adidas Superstar: Z basketu rovno na skejt!
Piatok 10. Marca 2017
Autor: PR

0 komentárov

adidas Superstar: Z basketu rovno na skejt!

Keď v roku 1969 vyšli tenisky adidas Superstar, zrejme ani značka sama netušila, že práve započala éru nesmrteľných tenisiek, ktoré budú jedným z najlepšie predávaných modelov značky s tromi pásikmi.

Model Superstar bol pôvodne teniskou na basket, čo sa z dnešného pohľadu môže zdať trochu bizarné, ale keď prihliadneme k tomu, že do tej doby sa hralo hlavne v Converskách, tak to asi nie je tá najväčšia dobová bizarnosť. Aj keď sú pôvodné Superstary nízke, hráči si ich dosť rýchlo obľúbili, čo koniec koncov nie je zas tak zvláštne, pretože aj súčasným trendom v baskete sú skôr nižšie siluety.

Ako je ale zrejmé z titulku, pri baskete to neskončilo, pretože Superstary prijala za svoje hip hopová komunita, ku ktorej nemali milovníci dosky s kolieskami tak ďaleko. Úplný zlom nastal, keď skupina RUN D.M.C. vydala track s názvom My adidas. Potom už to šlo rad za radom a adidasky sa z telocvične presunuli na ulicu.

Dnes už klasické Superstary na skate moc nie sú, jedná sa totiž skôr o pevnejšie tenisky, takže tvoj kontakt s doskou sa trochu nemilo scvrkne. Na druhú stranu je celkom ťažké si pri brzdení o obrubník zlomiť palec, za čo vďačíme gumovej špičke.

Na také to bežné nosenie je ale stále skvelou voľbou, naviac nedávno uzrel svetlo sveta model Superstar Boost, ktorý poznáš podľa nezameniteľnej vrstvy mäkkého materiálu v podrážke - mrkni na ne!

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: footshop adidas

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!