October skate cup 2014 official video
Štvrtok 23. Októbra 2014
Autor: Ďuri Tury

0 komentárov

October skate cup 2014 official video

V sobotu 18. októbra sa v košickom Concrete jungle skateparku odjazdila príjemná akcia s názvom October Skate Cup. Podporiť ju prišlo viacero jazdcov, nie len z Košíc. V kategórii do 15 rokov sa zapísalo 7 jazdcov. Najväčší záujem bol staršiu kategóriu, kde kvalifikáciu jazdilo 24 jazdcov.

Spočiatku nám počasie neprialo a prišla malá prehánka. No našťastie netrvala dlho a tak sa v jazdení mohlo pokračovať. o Dvanástej hodine začala kvalifikácie najmenších. Jazdila sa dvojminútová jazda, kde si zmerali sily vždy dvaja jazdci. Lepší z nich postúpil do finále. Traja najlepší si zajazdili 5 minútové finále. Najlepšie sa darilo jazdcovi zo Spišskej Novej Vsi, Frederikovi Ľuptákovi, ktorý si domov odniesol 1. miesto. Na druhom mieste skončil Matúš Sabol z Bardejova a tretí bol Tomáš Dvořák tak isto zo Spišskej Novej Vsi. Zaujímavejšie to bolo v staršej kategórii. Kvalifikáciu jazdili spolu traja jazdci vždy v dĺžke troch minútach. Deväť najlepších sa prebojovalo do semifinále, menovite Braňo Moravčík, Maťo Chominec, Rišo Tury, Nikolas Kačír, Tomáš Bartha, Boris kupec, Igor Hanečák, Peter Kočiš a Maroš Viest. V silnej konkurencii a nadupaných trikoch sa do finále prebojoval Nikolas Káčir, Braňo Moravčík a Rišo Tury. Finále sa jazdilo formou organizovaného jamu v dĺžke 10 minút, kde každý jazdec mal osobitný priestor pre svoj trik. Po napínavom finále na konečnom 1.mieste skončil domáci Rišo Tury, druhé miesto obsalil Braňo Moravčik z Maduníc a tretie miesto putovalo do Spišskej Novej Vsi Nikolasovi Kačírovi. Po ukončení finále sa konal best trik. Ako prvá prekážka sa vybrala centrálna pyramída, najlepší trik double bs flip dal Tomáš Bartha z Českých Budejovíc. Následne sme sa presunuli na schody, kde domáci Jozef Vrana dal switch hardflip a týmto dal neskutočnú bodku za celým podujatím. 

Video/text by Ďuri Tury.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: october tury moravcik kosice

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!