Streda 01. Mája 2013
Autor: Boardlife

0 komentárov

Zaujímavé novinky v stredisku Jasná – Nízke Tatry na sezónu 2013/2014

Ešte nie je definitívny koniec zimnej sezóny 2012/2013 v Jasnej a už sa dozvedáme o zaujímavých novinkách na budúcu sezónu. Čo sa pre vás buduje v najznámejšom slovenskom zimnom stredisku?

Novinky by mali zlepšiť a skvalitniť jazdenie v Nízkych Tatrách. Pribudne nová panoramatická reštaurácia Rotunda, terénne úpravy a nové zasnežovanie zjazdoviek, dokončenie opláštenia lanovky 15 MGD Kosodrevina - Chopok A, rekonštrukcia vstupu a wellness hotela Srdiečko, výstavba parkoviska Krúpová a mnoho ďalších prekvapení.

Novinky podrobnejšie: 

  • multifunkčná budova Rotunda, Chopok
  • vyhliadková reštaurácia s krbom a kapacitou 200miest
  • nová južná terasa s barom, kapacita 200miest
  • ubytovacia časť v podobe 4 apartmánov pre 16 osôb s recepciou
  • reštaurácia na prízemí s kapacitou 60miest
  • ponuka gastro služieb najvyššej úrovne priamo na Chopku
  • prepojenie vrcholovej stanice kabínkových lanoviek Funitel a 15 MGD Kosodrevina - Chopok so zhromažďovacou plochou v prípade nepriaznivého počasia

Okrem týchto noviniek pribudnú ďalšie v podobe doplnenia a rekonštrukcie snehových zábran Chopok - Koňský grúň – Luková na zachytenie maximálneho možného množstva sneh. Terénne úpravy zjazdovky č.1 Pretekárska - dojazd na Priehybu čo má za následok menšiu potreba snehu na začiatku sezóny. Doplnenie kompresoru v strojovni Koliesko - Upgrade systému plnenie, sneženie čo vedie k posilneniu výkonu strojovní o 80%, skráteniu času prvého zasneženia zjazdoviek o polovicu a zlepšeniu kvality služieb. Čo sa týka zvýšenia prepravy tak v rámci opláštenia kabínkovej lanovky 15 MGD Kosodrevina - Chopok A2 Sa doplní plná prepravná kapacita na 2800 osôb / hod. Keď väčšia prepravná kapacity, tak viac ľudí a väčšie parkovisko - výstavba parkoviska Krupová.

Viac informácií a aj projektov do novej sezóny 2013/2014, ktoré vás čakajú v Jasnej si môžete pozrieť na ich webe (odtiaľ sú aj info a fotky v tejto správe). Jasnej držíme palce aby sa všetky plánované novinky podarilo realizovať a aby nezabúdali ani na snowpark :)

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!