Pondelok 27. Mája 2013
Autor: Boardlife

0 komentárov

Excelent Mystic Sk8 Cup 2013 sa vracia

Legendárny pretek svetového pohára v skateboardingu sfúkol tento rok na svojej narodeninovej torte 19 sviečok! Tento ročník prebehne po prvý krát v histórii posledný júnový víkend a to v dňoch 28.-30. jún 2013 a opäť v skateparku na ostrove Štvanica v Prahe. Pretek je zaradený do série svetového pohára v skateboardingu – World Cup Skateboarding 2013 (WSC) ako jedna zo šiestich európskych zastávok v sezóne (2x Francúzsko, Estónsko, Česko, Anglicko a Švédsko).

Hlavným partnerom preteku sa stal Excelent 11° a tak vďaka tomu môžeme priniesť najlepších svetových jazdcov priamo z preteku X Games – Street League z nemeckého Mníchova. Praha sa tak behom víkendu stane epicentrom toho najlepšieho zo svetového skateboardingu. Od piatku do nedele budú jazdci súťažiť v disciplínach streetstyle, bowl a best trick o 30.000 USD. Dievčatá súťažia v disciplíne street o 2.500 USD. Pretek sa riadi pravidlami WCS, ktorá zaisťuje rozhodcov, spracovanie výsledkov a započítava ich do priebežného poradia svetového pohára v skateboardingu.

Nové prekážky pre street sú postavené podľa posledných trendov, aby inšpirovaly k výkonom, ktoré posúvajú limity skateboardingu. Street, bowl a tribúny pre divákov sú zastrešené. „Na MSC je pro nás důležitá spokojenost jezdců, což nám pomáhá hostit i ta nejlepší jména světového skateboardingu. Proto stavíme originální streetstyle překážky podle posledních trendů tak, aby inspirovali k výkonům, které posunují limity skateboardingu,“ hovorí Tomáš Rejman, šéf organizačného týmu pretekov a zároveň dodáva, že Excelent Mystic Sk8 Cup je profesionálnymi jazdcami považovaný za prvotriedny svetový pretek a patrí k obľúbeným prázdninovým akciám v Prahe.

Na Excelent Mystic Sk8 Cup 2013 sú zaistení top jazdci z celého sveta, očakávame približne 150 profesionálov z cca 25 krajín. Česko bude reprezentovať 20 najlepších jazdcov kvalifikovaných na základe priebežných výsledkov Českého skateboardového pohára. České publikum bude zvedavé na jazdy Maxima Habanca, víťaza MSC 2010 v disciplíne streetstyle a minuloročného majstra ČR. Ďalej na Tomáša Stejskala, ktorý sa v minulom roku umiestnil na 3. mieste v streetstyle a Martina Juráška, ktorý minule skončil tretí v disciplíne bowl. Nemali by chýbať ani najlepší slovenskí skaters ako Rišo Tury, Marek Zápražný, Braňo Mrváň a ďalší.

V piatok sa ide predkvalifikácia streetstyle pre nekvalifikovaných európskych jazdcov, z tej postupuje 20 jazdcov do sobotnej kvalifikácie. V sobotu sa ide aj kvalifikácia v disciplíne bowl. Semifinále v oboch disciplínach prebehne v nedeľu popoludní. Finále v bowle sa ide v 17 hod. a v streete v 18.30 hod. Závody zakončí divácky obľúbená disciplína best trick, kde sa jazdci snažia odísť tie najnáročnejšie triky. Odovzdávanie cien a prize money bude po 20 hodine.

Pre návštevníkov je okrem pretekov opäť pripravený aj bohatý sprievodný program (reštaurácia s medzinárodnou kuchyňou, bary, stánky so skateboardovým vybavením, živé koncerty) Program sa vracia k punkovým koreňom, ktoré ku skateboardingu patria rovnako ako výstava grafitti, o ktorú sa postará crew z galérie Trafačka. Všetky sprievodné akcie budú umiestnené na lúke v relax zóne, kde bude aj hlavný hudobný program v čele s Jägermeister DJ Stage a Red Bull Tourbus so živými koncertmi. Relax zóna bude prepojená so streetom a bowlom veľkoplošnou obrazovkou, odkiaľ môžu návštevníci sledovať priamy prenos pretekov a zároveň počúvať koncerty kapiel, takže deky a deti os sebou! Závod bude v sobotu a v nedeľu prenášaný live na oficiálnych stránkach www.mysticsk8cup.cz , kde môžete nájsť ďalšie informácie vrátanie predpredaja lístkov a programu.

www.boardlife.sk sa stáva už po druhý krát oficiálny mediálnym partnerom Excelent Mystic Sk8 Cup 2013, na čo sme patrične hrdý, keďže sa jedná o jedinečnú akciu. Pripravujeme pre vás zaujímavé súťaže o lístky a ceny.

Vstupenky za najvýhodnejšiu cenu sú už v predaji
Využite zvýhodnené ceny vstupeniek na Excelent Mystic Sk8 Cup a pri včasnom nákupe ušetríte až 300,- Kč za jednu vstupenku na celý víkend!
Prvé kolo predpredaja lístkov na 3dny!!! (piatok, sobota, nedeľa) iba na www.mysticskateshop.cz si môžete lístok zakúpiť za najlepšiu cenu.

1. vlna predpredaja do 1. júna
Tri dni 350,-

2. vlna predpredaja od 15. júna
Tri dni 450,-

3. vlna predpredaja od 27. júna
Tri dni 550,-

Možnosti objednania lístkov:

1) osobný odber (zákazník si lístok vyzdvihne na predajni v Štěpánské ulici č.37; Praha
2) prevodom (po pripísaní peňazí na náš účet bude lístok odoslaný na udanú adresu v objednávke)
3) dobierkou (pokiaľ bude zákazník chcieť, môžeme lístok alebo lístky zaslať na dobierku).

Program:

Piatok 27. júna
10.00 - 14.00 registrácia a tréning
15.00 - 18.00 street predkvalifikácia európsky riderov
19.00 kapely a DJs

Sobota 28.júna
14.00 street kvalifikácia mužov a žien
17.00 kvalifikácia bowlu
19.00 kapely a DJs

Nedeľa 30. júna
14.00 street semifinále
17.00 finále bowlu
18.30 street finále
20.00 odovzdanie prize money

Viac info aj akreditačný formulár pre jazdcov nájdete na stránkach pretekov – www.mysticsk8cup.cz

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!