Máj bude patriť Wakeporningu a Skateporningu!
Piatok 01. Mája 2015
Autor: PR

0 komentárov

Máj bude patriť Wakeporningu a Skateporningu!

Wakeporning a Skateporning nie sú názvy nových extrémnych športov. Ide o dva unikátne projekty z dielne LIP Production. Tieto dokumenty uvidia v máji diváci v rámci premiérovej tour na Slovensku, Česku i v Poľsku.

Wakeporning nadväzuje na úspešnú sériu extrémnych filmov s názvom Snowporning. Tentokrát sa partia top českých jazdcov vydala na cestu po európskych jazerách a natočila to najlepšie z tuzemského wakeboardingu. V približne štyridsať-minútovej snímke uvidíte Marka Zacha, Jaroslava Pelíška, Zdenka Ševčíka, Čestmíra Procházku, Jakuba Zálejského a ďalšie hviezdy tohto rýchlo sa rozvíjajúceho a čoraz populárnejšieho športu. O atraktívne spracovanie a kvalitný divácky zážitok sa postaral režisér Radek Karkys, úspešný tvorca extrémnych dokumentov a videoklipov pre popredných českých interpretov.

Skateporning je skateboardový dokument autora Martina "Boba" Hausnera. Dva roky strávil zaznamenávaním všetkých dostupných foriem a podôb tohto fascinujúceho športu a životného štýlu. Snímkou ​​Vás prevedie partia progresívnych českých jazdcov, ako Martin Pek, Tomáš Javůrek, Maxim Habanec, Karel Raichl, Matyáš Volek, Michal Suchopár, Pavel Fořtík, ale aj americký pro rider Tyler Hendley. S kamerou zavítali do Francúzska, Nemecka, Poľska, Bulharska, Slovenska a priviezli poriadnu porciu súčasného českého skateboardingu.

Obe snímky sa predstavia na spoločnej česko-slovensko-poľskej tour s názvom LIFE IS PORNO PREMIERE TOUR. Prebehne v piatich mestách a štyroch wakeparkoch. Diváci sa môžu tešiť na tvorcov, jazdcov, top českých DJ'S a na niektorých miestach aj na prekvapivé tématickej exhibície.

Všetky informácie nájdete na facebook udalosti: https://www.facebook.com/events/1646652328896087

Trailer filmu Wakeporning: Slovenské premiéry českého filmu Wakeporning sa blížia!

Trailer filmu Skateporning: Skateporning premiéruje v Bratislave 

Dátumy a mestá:

29.4. Kladno
2.5. Těrlicko
6.5. Brno
13.5. Bratislava (Ateliér Babylon)
16.5. Wake Merkúr
22.5. Košice (T-klub)
29.5. Stráž
5.6. Praha
11.6. Varšava

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!