Streda 05. Júna 2013
Autor: Boardlife

0 komentárov

Happyend Skate Contes sa v Bratislave odjazdil na netradičnom mieste

Skate súťaže sa konajú väčšinou v skateparkoch, alebo v rámci parkovísk, kde je slušný povrch a dá sa jazdiť na prenosných prekážkach. No čo tak priniesť skateboarding do srdca mesta? Na Hlavné námestie v Bratislave? Nestáva sa často, aby sa jazdilo medzi turistami, pred fontánou a v úplnom centre mesta. Na akcii Happyend Skate Contest 2013 sa to podarilo.

Námestie však bolo rozdelené na tradičnú plochu a plochu určenú na akciu. Priestor na jazdenie organizátori vymedzili prenosnými zábranami a tak vytvorili miesto na položenie prekážok. Tých bolo niekoľko. Rovný jakel cca 3 metre dlhý, staršia vyhadzovačka a manual bedňa pamätajúce časy Speed Drakulu na inom námestí a taktiež bednička. Celkom slušné prekážky, no bodlo by ich viacej. Vieme však aká je situácia v Bratislave, takže môžeme byť vďační aspoň za to, čo tu máme. Povrch nebol úplne najideálnejší, príjemne jazditeľné dlažobné kocky však nerobili problém nikomu. Poďme na to! Po zaregistrovaní si jazdci mohli zobrať Red Bull a zúčastniť sa hodnoteného jazdenia.

Skate akcie sa zúčastnilo vyše tridsiadka riderov, ktorí prichádzali vo vlnách. V prvej vlne sme na mieste stretli Martina Repku, Jura Vartíka, Kuba Ivančíka, Kristiána Nguyena, Filipa Krchníka, Joža Paňka. Postupom času sa objavili aj Braňo Mrváň, Braňo Moravčík, Riči Eliáš a ďalší. Škoda, že sa v blízkom Pezinku konala minirampová súťaž a tak sa nerozšírila účasť o ďalších riderov. Aj tak veľmi príjemný počet, vyše tridsaťpäť jazdcov z viacerých kútov Slovenska. Sme radi, že aj keď sa nejednalo o core skate akciu s dlhodobou tradíciou, tak aj tak sa na nej ukázalo viacero jazdcov. Skateboarding v Bratislave nie je až tak mŕtvy.

Stále nás nadchýna atmosféra akcie na Hlavnom námestí. Všade turisti, nechápavo chodiaci okolo „skateparku“ a fotiaci si jazdcov. Japonci, Nemci, Maďari, Fíni, Austrálčania a mnoho ďalších z rôznych krajín. Príjemná víkendová atmosféra. Zaujímavé prostredie dokresľovali historické budovy. Super možnosťou bolo využiť výstup na radničnú vežu, odkiaľ sa nám otvorilo celé námestie a vznikli zaujímavé fotky. Radi sme z veže taktiež poukazovali zaujímavé miesta v Bratislave nemeckým turistom. Do organizácie skate podujatia sa aktívne zapojil Martin Repka, ktorý takto získava nové skúsenosti. Ale vráťme sa na zem a k akcii.

Jazdili sa dve kategórie a na záver aj Best Trick. Prvá sa odjazdila kategória do 16. rokov následne potom jazdili chalani nad 16. rokov. Aby sa na menšom priestore netlačili, jazdili dvojice, ale kľudne by sa zvládali aj traja jazdci. V mladšej kategórii jednoznačne dominoval bánovecký killer, mladý Kristián Nguyen, ktorý si na svoj vek jazdí kvalitné veci. Do finále však ešte postúpili Peter Miklánek, Matúš Mozola a Jojo Paňko. Ako to dopadlo, si prečítajte v newse s výsledkami. Do finálovej štvorky v hlavnej kategórii sa zmestili Kubo Ivančík, Filip Krchník, Braňo Moravčík a Braňo Mrváň. Výsledky si taktiež môžete pozrieť v newse. Na záver skate akcie v Bratislave sa odjazdil Best Trick a to na staršej vyhadzovačke za ktorou bolo cca meter a niečo vysoké zábradlie. Strhla sa riadna hecovačka a preskakovačka. Najviac si zaskákal Braňo Mrváň, ktorý získal Best Trick za frontside flip.

Blížil sa večer, počasie našťastie vydržalo aj keď prehánky zúrili kade tade. Po skate časti nasledovala kultúrna časť a koncerty kapiel. Niekto sa pobral na pivko, niekto na neskorú večeru a niekto sa už pripravoval na večer. Celkovo hodnotíme akciu ako príjemný deň strávený skateboardingom na Hlavnom námestí v Bratislave. Možná by bolo super, upozorniť vedenie mesta, že bratislavskí skaters a vlastne aj skaters z okolia nemajú kde poriadne jazdiť a že hlavné mesto nemá slušný skatepark. Ale to asi plačeme na nesprávnom mieste...

Pozrite si zopár fotiek (by Kristián) z akcie HappyEnd Skate Contest, ktorá sa konala v sobotu 1. júna na MDD v Bratislave. Aj kvôli vám sme vybehli 257 strmých schodov na radničnú vežu. Výsledky môžete sledovať v správe, ktorú sme už spomínali a taktiež si pozrite video o ktoré sa postaral Juro Danko (čoskoro pridáme). Dovidenia na ďalšom skate conteste, ktorý dúfame, bude na netradičnom mieste, alebo v kvalitnom bratislavskom skateparku.....

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!