Česko-slovenský snowboardový film Never Too Late Movie predstavuje oficiálny trailer a termíny premiér
Pondelok 16. Októbra 2017
Autor: Boardlife

0 komentárov

Česko-slovenský snowboardový film Never Too Late Movie predstavuje oficiálny trailer a termíny premiér

Freeride.cz online magazine a Inmove Films prinášajú po dlhej dobe na česko-slovenskú snowboardovú scénu plnometrážny film. Projekt nesúci meno Never Too Late Movie bol natáčaný behom minulej zimnej sezóny a zachytáva snowboarding v podaní top českých a slovenských jazdcov na originálnych lokáciách v Čechách, na Slovensku a v Alpách.

Never Too Late Movie je zároveň prvým snowboardovým projektom v Českej republike, ktorý bol spolufinancovaný pomocou tzv. crowdfundingu. Behom jarnej kampane prispelo na dokončenie filmu cez portál Hithit bezmála 450 ľudí. Autorom to výraznou mierou pomohlo k realizácii projektu a zároveň vyvolalo veľký záujem zo strany verejnosti aj médií. Film bude mať stopáž skoro 40 minút rozdelených do segmentov jednotlivých jazdcov. Čo môžu diváci približne čakať prezrádza oficiálny trailer:

“Myslím, že se diváci můžou těšit na lavinu snowboardových záběrů a že se nebudou ani chvilku nudit. Jak jsme od začátku říkali, v tomhle projektu nám nejde o dokumentární zachycení česko-slovenského snowboardingu, ale o čistou akci. Neuslyšíte tedy žádné “moudré” řeči o propojení s přírodou a podobně… toho tu bylo, je a bude až dost (smích). Prostě se připravte na jeden trik za druhým a my pevně doufáme, že se vám to i díky našláplému soundtracku bude líbit!” hovorí hlavný produkčný filmu Martin Večerka.

A prečo vlastne Never Too Late? “Dost lidí tvrdí, že skvělá doba snowboardingu je dávno za námi. Z části je to určitě pravda, já ale osobně pevně věřím, že to všechno zase půjde hodně nahoru. Když jsme vymýšleli název, tak padl návrh Never Too Late, což dobře vystihuje aktuální situaci na poli snowboardingu, a myslím, že nejen tady u nás. Byl bych strašně rád, kdyby náš film motivoval lidi, aby zvedli zadek a šli jezdit, nebo aby udělali pro snowboarding i něco víc - třeba taky natočili film nebo zorganizovali nějakou akci či realizovali jiný projekt. Skvělý impuls mnozí z nich dali už tím, že náš film podpořili skrz crowdfunding, za což strašně moc děkujeme!”

Slávnostnú premiéru filmu Never Too Late Movie privítá v sobotu 28. októbra Křižíkův pavilon D na Výstavišti Holešovice. Štart akcie je naplánovaný na 20. hodinu a zvýhodnené vstupné je možné zakúpiť na GoOut.cz (http://bit.ly/NTL-Praha-vstupenky). Okrem veľkoplošného premietania filmu Never Too Late Movie sa návštevníci môžu tešiť na výstavu fotografií z natáčania, odovzdávania odmien za podporu v rámci crowdfund kampane, welcome drinky, chill-out zónu, fotostenu, nabité bary a samozrejme divokú afterparty s vystúpením popredných českých DJs.

Premiérová tour potom bude pokračovať v kluboch a kinách ďalších miest. Filmová crew zatiaľ mieri do Plzně, Hradce Králové, Olomouca, Brna, Karlových Varů, Bratislavy, Liberce a Jablunkova u Třince. Tento zoznam ale nemusí byť zďaleka finálny, riešia sa aj ďalšie lokácie.

Hlavná kamera / edit: Filip Jäschke (Inmove Films)
Produkcia: Martin Večerka (Freeride.cz)
Riders: Roman Dlauhý, Dušan Kříž, Zoltán Strcula, Petr Horák, Štěpán Rokos, Lukáš Bendák, Dan Porkert, Ondřej Porkert, Miki Pajer, Honza Nečas, Jakub Šimůnek, Venca Kutil, Ondra Bauer, Darek Bergmann, Petr Marčík

TERMÍNY PREMIÉR*

28.10. Praha / Výstaviště Holešovice
1.11. Plzeň / Papírna
11.11. Hradec Králové / Nãplavka café & music bar
15.11. Olomouc / S-klub
16.11. Brno / Fléda
18.11. Karlovy Vary / Kino Drahomíra (Panasonic)
23.11. Bratislava / Luna Bar
25.11. Liberec / Výzkumák
* ďalšie mesta v riešení

Partneri filmu: Horsefeathers Clothing, Snowboard Zezula, Bataleon, Flow, Vans, Red Bull, Mercedes-Benz, Fujifilm, Nev-Dama, Fomei, Pieps
Partneri premiérové tour: Samosebou.cz,  Jack Daniel's, Excelent

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: never too late strcula

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!