Medzinárodní jazdci na Grand Prix Beroun 2017 + interview Rišo Tury
Piatok 16. Júna 2017
Autor: Boardlife

0 komentárov

Medzinárodní jazdci na Grand Prix Beroun 2017 + interview Rišo Tury

Kto všetko sa chystá na Grand Prix Beroun 2017, ktorý vypukne už onedlho?

SCOTT DECENZO (KANADA)

Kanaďan Scott Decenzo, spoločne so svojím bratom Ryanom Decenzom patrí medzi najlepších skateboarderov sveta a jedná sa o jeho prvúí návštevu Českej republiky. GrandPrix Beroun 2017 je jediným pretekom v strednej Európe, ktorého sa táto skateboardová superstar v roku 2017 zúčastní.

KECHAUD JOHNSON (USA)

Ke'chaud Johnson je jedním z velmi zajímavých a progresivních jezdců, pocházejících z USA. Jeho přednostmi je hlavně rychlost, ve které předvádí ty nejnáročnější triky. Kechaud Johnson právě pro tuto vlastnost bývá jedním z nejoblíbenějších jezdců všech závodů, kterých se účastní.

SIERRA FELLERS (USA)

Sierra Fellers - jeden z absolútne najznámejších profesionálnych skateboarderov sveta. Tento jazdec je stelesnením štýlu, ladnosti a dobré nálady. Pre jeho bezprostrednú povahu a neuveriteľne krásny štýl jazdenia je obľúbeným jazdcom státisícov detí a skaterov po celom svete.

MAXIM KRUGLOV (RUSKO)

Absolútna špička európskeho skateboardingu. Maxim Kruglov je profesionálnym jazdcom nie len na skateboarde, ale aj na snowboarde a wakeboarde. Tento talentovaný jazdec je v Rusku doslova superstar v oblasti extrémnych športov a zároveň držiteľ 4. miesta z GrandPrix Beroun 2016.

BRANDON VALJALO (JUHOAFRICKÁ REPUBLIKA)

Brandon Valjalo je 18-ročný profesionálny skater z Johannesburgu, v Juhoafrickej republike. Je majstrom Juhoafrickej republiky v skateboardingu a momentálnym šampiónom obrovského medzinárodného preteku ULTIMATE X, každoročne sa konajúceho v Kapskom Meste.  Jeden z favoritov na najvyššie umiestnenie na tohtoročnom GrandPrix Beroun 2017.

LUIZ NETO (BRAZÍLIA)

Luiz Neto, pôvodom z Florianopolis v Brazílii je držiteľom striebornej medaile z jedného z predchádzajúcich ročníkov GrandPrix Beroun, aj napriek veku je tento jazdec pravidelným účastníkom finále väčšiny pretekov Svetového pohára a ďalších medzinárodných pretekov. Jeden z favoritov na medailové pozície.

RYO SEJIRI (JAPONSKO)

Ďalší z držiteľov striebornej medaile z predchádzajúcich ročníkov GrandPrix Beroun a jeden z najladnejších skateboarderov novodobé histórie. Jeho štýl je nenapodobiteľný, ba až neuveriteľný. Ryo Sejiri je pravidelným účastníkom finále pretekov všetkých veľkostí a svoje triky ukáže na GrandPrix Beroun 2017 po 4 ročnej odmlke.

Program:

Piatok, 23. 6. 2017 - oficiálny tréning a otvorenie areálu pre verejnosť
* 13:00 – 21:00 Oficiálny tréning pretekárov všetkých kategórií
* 21:00 - Uzatvorenie areálu

Sobota,24. 6. 2017 - GRANDPRIX BEROUN 2017 - hlavný pretek
* 08:30 – 11:00 Pretek kategórie AM
* 12:30 – 15:00 Kvalifikácia kategórie PRO - hlavný pretekV rámci svého vystoupení zahraje Marpo také ých návštěvníků. Fakt, že TroubleGang vystoupí právě na GrandPrix Beroun je důvodem
* 15:00 - 17:00 Semifinále kategórie PRO
* 17:00 - 18:00 Finále kategórie PRO (prenos do TV)
* 18:00 - 18:30 Best Trick contest (prenos do TV)

RIŠO TURY (Slovensko): vicemajster série Svetového pohára v skateboardingu pre rok 2016

1. Ako si sa pripravoval na túto sezónu a kde? 

Príprava na sezónu 2017 začala až od februára, pretože koncom minulého roku  som musel podstúpiť operáciu zápästia a cely január som  nemohol jazdiť a potom  následne som mal rehabilitácie a začal pomaličky naplno skejtovať plávať a posilňovať a pred pár dňami som sa vrátil z Barcelony kde som  bol trénovať na tento rok v jednom najlepšom  skateparku v Európe.

2. Venuješ špeciálnu prípravu na akciu GrandPrix Beroun 2017 a ako sa cítiš pred „domácim“ publikom?

Čo sa týka prípravy tak určite ako každý rok pred súťažou si budem chcieť na jazdiť niektoré triky priamo v Berounskom skateparku a atmosféra je tam vždy super ako každý rok tým, že sa tam príde pozrieť kopec mojich kamarátov zo Slovenska a Česka ako na iné zahraničné súťaže o to je to viac lepšie.

3. Aké máš ciele a aké vidíš šance na tomto ročníku Svetového pohára?

Ak by sa to podarilo chcel by som  sa skúsiť umiestniť v top 3 ale uvidíme v daný deň  ako to pôjde ale šanca by tam bola ale necháme sa prekvapiť ako to ešte celé dopadne.

4. V čom je pre tebe GrandPrix Beroun špecifický a prečo láka tých najlepších skateboarderov sveta?

Ja si myslím, že tou atmosférou čo tam je pretože je to úplne iná priateľská atmosféra a zážitky ako na niektorých európskych súťažiach či už tým prostredím alebo ľuďmi ktorí tam sú a určite si myslím, že diváci a jazdci sú vďační tomu, že táto súťaž sa stala tradíciou a tým..

5. Akého zahraničného úspechu si vo svojej kariére vážiš zatiaľ najviac a prečo?

Určite 3 miesto v World Cup Skateboarding za minulý rok a napríklad prvé miesto na Amsterdamn open, 4 miesto na Fise world v Montpellier alebo 1 miesto a best trcik na X-Mas jam v Trondheim.

6. Prezradíš nám mená  najväčších súperov, ktorí môžu v Berouně 24.6. súperiť o medaile?

Okrem domácej špičky určite Ivan Monteiro, Vincent Milou, jazdci z Ruska, a množstvo ďalších jazdcov a ako každý rok to bude dosť našlapnuté.

7. Čoho by si chcel vo svojej športovej kariére dosiahnuť a čo je tvojim pomyselným cieľom?

Mojím cieľom je najmä skateboardovať najdlhšie ako to len pôjde a raz by som sa chcel stať profíkom a tiež by som sa chcel pokúsiť dostať na Olympijské hry v Tokiu v roku 2020.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: sutaz skate beroun tury

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!