Utorok 30. Augusta 2011
Autor: Kristián
Foto-video: Kristián
0 komentárov

Evil kemp a MS vo wakeboardingu & wakeskate časť 1.

Rok sa stretol s rokom a opäť sme tu mali čas konania už legendárneho wakeboard/wakeskate kempu, ktorý nesie meno Evil. Ku kempu samozrejme neodmysliteľne patria aj záverečné preteky + majstráky Slovenska. A ako sme sa mali tento rok? Super, vlastne pozerajte a čítajte.

Kapitánsky denník z minulého roka si asi odpustím, keďže som už zdravý a robil som aj šoféra a taktiež som presedlal na kvalitné vínko. Takže utorok nakladám Pištu, ktorého som spoznal na surfovačke vo Frnacúzsku a aj Roba Izáka, pravidelného účastníka kempu. Vyrážame smer nové dobrodružstvá. V Košiciach som nebol rok. Chýbalo mi to prostredie, čo som si pamätal, pivo z Golema, jazerná zelená voda, a hlavne miestne nárečie a spôsoby a ľudia. Samozrejme v pozitívnom zmysle :) Takže som sa celkom tešil, asi ako všetci. Predsa len, jediná akcia tohto druhu na Slovensku. 

Utorok podvečer, príchod na Al Jazero. Vybavovačky a prvé východniarske pozdravy. Samozrejme s Pandom z BA a ostatnými. Ale len symbolické, keďže nás čaká hustý týždeň. Vlekár Slížo, inak hneď mi vyčaril úsmev v mojich očiach, keď začal dávať po miestnom, ma zoznámil so spolubývajúcimi z Bieloruska a aj miestnymi štvornohými kamošmi. Dobrú, čaká nás streda, prvý deň kempu.

Viac fotiek nájdeš samozrejme v ::: GALÉRII :::

Ešte ale dobočím. Kemp je určený pre všetkých, od mladých začínajúcich jazdcov, čo prvý krát stály na doske (wake, alebo wakeskate), až po starších psov, čo si chcú len poriadne zajazdiť a vyblázniť sa na doske. Užiť si skoro týždeň, zmeniť prostredie, spoznať nových ľudí. V neposlednom rade sa zdokonaliť v jazdení, získať cenné rady. Predsa len košickí jazdci dominujú v jazdení. Tí z Bratislavy im konkurujú hlavne v liatí. Aj keď kráľom hruškového sadu sa stal tento kemp vlekár Ľudko. Inak videl ho niekto za vlekom? No a tak v skratke. Treba to zažiť. :)

Takže streda, prvé jazdenie. Kempu sa zúčastnilo cca 30 ľudí priamo na polostrove Al Jazero + asi ďalších 30 ľudí čo pravidelne prichádzali na kemp a asi ďalších 50 ľudí, čo sa prišlo len opaľovať a pozerať na krásnych kemperov a kemperky. Počasie počas celého týždňa vyšlo super a tak sa na jazere objavovali aj ľudia, čo prišli za kúpaním a opaľovaním. Dosť veľa ľudí na menšom mieste. Bufet však fungoval super, pivo sa čapovalo a dokonca mali aj kvalitné párky, za príplatok. A ku cateringu sa ešte dostaneme. Čiže pekné počasie, kopec ľudí.

Viac fotiek nájdeš samozrejme v ::: GALÉRII :::

Takže stredu sa rozjazdievalo, jazdci sa zoznamovali s vodou, prekážkami a samozrejme postupom času aj kvalitou destilovaných nápojov. Všetci sme sa tešili na welcome žúrku, ktorá bola tam kde minulý rok. Predpovedala sa veľká žúrka, tak ako po minulé roky. S Juniorom sme sa ešte vybrali najesť sa do Golemu, kde majú fantastické doma robené pivo. Následne hor sa na žúrku. Žurka bola spojená s akciou Pecha Kucha Night Košice – Sports Illustrated. Zaujímavá akcia, kde sa prezentovalo niekoľko projektov, ktoré mali spoločného menovateľa – šport. Wake, skate, windsurf, bmx a ďalšie. Po videoprezentácii týchto projektov sa prešlo na módnu prehliadku tovaru, ktorý predáva wakeshop.sk. Oblečenie predvádzali jazdci a kamaráti Wakeshopu. Všetci sme sa pobavili.

