Piatok 21. Decembra 2012
Autor: Ďuri Tury

0 komentárov

YKGM3 tour Berlin 2012

TSC crew klasicky ako každý rok v lete cestuje. Tento rok sme si za ciel svojej „pracovne dovolenky“ vybrali hlavné mesto Nemecka Berlín. Po rôznych komplikáciách sme dali nakoniec dokopy YKGM3 skupinu v zložení Peti Hajduček, Maroš Viest, Daboczi bros a Tury bros. Cestovanie do veľkomesta sme mali rozdelené na etapy. Prvou zastávkou našej tour bola klasicky Praha, ktorá má stále čo ponúknuť. Chlapci dali rozjazd na Staline a vyšantili sa na walliečku. Neskôr nasledoval obed v reštaurácia Einstein neďaleko Letnej, kde sme sa najedli do prasknutia (odporúčame Krutí šalát). Po dni plnom skateteboardingu, sme išli k nášmu veliteľov Petimu, na základňu Hajduk, kde sme večer naplánovali ciele nášho útoku na streetové spoty mesta Berlín. Po kvalitnom vychillovaní, sme dali ešte kvalitnejší spánok.

2.DEŇ

Skoro ráno vstávať, baliť sa a smer Flórenc autobusové nádraží. Pred nami je krásna 5 hodinová cesta do mesta snov. Cestu si každý krátil po svojom. Niekto počúval prehrávač, čekoval filmy, alebo  pozeral von oknom. Najlepšie bo si fajne pospať napríklad ako Jiggy a.k.a. Džejla soul, ktorý svojou úspornou výškou sa zmestil všade(pod sedadlá v zadnej časti autobusu). Päť  hodín zbehlo ako nič, v pozadí sa nám zjavuje rozsiahly Berlín. Vystupujeme. Prvé kroky na nemeckú pôdu. Po chvíľke spamätávania sme našli 1. vstup do metra. Trošku sme maturovali zo strojom na vydávanie lístkov na dopravu. Všetko sme neskôr hravo vyriešili. Našli sme potrebné spojenia metra k nášmu hostelu Sun flower (to bola najlepšia voľba, odporúčame), ktorý sa nachádza na Warschauer strase blízko toho najalternatívnejšieho centra Berlína, ktoré sme kedy videli a zažili. Ľudia maximálny výchill. Nikto nikoho nerieši, ale zato keď treba pomôcť nikto sa nebráni a nerobí sa že nevidí a pomôže. Pekným príkladom bol aj týpek sediaci na zemi cca 3 dni pred supermarketom Caiser. Ľudia mu tam nosili jedlo, pitie, dávali €. Na SR nemožné. Hneď blízko nášho najalternatívnejšieho hostelu, sme mali prvý spot. Sú to určite dobre známe lavičky do sérok, ktoré sú umiestnené v dlhom parku medzi dvoma cestami. Podotknem, že je z jednej aj druhej strany spod je obklopený bytovými domami (no hate). Ľudia sú milý, obdivujú skateboarding, ktorý predvádzajú mladý šráci na ulici. Spot luxusný aj keď trošku z ťažším povrchom na rozbeh. Veľké plus bol spomínaný supermarket a najlepší Kebap v strednej Európe od Turkov. Operácia Berlín sa začala. Po celý týždeň sme sa orientovali podľa mapy, ktorú Durie pripravil. Druhým spotom dol D.I.Y. spot. Išlo o rádiusik, kde chlapci si pojazdili a zvykli si na nemecké podmienky (luxus). Samozrejmosťou boli bicykle, ktoré v meste prevládali v transporte ľudí napríklad do roboty. Vyhradené pruhy pre bicykle na ceste samozrejmosť – vyspelosť. My sme mali skateboardy a tak sme sem tam využili tieto pruhy pre jazdu bajkom. Unavený po ceste a celom dni sme išli naspäť na hostel. Cestou sme našli D.I.Y. múrik pri supermarkete. Tak chlapci ešte hecli a čo to sa potočilo. Všetci potom smerovali na hostel, kde sme mali 8 miestu izbu s čoho sme zabrali 6 miest a tak sme mali 2 miesta voľne. Striedali sa v našej izbe ľudia z celej Európy. Zatiaľ to bolo pre nás nepodstatné (to najlepšie ešte len príde). Večer sme vychillovali na lavičkách pred supermarketom, kde sme aj začali náš deň. Nanuk vytiahol zo svojej truhlice Captaina Morgana a krásny večer sa mohol začať. Nakoľko sme mali naplánované spoty na druhý deň nechceli sme ponocovať a tak sme sa spokojnučký išli vyspať. 

