Čo Pele Snowboard Jib Session 2014 pre Harca
Nedeľa 28. Septembra 2014
Autor: Lulla

0 komentárov

Čo Pele Snowboard Jib Session 2014 pre Harca

V sobotu sa na zvolenskom námestí SNP odjazdil ďalší ročník príjemnej úvodnej slovenskej jibovej akcie pod názvom Čo Pele Snowboard Jib Session 2014. Práve táto akcia začína súťažnú snowboardovú sezónu 2014/2015 na Slovensku.

Pre jazdcov bol postavený setup s balkónikom do wallride (pre niektorých aj do rovného railu), rovný rúrový rail a double kink väčšej obtiažnosti. Súťažne sa jazdiť začínalo okolo tretej a registrovaných bolo vyše 38 jazdcov z krajín ako Slovensko, Čechy, Rakúsko, Slovinsko a Chorvátsko. Zajazdiť si prišlo aj 5 báb. Rideri boli rozdelení do troch heatov po ktorých nasledovalo 15. členné finále. Všetko podstatné sa dozviete v reporte.

Popri jibingu prebiehali longboardové a skate súťaže a exhibície, striekali sa graffiti, chilovalo sa, zabávalo a kecalo, predsa len išlo o úvodné stretnutie snowboarderov. Poďme sa pozrieť na výsledky. Do finále sa dostalo týchto pätnásť jazdcov: Paulínyi, Petrík, Ischepp, Langartner, Ballay, Tokarczyk, Dolník, Karolčík, Ferjan, Brziak, Harc, Čonka, Haluška, Kalužák a Tolasz.

Jazdilo sa vyše hodinové finále na hranici možností jazdcov a setupu. Šialené kombinácie, transfery a dokonca aj niekoľko zaujímavých medziprekážkových komb. Viac v pripravovanom videu, fotkách a reporte. Poďme na finálnu trojku. Na treťom mieste skončil poľský, nie len jibový diktátor Piotr Tokarczyk, druhé miesto išlo do Čiech a to Dávidovi Čonkovi. Víťazstvo, časť prize money a vecné ceny od sponzorov bral Slovinec Erik Harc! Za najepšiu babu bola vyhlásená Jenny "Dominika" Králiková. Gratulujeme.

Ešte pridávame výsledky zo sprievodných akcií: Katarína Malenčíková - dance contest, Adam Zvada - dance contest a hippie jump vyhral Braňo Moravčík.

Čo Pele Snowboard Jib Session 2014:

1. Erik Harc (SLO)

2. David Čonka (CZE)

3. Piotr Tokarczyk (POL)

Top baba: Dominika Králiková (SVK)

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: co pele jib sutaz

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!