Ako dopadol Tlakers Cassiovia Skate Cup 2017?
Štvrtok 15. Júna 2017
Autor: Tury

0 komentárov

Ako dopadol Tlakers Cassiovia Skate Cup 2017?

Košice žili počas uplynulého víkendu skateboardový ošiaľ. Tlakers Cassovia Skate Cup ponúkol divákom a jazdcom plnohodnotný dvojdňový program. V piatok sme otvorili celé podujatie downhillom po uzatvorenej ceste. Následne sme sa presunuli do Amfiteátru, kde prebehla best trick session. V prvom best tricku, kde sa jazdili dva grinboxy sa hodnotila najlepšia séria. Svojou technikou to zaklincoval domáci Richard Tury a touto sérkou vyhral prvý best trick. Hneď sme sa presunuli k druhému best tricku, kde sa preskakoval stojan na bicykle z bangu. Najlepšie to išlo maďarskému jazdcovi Lajošovi Petrányimu, ktorý tesne pred koncom zastavil všetkým chodenie. Po vyhodnotení nasledovala premiéra košického skate videa YKGM4, ktoré ponúklo diváko 30 minútovú nálož street skateboarding hlavne v Barcelone a Košiciach.

 V sobotu sme sa presunuli klasicky pre Kulturpark, ktorý bol po piatkovom tréning pripravený na najväčšiu skateboardovú udalosť na Slovensku. Pri účasti vyše 50 registrovaných jazdcov v dvoch kategóriách sa bolo na čo pozerať. Stánky s občerstvení, graffiti zóna a hlavne hecujúce publikum vygradovalo Tlakers Cassovia Skate Cup 2017. Ani tento rok na nás nezabudol dážď a preto sa finále kategórie nad 16 rokov nemohlo odjazdiť. Výsledky sa preto spravili zo semifinále. Nič to však nezmenilo na fakte, že Tlakers Cassovia Skate Cup sa posunula novú level! Výhercom kategórie do 16 rokov sa stal Ama Križovenský. V hlavnej kategórii sa podarilo obhájiť prvenstvo Richardovi Turymu, ktorý si dal zároveň aj krásny narodeninový darček. Na záver by sme sa chceli poďakovať sponzorom, jazdcov, divákom a všetkým čo priložili ruku k dielu. Bez Vás by Tlakers Cassovia Skate Cup 2017 nebol skutočné epický, vidíme sa o rok priatelia!

Výsledky do 16 rokov:

1. Adam Križovenský (SK)

2. Ivo Liba (SK)

3. Dennis Horvát (SK)

Výsledky nad 16 rokov:

1. Richard Tury (SK)

2. Martin Pek (CZ)

3. Maxim Habanec (CZ)

4. Zander Gabriel (USA)

5. Honza Bašný (CZ)

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: tlak cassovia tury

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!