Report z BonBon skate cup 2017
Utorok 25. Júla 2017
Autor: Miroslav Necpál
Foto-video: Dodiak Lukáč, Jozef Filkus
0 komentárov

Report z BonBon skate cup 2017

Po úspešnej prvej zastávke druhého ročníka obnoveného Slovenského skateboardového pohára, ktoré sa odjazdilo na konci júna v novom betónovom skateparku v Seredi bolo na rade kolo v Šuranoch. Minulý rok prebehol experiment, keď sa organizátori z Lowcostu rozhodli usporiadať závod v bazénovom parku a ten dopadol nad očakávanie všetkých. Chalani zo Šurian združení pod Junk ride crew mali záujem, aby sa závod v rámci SSP konal aj tento rok v ich meste. Zvolenský Lowcost aj Promusic súhlasili a tak sa 15. júla konalo druhé kolo pod názvom BonBon skate cup.

Predpovede počasia počas týždňa vyzerali rôzne a preto sme sa museli pripraviť aj na občasné prehánky. Zo Zvolena vyrážalo prvé auto tak, aby bola parta v skateparku najneskôr o desiatej hodine. Po príchode do skateparku sme sa stretli s partnermi SSP a to Jameson a Excelent, krátko na to dorazili aj chalani z Black Flys. Pomaly sme mohli začať rozkladať stany a v skateparku sa už začali rozjazdovať lokálni jazdci. Ozvučenie zabezpečilo tak isto ako minulý rok BIS Audio. Najviac jazdcov prišlo okolo obeda a kvalifikácia bola naplánovaná na 14:00. Porota bola zložená z IG-ho z Trebišova, Smrťáka zo Žiliny a Mimiho zo Zvolena. Okolo druhej začalo popŕchať, čo sa neskôr pretavilo do asi 20-minutovej prehánky. Začiatok závodu sme museli odložiť a začali skatepark aj s pomocou Oskara vysúšať.

Ešte pred dažďom si Peťo Molec a Ondro Leskoviansky stihli obehať miestny street a natočiť pár záberov na kameru Doda Filkusa. Do závodu sa prihlásilo takmer 30 jazdcov, no niekoľko z nich nemuselo jazdiť kvalifikáciu vďaka tomu, že v celkovom bodovaní SSP za minulý rok skončili v TOP 10 a tak postupovali priamo do semi. Kvalifikačné jamy po dvoch mali trvanie minútu a pol, aby jazdci mali dostatok času predviesť to najlepšie na postup ďalej. Už od rána spomedzi všetkých vyčnieval najviac svojim skateboardingom Dávid Szakalós. O hudbu sa celý deň staral Jago so svojimi metalovými peckami. Po kvalifikácií vyhlásil speaker Frenky Lowcost diktát o oblečenie tejto slovenskej skejtovej značky. Moster Energy zabezpečil energiu na celý deň nielen jazdcom, ale aj divákom. Na našich zastávkach samozrejme nemôže chýbať ani čapované vychladené pivečko od Excelentu. Šarmantná Evka nám k tomu miešala koktejly z Jamesona. Oproti minulému roku je na jednotlivých zastávkach SSP novinkou stánok „Zedolsi“ s americkými hotdogmi a domácimi klobáskami a tak bol zabezpečený full service pre každého, kto prišiel čo i len pozrieť. Na zastávku do Šurian síce na rozdiel od Seredi nedorazili bratia Česi z Picnicu, ale spolu s BonBonistami z Popradu došiel Jasiek Zborowski z Poľska.

Medzitým sa odjazdilo semifinále a okolo pol šiestej večer začalo finále. Do finále postupovali najlepší štyria z celého dňa a menovite to bol Peťo Molec, Braňo Moravčík, Kiko Nguyen a domáci zabiják Maťo Holota. Každý z nich mal minútu na svoju jazdu, po ktorej nasledoval organizovaný jam dlhý šesť minút. Triky nemá cenu menovať, padali veľké vraždy, všetko to môžete vidieť na videu od Doda Filkusa. Finále skončilo nasledovne. Na štvrtom mieste skončil Peťo Molec, ktorý si však ku koncu jamu zranil členok. Tretie miesto padlo na Kika Nguyena. Po sčítaní bodov pre prvého a druhého to vyšlo narovnako a rozhodcovia spolu s organizátorom dali na divákov a prvé miesto získal ten, komu diváci spravili väčší hype za jeho finálovú jazdu. Čiže na druhom mieste skočil minuloročný víťaz Braňo Moravčík a prvé miesto bral domáci Maťo Holota.

Po skončení finále nasledoval best trick o vecné ceny DC na viacerých prekážkach v parku. Riči Eliáš vrátil svoj signature fs flip cez rail, ktorým vyhráva best tricky na slovenských súťažiach asi posledných 8 rokov. Matúš Mozola pokúšal šikmý rail zo schodov a podarilo sa mu ustáť switch fs smithgrind dolu a po pár pokusoch aj bs grind hore schodmi! Kikovi Nguyenovi zjavne prospieva priateľka Monika a vrátil pre ňu na posledný pokus nollie bs bigspin heel zo schodov. Ale ani toto nestačilo na celkový best trick, ktorý bral Dávid Szakalós za ollie late flip a bs ollie late flip cez stôl!

Po vyhlásení výsledkov sa mixpultu ujal Frenky a nasledovala tancovačka v skateparku. Jedenástka od Excelentu sa stále čapovala, tak isto aj Evka stále miešala Jameson koktejly. Asi okolo polnoci sa stánky zložili a parta sa presunula do baru „Underground“, ktorý prevádzkuje frajerka víťaza Maťa Holotu. Pod vplyvom tlaku sa diali silné veci a preto by sme chceli poďakovať Maťovej frajerke, že to ustála. Kto nemal kde spať a mal spacák mohol prenocovať v skateparku. Po zobudení na druhý deň ráno sme si začali vybavovať zážitky zo včera a išli sme sa okúpať na miestu Tona beach. Aj napriek prehánke, dopadlo druhé kolo SSP nad očakávanie a my sa už môžeme tešiť na kolo tretie, ktoré sa uskutoční 19. augusta v Žiline!

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: spp pohar

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!