Nedeľa 17. Júla 2011
Autor: Boardlife

0 komentárov

Brazílsko- česká nadvláda na Mysticu. Molec na 13. a Zápražný na 19. mieste

Tak a dlho očakávaný skateboardový sviatok menom Mystic Sk8Cup sa skončil. Praha privítala skvelých skaterov z viacerých krajín. Samozrejme nemohli chýbať ani naši. Peter Molec, Ondro Leskoviansky, Marek Zápražný, Braňo Mrváň, Janko Mihala a Maťo Pavlačič boli účastníkmi tohtoročného Mysticu. Ako to všetko dopadlo?

Prvou veľmi dobrou správou bolo, že Braňo Mrváň postúpil z predkvalifikácie do kvalifikácie na Mystic cupe. Braňo išiel medzi skvelých jazdcov zo šiesteho miesta. Z predkvalifikácie sa však nedostal Janko Mihala, ktorý skončil na 27. mieste.

V sobotňajšej kvalifikácii sme okrem Braňa mali aj Moleca, Leskovianskeho, Pavlačiča a Zápražného. Chalani si zajazdili v šiestich heatoch, spolu s množstvom dobrých jazdcov. Kto sledoval priamy prenos, vie že sa bolo na čo pozerať. Jazdci mali dve jazdy, aby ukázali čo v nich je.

Z kvalifikácie postúpili Peťo Molec a Marek Zápražný. Ešte k tomu Marek postupoval zo skvelého prvého miesta. Jeho jazda bola veľmi štýlová. Bohužial kvalifikácia bola konečnou zastávkou pre Leskovianskeho, Pavlačiča a Mrváňa. Ondro Leskoviansky sa nakoniec umiestnil na celkovom 51. mieste. Maťo Pavlačič si vyjazdil 33. miesto a Braňo Mrváň bral skvelú 32. pozíciu. Chalanom gratulujeme, lebo konkurencia bola naozaj silná. Napríklad taký Aaron Suski z USA skončil až na 63. mieste, Collin Provost na 56. mieste, Mike Vallely na 52.

Do semifinále však išli Molec a Zápražný.Marek mal v heate jazdcov ako: Rodil Jr., Daniel Vieira, Igor Golubev, Elton Melonio. Peťo Molec zase týchto: Thaynan Costa, Tomáš Vintr, Arnošt Ceral a Ryo Sejiri. Tu sa už jazdil svetový skateboarding. Toto bola finálová desina: Rodil Jr., Bastien Salabanzi, Maxim Habanec, Tomas Stejskal, Leonardo Spanghero, Arnost Ceral, Kelvin Hoefler, Roger Silva, Daniel Vieira, Tomas Vintr.

V semifinále skončil Marek Zápražný na 19. mieste. Takže aj celkovo na Mysticu zajazdil 19. miesto. Gratulujeme. Peťo Molec si vyjazdil skvelú 13. pozíciu. Medzi svetovou triedou aká na Mystic dorazila je to skvelý výsledok.

To by bolo o našich. Chalani sa držali statočne a ukázali, že sa na Slovensku stále jazdí. Ďakujeme za dobrú reprezentáciu Slovenska na prestížnych pretekoch, akým Mystic sk8 cup určite je. No a nakoniec výsledky zo streetu a aj bowlu a aj na dievčatá nezabudneme. Čoskoro čakaj nabitý fotoreport od Kuba Kríža a Peťa Kubaľáka. Yeah!

Mystic Sk8 Cup 2011 – Praha Street:

1. Kelvin Hoefler BRA
2. Rodil Jr. BRA
3. Tomas Stejskal CZE
4. Maxim Habanec CZE
5. Daniel Vieira BRA
6. Leonardo Spanghero BRA
7. Roger Silva BRA
8. Bastien Salabanzi FRA
9. Arnost Ceral CZE
10. Tomas Vintr CZE

Bowl:

1. Ivan Rivado, ESP
2. Martin Jurášek, CZE
3. Dannie Carlsen, DEN 

Ženy street:

1. Alexis Sablone, USA
2. Leticia Bufoni, BRA
3. Jessica Ferreira, BRA

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!