Výsledky a fotoreport - Sun Skate Grill Opening v Bánovciach
Štvrtok 14. Mája 2015
Autor: Ondrej Kubala

0 komentárov

Výsledky a fotoreport - Sun Skate Grill Opening v Bánovciach

Dňa 09.05.2015 sa v Bánovskom skateparku uskutočnili celoslovenské skateboardové preteky pod názvom Sun-Skate-Grill-Opening. Organizátori z OZ ŠHOK do Bánoviec prilákali približne 100 mladých ľudí z Bratislavy, Ružomberka, Prievidze, Trenčína či Partizánskeho.

Títo si mali možnosť z chuti pojazdiť a zapojiť sa do súťaží v troch kategóriách (street, game of skate a best trick). Súťaž otvoril pán primátor Marián Chovanec, poslankyňa VÚC PaedDr. Rudolfa Novotná a poslanec mesta Miroslav Libič, ktorí vyslovili podporu skateboardingu a mládeži v Bánovciach. Na úvod všetkých zúčastnených rozohrialo Tanečné štúdio Aurora svojim vystúpením.

V hlavnej kategórii street, ktorá sa jazdila systémom 2 kvalifikácií, semifinále a finále, sa na 3. mieste v konkurencii 20 jazdcov umiestnil náš veľký bánovský ešte len 18 ročný talent Kristian Nguyen. O niečo viac sa darilo Braňovi Moravčíkovi z Maduníc, ktorí si svojimi trikmi na doske vyjazdil 2. miesto. Víťazom tohto ročníka súťaže sa stal Juraj Vartík z Nitry, ktorý celý deň ukazoval svoje majstrovstvo a konštantne roztlieskal plnú tribúnu fanúšikov.

Po hlavnej súťaži nasledovala súťaž o Best Trick, ktorú vyhral Braňo Moravčík. V poslednej časti dňa sa jazdila súťaž Game of S.K.A.T.E., kde sa dvojice jazdcov navzájom vyraďovali svojimi trikmi na doske. Nakoniec zostala dvojica Kristian Nguyen a Tomáš Kubala, kde vyšiel z napínavého súboja víťazne náš mladý jazdec.

Popri súťaži pre dospelých sme usporiadali aj súťaž pre deti do 12 rokov v balansovaním na balančnej doske. Z tejto súťaže si všetky deti odniesli mesačnú permanentku do Mládežníckeho centra ŠHOK. Počas celého dňa dobrovoľníci získavali podpisy formou petície, aby zistili pohlaď verejnosti vo veci zachovania skataparku. Len počas sobotného dňa sa nám podarilo vyzbierať cez 200 podpisov za to, aby skatepark zostal zachovaní pre deti a mládež z nášho mesta na jazdenie na skateboarde, kolobežke či korčuliach.V tejto chvíli je vyzbieraných už viac ako 400 podpisov. Tento prieskum vyhodnotíme a zašleme vedeniu mesta.

Ďakujeme všetkým zúčastneným, organizátorom a sponzorom podujatia. Tešíme sa na Vás v lete na ďalšej skate akcii Skaterix "Bombarder Day".

S pozdravom Ondrej Kubala

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: banovce vartik moravcik nguyen skatepark

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!