3.DEŇ

Tretí deň nášho výletu, celkovo druhý v Berlíne sa začal klasicky raňajkami v supermarkete. Najväčšie plus bolo jednoznačne zálohovanie fľašiek či už plastových, alebo sklenených. Tak sme si vedeli každý deň privyrobiť aj 5€. Po fajnučkých raňajkách sme si dali rozjazd na lavičkách pred obchodom. Čo to sme natočili a nafotili. Dnešný deň sme začali dobíjať spoty Berlínu. Po dlhšom cestovaní a hľadaní sme našli známy spot vlnky. Tento spot vyzeral podľa videí celkom easy, no povrch tam bol drsný asfalt ako na ceste. Rišo, Nanuk a Jiggy sa rozjaďovali a ja som si chystal kameru. Rišo tam spučil 2 celkom husté sérky (YKGM3 coming soon), Nanuk vrátil bs bigspin a Jiggy trápil sérku flip cez jednu vlnku a na druhej skúšal rôzne variácie, no po viacerých ukrutných pádoch to skončilo pri late fs pop. Jednoznačne sú patrí rešpekt aj keď to nedal najčistejšie, lebo bol taký prehecovaný, že išiel aj cez bolesť, ktorú si spôsobil nepeknými pádmi. Yo Džejla! Na tomto spote sme strávili cca 3-4 hodiny. Chlapcom poriadne vyhladlo a tak sme opäť podľahli chuti nemecko-tureckého kebapu. Zvyšnú časť dňa sme strávili hľadaním centrálnych spotom ako je Kulturforum a Neue museum. Našli sme to pomerne rýchlo vďaka mapke. Neverili sme vlastným očiam jak niekto môže postaviť taký spot v centre mesta. Kde si sa pozrel tam bol spot. Nechápavo sme pozerali na gap kde dal Youness Amrani ss ollie. V ten deň sa na spotoch nedalo jazdiť. Všade bola SBSka. No prekvapilo nás ako nám poradili podotýkam slušne, že kedy sa dá na daných spotoch zajazdiť (na území SR nereálne ani o 100 rokov).

4.DEŇ

Skoro ráno vstávať, smer obchod, rýchle raňajky, presúvame sa na prvý spot dnešného dňa. Našťastie nebol od nás ďaleko. Cestou sme sa zastavili pri časti Berlínskeho múra. Veľmi zaujímavé miesto, hlavne keď si predstavíte čo sa všetko pri tomto múre odohralo.  Spotík už sme videli z diaľky bola to obrovská O2 aréna. Nachádzal sa tam príjemný múrik z troch natiahnutých schodov na výtrh. Rišo a Feri hlavnými aktérmi spotu (Petiho pritlačilo utekal kakať). Všetko potrebné natočené, vyrážame na druhý spot. Mapa naviguje a zrazu pred nami Áčkový múrik, známi to spot. Pri pohľade na jeho rozbite hrany sme nechápali jak tam mohli padnúť také triky ako bs tailslide, alebo fs tailslide do fs smith. Chlapci sa rozjazďujú skúšajú kadečo. Jiggy zabil combo ako prvý. Nanuk trápi trápi a trápi. Nakoniec sme sa dočkali nollie fs lipslide do 5-0. Yes yes yes. Nasleduje najlepší obed. Klasicky durum kebabík. TOP obsluha, dvaja Turci (a.k.a. nemci) fellia s nami jak keby sme sa celý život poznali. No to čo nám vykúzlili za chute v ústach, že WFT ??? Prajem aby si to každý ochutnal a zažil. Lepšie jedlo počas tripu sme nejedli. Brucha plné, presúvame sa na ďalší spot vzdialený len jednu zastávku metrom. Prišli sme k wallrajdu. No spot nie najľahší, ale Nanukár jaky  fs wallride tam spučil? Všetci sme nechápali a zarazene pozeráme na seba. OK GUT FINALLY YES! Vieš dobre, poznáš dobrého muža 3? Posledný spot dnešného dňa sme si zvolili rovný múrik zo 4 schodov na legendárnej stanici ZOO (kto nevie o čo ide nech si pozrie film Deti zo stanice ZOO). Mysleli sme si ešte jak sme boli v metre, že to bude fakt stoka, no milé prekvapenie nás čakalo. Sem tam hotofsonix tam prebehli ale inak fajn. Krásne prostredie. Spot sme asi obsadili na 3 hodiny nakoľko Rišo tam trápil nemenovanú vraždu (YKGM3 coming soon). Ale zo strany kameramana spokojnosť 100%. Jiggy, Rišo, Feri super robota! Cestou domov Durie si točí panorámky do videa. Klasicky výchill nasleduje pri pivku a dobro jedle z Caiseru. Padol za vlasť aj Captain. Neskôr prebieha fotossesion s naším talianským spolubývajúcim Ricardom. OK GUT FINALLY YES! Jiggyho sme uložili do postieľky. Potom sme sa uložili aj mi.

