Lyžiarske strediská vo Vysokých Tatrách lákajú na nové zimné zážitky
Piatok 28. Októbra 2016
Autor: Boardlife

0 komentárov

Lyžiarske strediská vo Vysokých Tatrách lákajú na nové zimné zážitky

Zima v Tatrách bude pestrá na zážitky a Tatranci veria, že aj bohatá na prírodný sneh. Hoci počasie už čo-to predznamenáva, že sa blíži jedno z najkrajších období v roku, lyžiarske strediská v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese spustia snežné delá pravdepodobne v polovičke novembra. Všetko však závisí od klimatických podmienok. Lyžiari majú možnosť ušetriť na svojej lyžovačke a predplatiť si výhodný sezónny skipas Šikovná sezónka už len do 31. októbra.

Zimnú sezónu vo Vysokých Tatrách otvorí 25. novembra najnavštevovanejšia tatranská atrakcia - Tatranský ľadový dóm na Hrebienku. Centrum turistického ruchu sa ocitne v zajatí ľadu a jeho chladné srdce premenia ruky šikovných sochárov na jedinečné umelecké dielo. Téma ľadovej stavby sa tento raz nesie v gotickom štýle s prvkami sklených oltárnych vitráži. Čarovnú atmosféru podčiarknu aj tóny vážnej hudby.

Návštevníci a lyžiari si okrem známych eventov a atrakcií ako sú Tatry Ice Master, Snežné psy, Snehuliaci na Skalnatom plese, Audi Ski aréna so slalomovou časomierou, sánkovačka na Hrebienku, Sky of Stars dinner, užijú i Fresh Track. Skorú rannú lyžovačku na čerstvo upravených zjazdovkách ponúkajú okrem Tatranskej Lomnice už aj svahy veľkorysého Soliska.

Lyžiarskym strediskám na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici pribudnú nové detské vleky Junior (80 m) na časti zjazdovky Interski a tiež na zjazdovke Buková hora (150 m). Malí lyžiari si v oboch strediskách vyskúšajú prvé oblúčiky na nových tematizovaných slalomových tratiach. Extra zábavu po lyžovačke ponúka aj tento rok týždenný aprés-ski program. Počas decembra si v Tatranskej Lomnici pripomínajú 75. výročie od spustenia druhého úseku visutej lanovej dráhy zo Skalnatého plesa na Lomnický štít. Spomínaný úsek bol pre verejnosť sprístupnený prvýkrát 19. decembra 1941. Stredisko pripravuje v tejto súvislosti zaujímavé aktivity, ktoré budú predstavené postupne.

Štrbské Pleso nadobúda charakter tréningového strediska. Prevádzkovatelia tu vytvárajú lepšie podmienky pre profesionálnych lyžiarov z okolitých krajín, ktorí tu s obľubou trénujú už od skorých ranných hodín. Športovci z lyžiarskych klubov budú využívať svahy Interski a časť zjazdovky Solisko. V spodnej časti Turistickej zjazdovky sa myslí na fanúšikov snoubordingu. V časti snowparku K2 pribudne nová zábavná FUN zóna pre najmenších.

Bezpečnosť a poriadok na zjazdovkách v Tatranskej Lomnici je v rukách pracovníkov skipatroly. Tá rieši problémy na zjazdovkách vrátane kontroly bezpečnostných prvkov na lyžiarskych tratiach, označuje FUN zónu, pripravuje stavbu slalomovej trate AUDI arény, okrem toho poskytuje súčinnosť HZS pri úrazoch ako aj uzatvára zjazdovky. Zmeny v strediskách Štrbské Pleso a Tatranská Lomnica čakajú túto sezónu i skialpinistov. Nové informačné tabule s bezpečnostnými pokynmi im upresnia možnosti pohybu a zdržiavania sa na zjazdovkách. Skialpinistov pri vstupe na zjazdovku upozornenia vývesky a mapky s informáciami kde, ako a kedy sa pohybovať po zjazdovke. Tzn. vpravo mimo vytýčených zjazdoviek a po okraji lyžiarskej trate. Trasu skialpinistov v teréne usmernia označené tabule.

Tradičná gastronomická Tatranská večera zážitkov na Štarte obohatila tento rok svoj program o novinku - luxusnú vínnu degustáciu. Z Tatranskej Lomnice do výšky 1 173 m n.m. vyvezie milovníkov dobrého jedla na tento kulinársky špeciál netradičný taxík - ratrak Grand snow taxi. Redizajnom prejde do začiatku zimnej sezóny aj prevádzka Old Štart Burger na medzistanici Štart, ktorá pod novým názvom Retro Station Restaurant chystá širšiu ponuku jedálneho lístka a atraktívnejšiu terasu s vysunutým grilom a areálom určeným pre detského klienta. V Starom Smokovci za Grandhotelom plánujú spustiť pred Vianocami novú podnikovú predajňu s degustačným barom ovocných destilátov.

Zlepšenie komfortu v podobe nových izieb Classic plánuje aj historický Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici****. Jeho pôvodných 54 štandardných izieb prechádza celkovou rekonštrukciou, vďaka ktorej historická legenda Tatier znovu zažiari noblesou a eleganciou. Ďalšie nové izby v klasickom secesnom štýle budú k dispozícii v polovici decembra.

Z dôvodu pravidelnej jesennej technickej údržby sa od začiatku novembra mení v horských strediskách prevádzková doba lanoviek. Horské strediská v Tatranskej Lomnici, v Starom Smokovci a na Štrbskom Plese odporúčajú návštevníkom preveriť si informácie o prevádzke lanoviek na www.vt.sk

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: tmr strbske pleso

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!