Jubilejný 20ty ročník Excelent Mystic Sk8 Cupu vyhral domáci jazdec Martin Pek
Pondelok 07. Júla 2014
Autor: Boardlife

0 komentárov

Svetová skateboardová špička, skvelé výkony a ideálne počasie prilákali tento víkend na ostrov Štvanice cez 15.000 návštevníkov. Konal sa tu jubilejný dvadsiaty ročník svetového závodu v skateboardingu Mystic Sk8 Cup 2014. Ako to všetko na Štvanici dopadlo?!

Pohár pre víťaza v disciplíne street si odniesol domáci jazdec Martin Pek. Na druhom mieste sa umiestnil náš slovenský jazdec Rišo Tury a na treťom mieste skončil minuloročný víťaz Ryo Seriji z Japonska. Víťazstvo v bowle parí Alexovi Sorgente z USA. Medzi ženami obhájila minuloročné víťazstvo Brazílčanka Leticia Bufoni. V unikátnom závode Bowl legends vyhral Christian Hosoi. Jazdci z finálových jázd si medzi sebou rozdelili prize money v celovej výške 35.000 USD (26.000 €).

Tohtoročný Excelent Mystic Sk8 Cup zaznamenal rekordnú návštevnosť a najvyšší počet zahraničných krajín. Celkom 150 jazdcov z 30tich krajín sveta, z Malajzie, J.A.R. Paraguaja, Chile, USA, Brazílie, Austrálie, Japonska, Španielska a ďalších krajín predviedlo cez víkend to najlepšie zo súčasného svetového skateboardingu. Súčasťou závodu bol tiež špeciálny závod „Bowl Legends“ o 5.000 USD s legendami svetového skateboardingu ako Christian Hosoi, Steve Olson a David Hackett. Závod bol rovnako ako v predchádzajúcich rokoch na živo prenášaný na webe prima-cool a extreme.com, tento rok navyše so živým komentárom. Pre divákov na mieste boli rozšírené tribúny, ktoré boli navyše zastrešené. Pre jazdcov bol pripravený kompletne nový street park a upravený bowl. Rozšírená relax zóna ponúkala občerstvenie, stánky so skate produktmi, fingerboard, skimboard a bohatý hudobný program, ktorý v nedeľu večer zakončila skupina Wohnout svojím koncertom. Poháre víťazom predal prvý námestník primátora hlavného mesta Prahy, Jiří Vávra.