Tretie kolo Slovenského Skate Pohára 2016 – The Chill Sk8 Cup
Streda 24. Augusta 2016
Autor: Boardlife

0 komentárov

Tretie kolo Slovenského Skate Pohára 2016 – The Chill Sk8 Cup

Zo Šurian sme sa presunuli do legendárneho skate/snowboardového mesta pod Chopkom. Áno do Liptovského Mikuláša. Miestny skatepark bol pred nedávnom zrekonštruovaný a tak sme sa mohli tešiť na prísny skateboarding. Keďže LM City leží akože v strede, tak sa očakávala účasť jazdcov nie len z stredu Slovenska, ale aj z východu a západu.

Tak sa aj stalo. Príjemné počasie, slnečno, slabý vánok prilákal do skateparku a na tretie kolo SSP 2016 vyše štyridsať jazdcov. Očakávali sme účasť aj susedov z Poľska, alebo Čiech, no nakoniec sa odjazdila čisto slovenská zastávka. Nevadí, aj tak bolo dobre. Samozrejme nechýbalo pivo Exelent, DC Shoes Best Triky, minishop od Chillu a kopec ďalšieho. Ale postupne.

Keďže sa Mitch zranil a je momentálne nepojazdný, čiastočný separking si na starosti zobral Feyo z BB City. Jeho púť však ovplyvnilo slnko a asi 5 veľkých pív na ňom. Takže sa v polovici súťaže odmlčal. Hudbu púšťal Frenky, speakoval kade kto a dokonca sa ukázal aj Miloš Ogurčák, ktorý zastával funkciu dozoru či už nad jazdením, tlakovaním, alebo dopingovými kontrolami športového zväzu.

Samozrejme kvalifikácia ako vždy trvá dlhšie a odčlenia sa z nej jazdci do semifinále. V kvalde však bolo vidieť viacero hustých trikov, hlavne od jazdcov, ktorých sme vo finále očakávali. Do semička postupovali: Dominik Hreus, Kiko Nguyen, Ján Mihala, Adam Chmura, Feďo Lupták, Pítr Molek aka Molec, Rišo Daboczi, Daniel Babka, Smrťák, Tomáš Kubala, Lukáš Chalachan, Dušan Kružec, Ondro Leskoviansky, Dávid Štefánik, Dalibor Čečotka, Andrej Rehák, Dávid Ľubomírsky, Andrej Striežka a Boris Kubec. Ako vidieť, medzi množstvom známych riderov boli aj menej známi. To je super. Víťazom kvalifikácie sa stal Braňo Moravčík a tak išiel priamo do finále.

Divácka účasť bola taktiež slušná. Výprava z tlakerských Košíc dokonca mala aj fanúšikovský uterák, vidieť bolo Mareka Kikindera, Krjakyho, Špagyho a Kvetka. Posledná trojica si užíva otcovské radosti, ale ostal im čas aj na podporu slovenského skateboardingu. Pre mladších z vás, to sú legendy. Inak akcia pokračovala bez problémov, všetko klapalo, občas vypadla elektrika, ale nič závažné sa nedialo.

Poďme na semifinále. Do finále malo postúpiť len 9 najlepších. Nejaké extra zmeny sa nekonali a tak Mihala, Chmura, Štefánik, Hreus, Leskoviansky, Ľupták, Moravčík, Molec a Nguyen postupovali do finále. Príjemne prekvapili chalani ako Adam Chmura a Dominik Hreus. Využíval sa celý skatepark, pyramída, hlavný rail, ale aj menšie zábradlia a vyhadzovačka.

Z finálovej deviatky postupovali do superfinále len traja. Boli to Molec, Lesko a Braňo Moravčík. Kto trocha sleduje scénu, očakával takéto superfinále. O tom ako sa jazdilo, uvidíte vo videu od Doda Filkusa. Rozhodcovia to mali pomerne ťažké, keďže boli v tlaku a ešte k tomu museli rozdeliť body. Nakoniec sa to podarilo takto. 1. Braňo Moravčík, 2. Ondro Leskoviansky a 3. Peťo Molec.

Po tretí krát sme si dali aj DC Shoes Best Tricky, ktoré sú skvelým obohatením pohára. Tu na dvoch prekážkach dominoval Dominik Hreus, ktorý si odniesol vecné ceny od sponzora DC Shoes a celkovým víťazom Best Trikov sa stal Kristián Nguyen, ktorý na hlavnom zábradlí zajazdil flip + fs boardslide a ešte jednu šialenotu, ktorú uvidíte aj vo videu (feeble heelflip out na šikmom hranatom zábradlí). Bral 50€ a nové DC Shoes.

To by bol koniec tretej zastávky Slovenského Skateboardového Pohára 2016, ktorý sa v Liptovskom Mikuláši 20.8.2016 odjazdil pod názvom The Chill Cup. Tešíme sa na finále vo Zvolene, ktoré sa odjazdí 9. a 10. septembra.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: spp pohar lm mikulas molec moravcik lesko

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!