Ako dopadli Matej Matys a Klaudia Medlová na Novom Zélande?
Utorok 20. Augusta 2013
Autor: Boardlife

0 komentárov

Ako dopadli Matej Matys a Klaudia Medlová na Novom Zélande?

Pred časom sme vás v správách na Boardlife.sk informovali o odchode slovenskej výpravy na sústredenie/kvalifikačný pretek ZOH 2014 na Nový Zéland. Počasie im počas týždňa veľmi neprialo a tak to s trénovaním na snehu nebolo ideálne. Záverom týždňa sa mali zúčastniť na FIS Snowboard World Cup Slopestyle – Audi quattro Winter Games NZ 2013, ktoré sa konajú v stredisku Cardrona.

Prvý bol na programe World Cup a následne kvalifikačný pretek na ZOH 2014. Ako sa darilo našim v súťaži? Mužský World Cup Slopestyle bol zrušený kvôli počasiu, odjazdili sa len prvé dva heaty. Matej Matys mal štartovať v treťom, ktorý však už nepustili. Prvenstvo v ženskom slopestyle si vyjazdila 22. ročná Jamie Anderson z USA s jazdou: Backside tail tap (wall ride), backside tailslide (down rail), 50/50 to backside out (pole jam), switch backside 540 indy, backside 540 mute (kicker line). Slušný výkon. Druhé miesto brala Jenny Jones z Anglicka - stall to fakie (wall ride), switch back boardslide (down rail), 50/50 to indy out (pole jam), backside 360 indy, frontside 720 indy (kicker line). Tretie išlo do Holandska riderke menom Cherly Maas.

Klaudia Medlová taktiež jazdila, no v ťažkej konkurencii sa jej ušlo 36 miesto zo 46 štartujúcich. Česká riderka Katerina Vojáčková si vyjazdila 30 miesto.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!