Viac fotiek nájdeš samozrejme v ::: GALÉRII :::

Následne vypukla žúrka, kde hral Dj Ľudko Snovák. Pilo sa, jedlo sa tak ako vždy. Len trocha viacej ľudí bolo, ako sme zvyknutý a ešte k tomu to neboli kemperi. Rodinná atmosféra z minulých rokov sa tak trocha rozplynula. Na celé toto doplatil navrátilec z Fínska, miestny spevák vystupujúci pod iniciálami M. Š. akak M.P. akak D., ktorý chcel grilmajstrovi ukázať najnovší hit fínskych grilovačiek a to zalievanie plynového horáka pivom.(Dróty sa bráni, že to vraj nebol plynový horák, ale uhlie a že hasil horiace mäso) Grilmajster však nemal pochopenie pre fínske vychytávky a vykázal Milanka z radu až na koniec. Ba mu rázne oznámil, že jeho krvavé stehienka tú noc jesť nebude. Nakoniec sa našla dobrá kamarátka a uchmatla jedno stehienko aj pre vyhladovaného Milanka. Žúrka následne pokračovala až do skorých ranných hodín. 

Viac fotiek nájdeš samozrejme v ::: GALÉRII :::

Štvrtok, druhý oficiálny deň kempu. Ráno tréning vodnolyžiarov, čiže sa dalo dospávať. Teda ak vám slnko a teplo dalo. Už od ranných hodín riadne pripekalo. Následne sa išlo jazdiť, kto mal záujem o inštruktáž, tak ju dostal od naslovovzatých odborníkov. Ďalšou ideou kempu, je vzájomná pomoc a zlepšovanie sa. A tak sa jazdilo celý deň. Medzi jazdenie sa organizoval beachfutbalový turnaj. Keďže chalani a baby v KE majú slušné ihrisko hneď na vleku.

Ešte spomeniem niekoľko atrakcií na vleku. Samozrejme tým nemyslím hrušku za 0,90 centov, alebo kapitána za 1,50€. Takže začnem – Monster stánok s miliónom chladených monstrov, potom exkluzívna masážna stanica aj s masérmi od Dharmachakra. Potom klasický bufet, kde však nebola moja obľúbená, prírodou obdarená bufetárka. Zato na výber dva druhy párkov. Jedny robošské, múčne s 2% mäsa a druhé šmakové mäsité kostelecké, ktoré som si doprial každé ráno. Ďalej to bola asi najlepšia vychytávka tohto ročníka a to prenosný bar s miešanými drinkami a exkluzívnymi jedlom. Šaláty, steaky, cestoviny a tak ďalej. Milá obsluha a slušné ceny za exkluzívne jedlo. Big Up! Pokračujeme stánkom, kde ste si mohli kúpiť dosky, oblečenie a všetko potrebné vybavenie na jazdenie. Exkurziu po jazere končíme v O2 stánku s kačičkami. Chcel som si doniesť jednu, ale nejako sa mi neušla. Oooooooooo

Takže pitie, jedenie, športovanie a ďalšie aktivity počas kempu boli zabezpečené. Komu sa nič nechcelo, nemusel. Stačilo si vyjsť von na trávu, rozložiť deku a len relaxovať. či už pri dobrej knihe, poháriku, alebo len tak. Popri tom hral Dj Ľudko a občas aj Junior. Na pláne boli preteky, večerné after partys na ktoré si nikam nemuseli, stačilo len ostať.

Vidieť bolo množstvo starých tvárí z minulých ročníkov, ale aj veľa ľudí, čo prišli na kemp prvý krát. Taktiež boli zastúpené zahraničné krajiny ako Poľsko a česká republika. Z Čiech dokonca prišli organizátori iných kempov a super jazdci. Poľsko zastupovala Magdalena aj s kamošom a kamoškou.

Avšak na konci kempu sa na nich niekto hneval, lebo nenaštartovali auto. Nič to. Vidieť bolo aj mladých skaterov, hlavne teda Braňa Soroku, ktorý sa pomaly dostáva do wakeskate kondície a šúpe shoveity a bigspiny. Len tak ďalej.

Viac fotiek nájdeš samozrejme v ::: GALÉRII :::

Exkurziou po ostrove, štvrtkovým beachfutbalom a jazdením končíme dnešnú časť reportu z Evil wake kempu v Košiciach. Pripájame úvodné fotky z prvých dní jazdenia. Tešiť sa môžete na druhú a asi aj tretiu časť reportáže. Ale radšej raz zažiť ako 2x čítať. Vidíme sa na vode!

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!