Kde sú dnes DC alebo Adio?
Štvrtok 16. Marca 2017
Autor: PR
Foto-video: Footshop
0 komentárov

Kde sú dnes DC alebo Adio?

Kto nemal v dobe okolo prelomu tisícročia v botníku poriadne široké skejtové tenisky, do ktorých sa dalo obuť bez nutnosti rozviazania šnúrok, ten to od módnej polície poriadne schytal.

Občas sa ale stalo, že aj tak nebolo vidieť, čo má kto na nohách, pretože okrem gigantických tenisiek leteli aj podobné nohavice. Tie mali ku slim fit strihu poriadne ďaleko a najväčšia frajerina bola, keď boli tak dlhé, že sa ti trhali o chodník.

Kde ale skončili tie tenisky obrích rozmerov, ktoré zlé jazyky neoznačovali inak ako „chleby“? Posvietili sme si na dve kultové značky – DC a Adio. Tenisiek od Nike alebo adidas nájdeš dnes v obchodoch množstvo, ale kde sú tvoje obľúbené chleby? 

Značka DC bola založená v roku 1994, Adio v roku 1999. Aj keď je značka Adio o päť rokov mladšia, svojmu oponentovi v podobe DC dokázala smelo konkurovať, pretože tenisky oboch značiek boli rovnako nevkusné. Samozrejme z dnešného pohľadu, v svojej dobe šlo o ten najväčší výkvet módneho sveta. Lenže tak rýchlo, ako sa značky dostali na výslnie, z neho aj zmizli. 

Adio spadlo pod značku K2, DC síce pokračuje v produkcii, chleby z ich ponuky však takmer vymizli a nájdeš ich už len v šatníku skalných skejťákov. Btw, ochrannú známku s názvom Adio kúpil Samsung, takže raz si možno budeš môcť kúpiť telefón Adio. Wow, čo by za to deti deväťdesiatych rokov dali. 

A čo ich nahradilo? Tí, čo sú verní tradícii, jazdia v klasických Oldskooloch, množstvo značiek ale prichádza s technológiami, ktoré ti majú uľahčiť jazdenie na tej doske s kolieskami. Pokiaľ si mäkký alebo máš proste rád svoje skejťácke pohodlie, môžeš okrem Vansiek siahnuť napríklad po niečom od Nike, pretože tí to so skejtovými teniskami od dôb založenia divízie Nike SB celkom vedia. 

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!