5.DEŇ

Ráno vsáva sa ťažko, jemne v tlaku. Vstávam ako prvý budím ostatných, idem na WC. Dvere do izby nám nejaký inteligent v noci „opravil“ tak, že sme nevedeli zamknúť izbu. Zrána hneď starosti, Asi po hodine zdržania sme konečne vyrazili z hostela a to sme ešte nevedeli čo sa stane cestou do shopu Nanukovi. Len tak si ideme po chodníku. Nanuk prechádza cez igelitové vrecúško. Chlapec však nevedel, že niekto z domácich mu tam nechal prekvapenie. Sme pred shopom, chceme isť dnu v tom Nanuk chytá sk8, pozerá na treky. Zmohol sa len na jedno “do p**i k***y vy*****ej, čo za k****a sa vysralo do sáčku“. Ako fakt tak nechutnú vrstvu exkrementu by nechce mať na treku nikto z nás. Chudák nanuk ešte musel čakat pred obchodom lebo sme ani nemali vreckovky čím by sme mu to utreli. Skvele ráno, nezabudnuteľné! Za prvý ciel dnešného dňa sme si vybrali Brandenburskú bránu. Ako jednu z hlavný pamiatok Berlína sme si to nemohli nechať ujsť. Robíme si pamätné fotky pokračujeme ďalej. Neďaleko bol sovietsky pomník kde sme pojazdili. Rišo dal strašnú rakvu kvôli prevoskovanému múriku. Nervy 1000 klasik. Frizer zabil séročku, tak isto ako Jiggy. Najlepšie bolo, že ľudia nám tlieskali fotili si nás a.k.a. KERE. Cestou z pomníka som si ešte odbehol pofotiť parlament. Celkovo veľmi zaujímavá oblasť plná pouličných umelcov. Smerujeme na ďalší spotík. Metro U3 sme sa dostali do lokality v ktorej podľa mapy sme sa nevedeli orientovať. Tak  sme aspoň počas rozmýšľania pukli kebap. Po chvíľke hľadania prichádzame do areálu univerzity. Konečne sme našli šikminy s ktorých sa odrážalo na 3 metrové schody, ktoré sa grindovali. Spot vyzeral z videí veľmi ľahko, no keď tam chlapci začali skúšať triky nebolo to až také ružové ako sa zdalo. Týmto skladáme rešpekt každému kto tam dal akúkoľvek vraždu. Rišo a Jiggy hecli spot, čo to natočili. Smerujeme na hlavný spot tejto oblasti a to hranatý rail z 9 schodov. Jazdil ho napr. Grand Taylor. Tento spot je známi tým, že z neho vyhadzujú. Mi sme mali to šťastie, že nás vyhodil asi po 20 minútach. Prvý vyzývateľ spotu bol Feri, ktorý na tomto raily spučíl 3 triky (viac v YKGM3) a tým ma položil najviac dole! Rišo klasik, tak isto nezaostal. Najlepšie bolo keď už sme videli v diaľke dvoch sbskárov. Už sú skoro pri Nás, Rišo skúša ako z jeden z trikov fs overcrook. Nedarí sa, začíname vyjednávať. Sbskár už bol nahnevaný išiel volať  políciu. V tom na drzovku pojašený Rišo vybieha hore schodmi, rozbieha sa a vracia fs overcrook v pozadí s sbskármi (Fakt boli ku nám slušný a zdvorilí, SK8 or DIE). Spokojnučký odchádzame.  Smerujeme na Pots-Damer platz dávame si spoločné fotečky v centre. Namierené sme mali k novej galérii, kde sa dalo jazdiť len po 18:00. Chlapci sa po dlhej ceste na spot rozjazďujú opäť. Rišo a Jiggy začínajú trápiť sérky. Tu sa mojej kamere prihodilo nešťastie. Jiggymu pri bs bigspine nešťastne vyletel skate rovno do môjho rybieho oka. Našťastie na ňom zostal len taká 2cm dlhá ryha, ktorú nevidno keď netočím oproti slnku. Unavený, smutný a vyčerpaný po celom dni som ľahol na zem a vychiloval (aspoň na 15 minúť). Následne sme sa pobalili a cestovali domov na ubytovňu.

