Videoreport : Weigels Verboten 2015
Utorok 03. Marca 2015
Autor: teodor
Foto-video: Jozef Filkus - Števo Kurilla
0 komentárov

Videoreport : Weigels Verboten 2015

Jednou z tých pár výhod malej skate scény je friendly atmosféra. V sobotu 21. februára sme sa teda stretli v bratislavskom bazéniku, aby sme kamarátstvo utužili nejakými tými trikmi.

Sobota sa neukázala ako najlepší termín a začiatok o 14:00 bol pre niektorých kalebných matadorov asi priskorý. DJ UnclPete prišiel ešte so spustenými nohavicami a opitý, kameraman Stevie Kurilla škúlil na obidve oči, a kým zapol kameru musel sa vzpružiť dvoma Red Bullmi od dievčat.

Medzi prvými (a triezvymi) naopak prišli chlapci zo Zvolena a Žiliny, ktorí potom ale aj zodpovedajúco zabíjali. Preteky sa jazdili podľa osvedčenej autorizovanej street league metódy "On Punkman" (v preklade na pankáča). Šli sa skrátka dve 45 minútové sessions, z ktorých sa nakoniec vybrali ocenení vo všetkých kategóriách.

 

Bratislavu zastupoval jediný reprezentant Šváb, ktorý má bazén slušne najazdený. V haďom štýle diktoval zákrutové bs 5-0 alebo fs smithgrind a občas potrápil aj extension.

Zo Zvolena prišiel Hofi s družinou, ktorý tiež vie, ako sa surfuje. Nollie bigspin feeble vrátil hneď, ale najviac trápil tailstall flip out, ktorý mu iba o chlp unikol.

Žilinu reprezentovali Smrťákovci. Smrťák je klasik a bazén jazdí plynulo a štýlovo. Šmýkané bs lipslidy a bs tailslidy striedal poctivým carvingom. Prekvapil Dominik, žilinský mlaďas, ktorý vo veľkom štýle trápil blunt flip out a vyzeral pri tom ako nejaký škandinávsky filmový hrdina. Dominik bude čoskoro jazdiť slovenskú ligu, o tom niet pochýb.

Z juhu prišiel Richi a veru sa oplatilo. Ako jediný lietal nad koping, napríklad v pretiahnutých noseboneoch a pod nohami skrúcal pekelnú flipovú techniku.

Spišskú novú vlnu reprezentovali Feďo a Čeko. Feďo je usmievavý ďábel s americkým štýlom, na backside nasekal všetko a potvrdil to bs overcrookom do lipu. To Čeko je skôr mysteriózny mlčanlivý drevorubač, ktorý zapraví tričko do kalhoty a potom nemilosrdne zničí extension rockenrollmi.

Celebritný tatér Igor Hanečák nezaprel vnútorného neznaboha, keď po nosebluntsky dropol bazén zo zábradlia a zvyšok kopingu pošlapal pri footplantoch.

A hrubý výpočet súťažiacich završuje krstný otec Košického skateboardingu Drewo, momentálne hustliaci v Bratislave. Bratislavčania by ho radi mali za svojho, pretože Drevo má bowl najazdený asi najviac. Pumpoval na normal aj switch hlava nehlava a sadil tie ťažšie triky s alleyoop a fakie odjazdami. Holt dospelý skejťák sa pozná na prvý pohľad. 

Chalani a Perla z ASSR odviedli fajn prácu pri organizácii preteku, aj keď DJský pult bol postavený z palety prichytenej k stene pripínačkami. Krásne trofeje venovali dizajnéri a platonickí skejťáci Jožki Vančo a Sado. Ďakovačky idú Opimu za plagát, Mestskej Časti Nové Mesto a Magistrátu Bratislavy ktorý podporil fungovanie haly sumou 300€, za to im komunita skateboardistov veľmi ďakuje! Vecné ceny chalošom venovali topánky LANDO, Chill Store a Suriva. Keď všetci dojazdili, všetko sa rozdalo v takomto poradí:

 

Best Line : Michal Smrťák Horečný

Best Combo : Miloslav Drewo Šaly - fs alleyoop grind revert v zákrute

Best Extension : Čeko - fs hurricane

The Chill Best Trick : Igor Hanečák - noseblunt drop-in

LANDO Best Trick : Richi Eliáš - flip fs nosepick

...

...

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!