Picnic Skate Cup Zvolen – finále SSP
Streda 11. Októbra 2017
Autor: Maroš Čáky
Foto-video: Dodiak Lukáč, Jozef Filkus
0 komentárov

Picnic Skate Cup Zvolen – finále SSP

Druhý ročník znovuzrodeného Slovenského skateboardového pohára vrcholil tento rok finálnou zastávkou opäť vo Zvolene. Všetko to vypuklo piatok 9.9 2017 v zrekonštruovanom zvolenskom skateparku. Tento rok sa lokálni chalani z LowCost party pod technickým vedením No Limit Constructions nenormálne hecli a celý skatepark žiaril novými farbami a hlavne novou betónovou prekážkou. Bola to jednoducho pecka hneď na prvý pohľad. Samozrejme nechýbali hlavní sponzori celého poháru Jameson, DC, Excelent a Monster. O všetko bolo postarané, pivká vychladené, slnko svietilo a finálové kolo „PICNIC SKATE CUP“ sa mohlo začať.

Piatok sa niesol v chillovejšom, móde a odjazdili sa zábavnejšie formáty ako DC bestrciky, LowCost diktáty, preskočka cez barely piva, deathrace, trik v čo najväčšej rýchlosti na raily a ďalšie srandy. Chlapci sa toho nebáli a jazdili naozaj pecky. Medzi najlepších riderov toho dňa patrili určite Matúš Mozoľa, ktorý preskočil najviac barelov od pivka, Duško Kružec vyhral best trick na novej betónovej prekážke a Jano Ondrejka dal dlhý powerslide na pivom poliatej manuálke, čím si zaslnil nejaké tie ponožky. Slnko pomaly zapadlo a schyľovalo sa k večernej kalbičke. Lokálni chalani zabezpečili aj občerstvenie v podobe domácich hot-dogov alebo langošov od Kameňovej mamky, ktoré nasýtili každého hladného. Večer sa skončil v klasickom a pomaly aj legendárnom zvolenskom tlaku, však nič iné nikto ani nečakal.

Sobota sa začínala ťažšie ako piatok, keďže tlak bol silný, ale to nevadilo davom ľudí, ktorí sa prišli pozrieť na hlavný závod, finále. Registrácia prilákala niečo viac cez 40 jazdcov a závod sa mohol začať. Účasť bola samozrejme celoslovenská a nechýbali mená ako Braňo Moravčík, Maťo Chominec, Kristán Nguyen, Igor Hanečák, Matúš Mozoľa, Jano Odrejka, Dávid Szakalos a ďalší. Parta si zrekonštruovaný park náramne užívala a padali veľké bomby. Počasie znova vyšlo na výbornú a zabezpečilo skvelú atmosféru počas celého preteku.

Najväčšími zabijakmi celého preteku sa stali v nasledovnom poradí (od 5. miesta po 1. miesto) Dávid Szakalos, Igor Hanečák, Jano Odrejka, Kristián Nguyen a prvenstvo si odniesol minuloročný majster slovenska Braňo Moravčík. Posledný menovaný si odniesol aj prvenstvo v celkovom hodnotení pohára, a tak si udržal titul už po druhýkrát. Odjazdený bol aj best trick, ktorý bol vyhecovaný do vysokých rozmerov, kde padli triky ako Flip fs Boardslide na handraily (Dávid Štefánik) alebo Richi Elias a jeho povestný fs Flip z gapu do šikmej vyhadzovačky. Rozdali sa tučné peňažné a nepeňažné ceny a mohla sa začať pravá zvolenská afterparty! Tento rok po prvýkrát rovno v areáli skateparku. Najväčšieho tlakem vyhrával jednoznačne Ogy, ale večerom sa mu veľa známych mien slovenskej scény približovalo. Zahrali kapely Into the Zoid, Jakubysko a Coco Bongo. Odohorali nenormálne bomby a ľudia si skákali doslova po hlavách. Hladina zábavy dosahovala rekordných výšok a ukončil to Dj Frenkee so svojimi známymi klasikami, po ktorých sa pokračovalo do neskorých ranných hodín.

Slovenský skateboardový pohár má za sebou druhý podarený ročník, ktorý priniesol zase o niečo väčšie závody a premakanejšiu organizáciu. Už teraz sa tešíme na budúci ročník, lebo vieme, že to bude znova len lepšie a väčšie! Eja Eja Eja!

Video Dodo Filkus, fotky Dodiak Lukáč a text písal Maroš Čáky.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: ssp pohar zvolen

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!