Pondelok 14. Novembra 2011
Autor: Tomáš Urbánek
Foto-video: Mix
1 komentár

Bratislava Winching 2011

Posledný septembrový deň a padla otázka, kde sa dá ešte jazdiť? Však poďme na vlek. 25 stupňov, slnko a Zlaté piesky zatvorené, Ratnovská zátoka zatvorená, Košice jazdia, cením, ale trochu ďaleko. Ešte je tu Győr. V tom volá Stano. Dávame dokopy ich kameru, pick-up, náš winch a spoločnú chuť si zajazdiť. Smer Petržalka!

Po posilnení sa v mekáči, vyrážame ku Chorvátskemu ramenu na Romanovej. Ešte sme si poriadne nestihli ani vybrať veci a už tam naklusal ujo a začal nám vysvetľovať, že ničíme prírodu, koľko rýb a korytnačiek v tomto ramene videl, keď sa potápal a že my to celé zničíme. Jeho parťák sa iba usmieval.

Nevedel sa dočkať ako nás uvidí a urobí si video pre vnúčence do mobilu. Hneď ako sme začali jazdiť, vytiahol mobil aj ujo ochranár a natáčali s úsmevom spolu. Spot nebol ničím výnimočný, ale pár graffitov na moste a okolité paneláky boli celkom dobrým pozadím pre pár fotiek alebo záberov do videa. 

Dali sme pár jázd a vybrali sme sa na ďalšie miesto. Kúsok pred Rusovcami pri hrádzi. Paráda, konečne drop! Trochu sme to tam preskúmali, aby sme sa neprizabili. Voda trošku smrdela, ale ten spot by sme dali, aj keby tam plávalo neviem čo! Málokedy sa nájde také zaujímavé a ľahko prístupné miesto.

Prvú jazdu som išiel ja. Jazdím na trikovke, tak som sa ponúkol, že to otestujem :). Štart bol v pohode, rozbeh dostatočný, akurát sa mi to zdalo nízke :). Potom išli wakeskateri, Stano Kočan (Wakeshop.sk), Lukáš Krajmer a Zuzana Vráblová (Nike 6.0, Wakeshop.cz, Red Bull, Skullcandy, Capix, See You Optic). Prvé jazdy boli opatrnejšie, ani jeden z nich takýto drop ešte nejazdil, aj keď normálne dávajú na vleku kicker a iné prekážky v pohode.

Ďalšie jazdy už boli istejšie, dokonca skúsili aj nejaké tie vyššie ollie a ollie 180. Spot bol super a jazdili sme dookola asi dve a pol hodiny. No ešte sme mali na pláne jednu zastávku, tak sme rýchlo pobalili veci a vyrazili ku hraniciam s Rakúskom.

Pred Bergom sme s autom zišli na lesnú cestu a pokračovali asi 5 minút až k Dunaju. Vynorili sme sa kúsok od mostu Lafranconi. Už sa začalo stmievať tak sme si museli pohnúť. Miesto v pohode, Dunaj bol pokojný a dosť studený.

Pre jazdca dosť obyčajné miesto, pokojná voda, žiadne prírodné prekážky ani nič podobné, ale ten pohľad na most a za ním vysvietený hrad stál za to. Zajazdili sme až kým nebola úplná tma. Po poobedí plnom jazdenia sme boli unavení ale nadmieru spokojní. Takto by mal vyzerať každý deň!

Ďalších pár dní bolo stále super počasie. Stano si vyhliadol ešte jeden spot v Limbachu. Trochu horšie prístupný, ani výška hladiny nebola úplne ideálna, ale nakoniec z toho bolo pár pohodových jázd s ďalšími peknými zábermi. Za zábery veľmi pekne ďakujeme špičkovým a ochotným fotografom Monike Hurbanovej, Petrovi Lančaričovi a kameramanovi Jurajovi Kubincovi.

Checkujte trailer a fotky, kde najlepšie uvidíte ako štýlovo sme ukončili sezónu. Aj keď ako už je u nás z Lodenica Corporation zvykom, určite nevydržíme celú zimu len tak sedieť a winchovať pojdeme aj keď budú mínusové teploty. Na vodu alebo na sneh, nám je to jedno :).

Hodnotenie:

Komentáre

1 komentár
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!

WakeLaury33
WakeLaury33 supeeer ! Zuzi :))
Pridané: 11:12 28.01.2012