Streda 22. Mája 2013
Autor: Ďuri Tury
Foto-video: Ďuri Tury, Rišo Rozbroj
0 komentárov

Report z Východ žije skatecontestu, ktorý vyhral Rišo Tury

Súťažná skateboardová sezóna 2013 sa pomaly, ale isto rozbieha. jednou z prvých súťaží bol Východ žije contest odjazdený 18. mája v košickom betónovom raji na Alejovej ulici číslo 2. Na akcii nechýbal ani náš košický spolupracovník Ďuri Tury, ktorý stočil video a napísal pár viet. Fotky sú od Riša Rozbroja.

Východ žije

Minulú sobotu 18. mája bol v Košiciach deň plný skateboarding. Hneď z rána v Concrete jungle na Alejovej 2 prebehol sk8 contest Východ žije. Súťaž bola rozdelená do dvoch kategórií. Contestu sa začalo registrovaných 42 jazdcov. Okolo 12 hodiny začalo súťažiť formou jam session v kategórií do 15 rokov. Z trojminútového jamu sa rovno postupovalo do finále. V domácom skateparku sa najviac darilo Jiggymu Daboczimu, ktorý si odniesol 1. miesto. Feďo Lupták so Spisškej Novej Vsi si odniesol 2.miesto a na 3. Mieste skončil domáci jazdec Peťko Varmeďa. Gratulujeme víťazom a veríme, že čoraz viac takýchto šikovných mladých chlapcov budeme vídať v našom skateparku Concrete jungle.

Do kategórie nad 15 rokov sa prihlásilo 26 borcov. Akciu prišli podporiť napríklad Braňo Mrváň, Braňo Moravčík, Igor Hanečák, Lúkáš Reday a ďalší. Po odjazdení kvalifikácie sa postupovalo do semifinále, kde jazdilo 12 jazdcov tak isto formou jamu. 6 najlepších menovite Ruman Kentoš, Maroš Šolc, Braňo Moravčík, Janko Mihala, Braňo Mrváň a Rišo Tury. Na 3. mieste sa nakoniec umiestnil Janko Mihala, ktorému išla celý deň karta ako aj Braňovi Mrváňovi, ktorý skončil na 2.mieste. Prvé miesto si odniesol Rišo Tury, ktorý by mal začať jazdiť v tomto skateparku zo zavretými očami. To najlepšie čo padlo máš možnosť vidieť práve teraz.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!