Jägermeister a Santa Cruz znova oživili dizajn dosky z 90. rokov
Streda 26. Júna 2024
Autor: PR

0 komentárov

Jägermeister a Santa Cruz znova oživili dizajn dosky z 90. rokov

Zaujímavá kolaborácia medzi Jägermeister a Santa Cruz – legendárnym výrobcom skateboardových dosiek, sa pretavila do štýlovej skate dosky. Pozrite sa ako kultová doska vyzerá a prečítajte si, ako prišlo k jej reedícii.

Po 30 tich rokoch sa skateboarding dočkal znovuedície. Kolekcia Santa Cruz x Jägermeister zahŕňa Jeffov skateboard v retro designe a v rovnakom prevedení aj tričká v čiernej a olivovovo zelenej farbe. Kampaň reedícii skate dosky podporili aj PRO skateri ako napríklad argentínska skaterka Aldana Bertran, ktorú ste mohli vidieť vo videu ako jazdí v londýnskom múzeu. Taktiež Američan Blake Johnson a Nemec Justin Sommer.

Cesta legendy skateboardingu: Napínavá spolupráca medzi Jägermeisterom a Santa Cruz.

Interview s Jeff Kendall, CEO Santa Cruz Skateboards

Čo ťa spája so značkou Jägermeister?
Jeff: Od konca 80-tych rokov som veľkým fanúšikom Jägermeistera. Značka symbolizuje autentickosť, jedinečnosť a samozrejme dobré časy – hodnoty, ktoré sú so skateboardingom spojené. Skateboarding a Jägermeister zdieľajú spoločný zmysel pre rebéliu, robia veci inak, a idú neotrasiteľne  za zábavou a slobodou.

Čo ťa vtedy inšpirovalo k vývoju Jägermeister dosky?
Jeff:
V roku 1990, keď som mal 23 rokov, Jägermeister nebol taký populárny v USA, čo bolo pre mňa lákadlom, ale s niektorými kamarátmi sme z neho urobili náš slávnostný nápoj. Značka a je ikonické prvky, od loga po dizajn a grafiku jeleňa, ma inšpirovali. Logo, sfarbenie a rozloženie je super – a vtedy sme dizajn dosky robili bez oficiálneho schválenia, zostávali sme verní hodnotám rebélie (smiech). Tento dizajn je a vždy bol jeden z mojich obľúbených grafík. Teraz, po 34 rokoch, som neskutočne vďačný a hrdý, že Jägermeister a Santa Cruz spojili sily pre túto spoluprácu. Bolo mi cťou byť pozvaný do Wolfenbüttelu v Nemecku na natáčanie videa – čo mi umožnilo preskúmať korene Jägermeistera. Bolo to trochu surrealistický a absolútny zážitok.

Aký je to pocit mať svoj originálny dizajn z 90. rokov opäť na skateboarde?
Jeff: Je to pocta – prináša trochu ducha 90. rokov, pripomína mi čas, keď som ja a moji priatelia boli blázni do Jägermeistera a ja som mal plnú mrazničku fľašiek. Táto opätovná verzia dosky má originálny tvar a jazdecky príjemnejší concave.

Čo je pre teba na skateboardingu najfascinujúcejšie?
Jeff: Najatraktívnejšia vec na skateboardingu je pre mňa zmysel pre individualitu, slobodu a prejav, ktoré skateboarding umožňuje. Aj keď je oveľa viac akceptovaný, ako to bolo vtedy, keď nastupovala moja generácia, skateboarding má stále prvky rebélie, ktoré ho budú vždy odlišovať od iných „športov“. Je to jedinečná forma sebavyjadrenia a kreativity, ktorá naďalej ovplyvňuje a je ovplyvňovaná generáciami. Bolo to skvelé sledovať progres a evolúciu a zároveň si zachovať ducha, ktorý ma k tomu priťahoval pred 45 rokmi.

Na záver si pozrite video z projektu Jägermeister a Santa Cruz pod názvom THE HUNT, ktoré predstavuje túto kolaboráciu. Príbeh sa odohráva v nemeckom mestečku Wolfenbüttel, odkiaľ pochádza aj samotný bylinný likér Jägermeister. Vo videu uvidíte spomenutých skaterov a skaterku ako aj samotného Jeffa. A ako sa k tejto doske dostať? Sleduj profil @jagermeistersk a dozvieš sa viac.

Viac fotiek, informácií o projekte ale aj ďalšie zaujímavosti nájdeš na internetovej stránke Jägermeistra.

Ako všade, tak aj pri skateboardingu pisrozumom.sk

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: Jägermeister Santa Cruz

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!