Report z letnej skateboard akcie Rippin Junior 2022
Nedeľa 11. Septembra 2022


0 komentárov

Report z letnej skateboard akcie Rippin Junior 2022

Report z letnej skateboard akcie Rippin' Junior 2022, ktorá sa uskutočnila v sobotu 6.8. v Downtown Freestyle Aréne v Prievidzi. Akcie sa zúčastnilo celkovo 25 riderov z celého Slovenska. Súťaž sa delila na dve kategórie - ROOKIE do 15 rokov a JUNIOR od 15 do 18 rokov.

Jazdili sa dve súťažné kategórie - Game of Skate a Mini-rampa, ako bonusovú kategóriu sme nakoniec pridali ešte Ollie contest o najvyššie olie. Súťaž prebiehala bez väčších problémov podľa harmonogramu. O 8:00 začínala registrácia, ktorú sme predĺžili až do 10:00 keďže viacero riderov k nám cestovalo zďaleka. Začínalo sa o 10:30 Game of Skate Rookies, kedy sme videli množstvo trikov od mladších jazdcov. Najviac zabíjal Lukáš Žák, ktorý si svojím štýlom a trikmi odniesol prvé miesto. Po kategórii Rookies nasledoval Game of Skate Juniorov, kde si za najlepšie triky, či už na normal alebo switch bral Marián Holík.

V oboch GoS sme videli množstvo klasických trikov ale aj také perličky ako sex change triky, rôzne reverty alebo one foot triky. Po kratšej obednej pauze sme sa o 13:30 presunuli do priestorov s mini-rampou, kde nasledovala kategória ROOKIE MINI-RAMPA. Tú opäť odpálili mladší rideri, kde to najviac zabil mladý talent Matej Jánošík. Po súťažiacich do 15 rokov sme prešli na JUNIOROV do 18 rokov, kde sa situácia poriadne rozbehla. Videli sme triky ako Blunty, Blunt BS out, Kick Flipy Rock to Fakie, 50-50 BigSpin out a podobné perličky.

Najviac v rampe zajazdil Daniel Zdychavský práve vyššie spomenutými trikmi. Ako čerešničku na torte sme si dali Ollie Contest o najvyššie ollie. Väčšina riderov sa dostala ku 3 doskám postaveným na seba. Vo fiinále sa rideri museli popasovať so 4 doskami uloženými na seba a to značnú časť jazdcov vyradilo z hry. Poslednú métu 5 dosiek zvládal už len Daniel Zdychavský, ktorý si tak okrem rampy bral aj prvé miesto za Ollie Contest. Kompletné výsledky: ROOKIES Game of Skate: 1. Lukáš Žák 2. Sandro Dubnický 3. Matúš Horský Mini-rampa: 1. Matej Jánošík 2. Lukáš Žák 3. Adam Richtárek JUNIORI Game of Skate 1. Marián Holík 2. Lukáš Fris 3. Lukáš Žák Mini-rampa: 1. Daniel Zdychavský 2. Samuel Sedliak 3. Timotej Bakus

Ďakujeme všetkým riderom a divákom že prišli podporiť akciu. Taktiež veľká vďaka patrí chalanom z 3StyleAcademy a Downtown Freestyle Arény za pripravenie priestorov a celej akcie. Speakerom a zároveň rozhodcom Jakubovi Slukovi a Dementosovi. Taktiež fotografovi Andrejovi Ondrejovičovi za super fotky.

A veľké poďakovanie patrí všetkým parnerom a sponzorom akcie: Cube skateshop Kulíšek Slovensko Balanceboard Hoity Toity Skateboards Peška Life New Spirit Boardlife Lepšia Prievidza Deska Trenčín Downtown Aréna Prievidza

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!