Pondelok 26. Septembra 2011
Autor: Boardlife
Foto-video: Kristián
0 komentárov

Report HoityToity skate cup v Žiline

Slovenský skateboardový pohár pokračoval ďalším, tentoraz už tretím pretekom. Mal názov Hoity-Toity skate Cup a išiel sa v Žiline. A v Žiline to bola prvá skate akcia v novučičkom skateparku. Ako to prebiehalo, kto bol najlepší, kto vyhral sa dozviete v nasledujúcom reporte.

Ták, do Žiliny sme sa tešili. Nový skatepark, 1x akcia v ňom a taktiež pre to, že nás čakal krásny víkend na Liptove. SSP v Žiline bolo tretím pokračovaním Slovenského skateboardového pohára 2011. Pred tým sme si pozreli Bánovce nad Bebravou, následne veľkolepú akciu vo Zvolene. Tretia je Žilina a čakajú nás ešte Spišská Nová Ves a finále v Košiciach.

V Žiline sa začalo jazdiť niečo po jednej hodine poobednej. V parku s menšími rozmermi sa začali trúsiť jazdci z celého Slovenska. Od Bratislavy až po Košice. Pribudlo aj niekoľko kamarátov z Čiech, ale pomenej, ako vo Zvolene. Do preteku sa registrovalo 30 jazdcov do hlavnej „dospeláckej“ kategórie a 16 jazdcov bolo registrovaných v mladšej kategórii, teda do 16. rokov. Mená? Ok, tak len očkom: Peter Molec, Braňo Mrváň, Lukáš Mihalec, Rišo Tury, Michal Horečný, Julo Petrík, Tomáš Hofbauer, Janko Mihala, Braňo Moravčík, Juro Vartík, Filip Krchík a ďalší.

Viacej fotiek zo Žiliny nájdete samozrejme v ::: GALÉRII :::

Po registrácii za 3€ ste si mohli dať klobásu, alebo ísť jazdiť. Prví na „štarte“ boli chalani do 16. rokov. Naša skate mládež, ktorá sa nevenuje počítačom, ale zdravo športuje na čerstvom vzduchu. Prihlásilo sa ich celkom dosť. Najmladším bol Matúš Laluha, ktorý má len 9 rokov. Škoda, že neprišiel Riško Dabóczy, bolo by to ešte zaujímavejšie. Kvalifikácia junákov sa išla na dve kolá. Chalani si dávali celkom pekné jazdy. Flip z pyra, boardslidy na veľkých railoch, 360 flip a ďalšie veci. 

Viacej fotiek zo Žiliny nájdete samozrejme v ::: GALÉRII :::

Z kids kvalifikácie postupovali do kids finále Kristián Nguyen, Matej Martiš, Juraj Kedroň, Martin Hrušovský, Tomáš Pajdlhauser. Veľký Big Up patrí aj Frederikovi Luptákovi z KZN City, ktorý sa vo svojich 11. rokoch nezľakne ani railu.

Poďme k hlavnej kategórii street chalanov nad 16 rokov. Kvalifikácie sa zúčastnilo skoro 30 jazdcov, ako sme už spomenuli z väčšiny veľkých slovenských miest. Vidieť bolo zaujímavý skateboarding. Zaujímavý bol tým, že niekoľko favoritov doslova „pohorelo“ a nedostalo sa do finále. Aj tu je vidieť krása skateboardingu. Aj ten, kto má najazdené pecky, sa nemusí prepracovať ďalej. Stačí, že nemá svoj deň a je to tu. Do finále sa bohužiaľ nedostal ani Peťo Molec, na ktorého switch triky sme sa tešili. Nevadí. Peťo si z toho ťažkú hlavu nerobí. Ďalej však nešli ani Braňo Moravčík, Juro Vartík, Ján Rúra, Tomá Hofbauer. Samotných jazdcov nad 16 rokov dopĺňali dvaja jazdci z mladšej kategórie, ktorí si tak mohli vyskúšať, ako sa jazdí medzi „dospelými“.

Do finále postupovalo len 10 najlepších. Čas neúprosne ubiehal a avizované semifinále sa našťastie nekonalo, inak by sa jazdilo za svitu mesiaca. Finalisti: Tury, Petrík, Mrváň, Mihala, Vojtaš, Kessler, Horečný, Krchník, Mihalec a Bryndáč. Zaujímavé zloženie. Finále sa išlo Street league formátom, kedy jazdci jazdili postupne. Na svoje jazdenie mali 10 minút. Za tých 10 minút museli ukázať všetko zo svojich trikov a štýlu.

Viacej fotiek zo Žiliny nájdete samozrejme v ::: GALÉRII :::

Najviac vo finále zajazdil Rišo Tury, ktorý odchádza drvivú väčšinu svojich trikov. Tu žiadna dilema určite nebola. Čiže prvé miesto išlo do Košíc. Druhé miesto si vyjazdil Julo Petrík, ktorého forma stále rastie. Tretie miesto bral Braňo Mrváň, za taktiež množstvo čistých trikov. Štvrtý skončil Janko Mihala, piaty Dan Vojtaš z Čiech, za ním ďalší jazdec z Čiech, Honza Kessler. Siedme miesto patrilo Mišovy Horečnému, ôsme Filipovi Krchníkovi a deviate išlo do Lukášovi Mihalcovi za jeho krásne ružovučké botičky. Ale samozrejme aj za megairovačky. A Maťo Bryndáč na desiatom.

Viacej fotiek zo Žiliny nájdete samozrejme v ::: GALÉRII :::

Počas dňa hrala hudba, ak teda neštrajkoval generátor. Grilovala sa klobásky, mäsko a vidieť bolo aj zdravú rybyčku. Okrem skateboardingu nám organizátori ponúkli kultúru v podobe komentátora, televízneho hlásateľa a moderného moderátora – Maťa Dolníka. Jeho slovné hračky, hecovačky neostávali nepovšimnuté. Ešte dlho sa o nich bude hovoriť. Zábava na celý deň.

Ešte pridáme top 5 od junákov. Prvý Kristián Nguyen, o ktorom ešte určite budeme počuť. Kristián na svoj vek 14 rokov jazdí pekelné veci. Druhý skončil Matej Martiš, tretí Juraj Kedroň, štvrtý Martin Hrušovský a piaty Tomáš Pajdlhauser. Chalani mali iste radosť, že si mohli zajazdiť na pohárových pretekoch. Na záver sa ešte odjazdil Newspirit Best Trick na centrálnej prekážke. Jazdilo sa štýlom zadaných trikov, ktoré museli jazdci vracať. Najviac zase Rišo Tury, ktorý si tak zo Žiliny odnášal niekoľko desiatok bankoviek.

Tak to bol tretí pretek Slovenského skateboardového pohára v roku 2011. Vyšlo počasie, prišli jazdci, prišlo aj množstvo divákov. Akcia prebehla bezproblémovo a my sa môžeme tešiť na ďalšiu. Prebehne 1.10. 2011 v Spišskej Novej Vsi pod názvom Martin Čuj memorial KZN Cup. Zatiaľ oddychujte, lebo v KZN City vás čaká skvelý deň a následne aj noc! Vidíme sa tam!

Kompletné výsledky a poradie SSP 2011 nájdete v našej správe.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!