6.DEŇ

Začal sa tak ako každý iný raňajkami, no predsa bol iný od ostatných. Vyslali sme do sveta odkaz na naše video YKGM3 v 0,5 l fľaške známej hnedej alkoholickej tekutiny s červeným obalom vyrábanej v Košiciach. Po splnení posolstva sme sa tento deň vybrali na spoty na ktorých sme ešte počas celej tour neboli. Prvým bolo zaujímavé mini námestie kde boli lavičky a aj zopár bangov. Tu sme do 1. hate počas našej tour, nakoľko sme začali trieskať z doskami už skoro ráno. Rišo dal kvalitný pádik a tak sme sa vybrali ďalej. Tento deň sme sa aj stretli s Palim Putnokim, ktorý v nemecku pracuje. Okrem toho že robí skvelé fotky, nás aj povodil po Berlíne a ukázal nám ako najrýchlejšie cestovať dopravou. Dali sme si stretnutie pri vypustenej fontáne (najlepšie čo tam kedy padlo podľa mňa a nikto to neprekoná je trik od Salabanziho a to bs flip do fontány cabalerial flip out). Za celý trip sme tažsí spot nejazdil. Vlastne ani jeden spot nebol ľahký. Na fontáne sa jediný Rišo pokúšal dať aspoň fs flip z nej, no po veľa pokusoch to vzdal. Rešpekt všetkým čo tam vedeli vrátiť hocijaký trik. Balíme sa cestujeme k televíznej veži, kde si robíme pamätné fotky a kupujeme suveníry. Po chvíľke relaxu sme sa vybrali na neďaleký spot. Boli to 2 diery v zemi (Bulard tam dal 360flip z jednej do druhej, nechápačka). Robíme fotky čo sa aj natočilo. 200m od je hneď ďalší spot rail z 8 schodov. Jediný kto ho hecol bol Rišo. Bol na neho trošku zlý rozbeh a tak bs crooked vrátil po chvíľke trápenia. Chlapci sú v hece, vyžaduje to ešte jeden spot na dnes. Vybrali sme si double set 1+2, kde sa opäť k činom prihlásili Rišovia. Jeden z bs bigspinom druhý z fs heelflipom (viac v YKGM3). Viac ako spokojní pomaličky ideme na izbu sa baliť pretože toto je náš predposledný v deň v tomto neskutočnom meste.

7.DEŇ

Ráno sme sa rozhodli navštíviť Titus skateshop, ktorý ma priamo vo vnútri bazén. Sme na to pozerali s nemým úžasom. Keďže je pondelok dnešný náš plán je isť na Kulturfórum a byť tam celý deň a samozrejme jazdiť, točiť a chillovať. Keď už nikto nevládze s dobrým pocitom na duši sa túlame ešte centrom a odchádzame zavŕšiť náš výlet do našej štvrti na lavičky, kde otvárame oslavný Captain M. s celou crew.

Na záver musím zhodnotiť tento trip. Jednoznačne ho zaraďujem zatiaľ k tým najlepším a najvydarenejším výletom našej crew. Bol veľmi plodný na triky a na zážitky. Všetci čo rozmýšľate nad tým, či sa oplatí isť do Berlínu skateboardovať, prestaňte rozmýšľať baľte kufre vydajte sa do mesta skateboardových snov čo najskôr. Týmto by som chcel na záver poďakovať celej výprave menovite Petimu, Rišovi, Nanukovi, Ferimu a Jiggymu za skvelú prácu a snahu dostať zo seba čo najviac. Verím, že o takto o rok sa opäť budeme hlásiť s novými zážitkami s nového mesta. 

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!