festival Hory a mesto už tradične vyhlasuje fotografickú súťaž pre všetkých nadšencov a milovníkov hôr, prírody a adrenalínového športu, ktorá sa teší každý rok väčšiemu záujmu fotografov a verejnosti.

Rok 2014 bol pre festival mimoriadne úspešný – do fotosúťaže sa prihlásilo vyše 1640 fotografií.

Aj tento rok prichádza fotosúťaž s prestížnou cenou za najlepšiu fotografiu.  Hlavná cena –Grand Prix je 2-týždňový zájazd do Severného Pakistanu (oblasť údolia Hunza a základného tábora Diran Peak) v hodnote $2500.

Propozície:

Fotografie sa môžu prihlasovať od 8.1. – 13.2.2015 v troch tematických kategóriách:

Horská kultúra / ľudia,

Horská krajina (panoráma, flóra, fauna),

Horské a „outdorové“ športy.

Každý súťažiaci môže  prihlásiť najviac 10 (desať) fotografií a len v digitálnej forme nahratím na webstránku festivalu Hory a mesto.

Každá kategória  bude mať ocenené 3 miesta, ktoré vyberie odborná porota.

Zároveň spúšťame hlasovanie o najlepšiu fotografiu podľa počtu hlasov na webstránke Hory a mesto. Cenu získa fotografia s najväčším počtom hlasov.

 

Zverejnenie výsledkov fotosúťaže sa uskutoční na slávnostnom otvorení festivalu, na vernisáži  11.3.2015 v Bratislave, obchodné centrum Aupark.

Širší výber z prihlásených fotografií bude vystavený počas trvania festivalu v priestoroch OC Aupark, v Bratislave.

 

Odbornú porotu budú zastupovať: Paľo Breier, Peter Kubalák, Dodo Lietavec a Zuzana Homolová.

 

Viac informácií a podmienky súťaže nájdete na www.horyamesto.sk

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!