Mystic Sk8 Cup 2017 sa nezadržateľne blíži
Sobota 13. Mája 2017
Autor: Boardlife

0 komentárov

Mystic Sk8 Cup 2017 sa nezadržateľne blíži

Mystic Sk8 Cup sa stal za svojich 23 rokov existencie historicky najdlhšie fungujúcim ale aj najväčším skate pretekom v Európe. Je tomu tak, lebo perfektný skatepark, atmosféra pretekov, špičkový hudobný program, výberová kuchyňa a mágia mesta Praha priťahujú profesionálnych skaterov z celého sveta. Medzinárodný skate pretek Mystic Sk8 Cup 2017 sa uskutoční počas prvého prázdninového víkendu 30.6. - 2.7. 2017 v Mystic skateparku na ostrove Štvanica v Prahe.

Top skateri z celého sveta sa stretnú s domácou skate špičkou v disciplínach streetstyle, bowl a best trick. Víťazi si rozdelia prize money 800.000 Kč (33.000 dolárov). Vo všetky tri večery budú na hlavnom stage živé koncerty a Djs. V piatok vystúpi metalcore formácia The Devil Wears Prada (USA), v sobotu sa ostrvo rozhúpe s Delinqiuent Habits (USA) a záverečný nedeľný koncert bude patriť legende hardcore punku kapele MadBall.

Preteky

Približne 150 pro jazdcov z cca 25 krajín sveta bude pretekať od piatku do nedele v troch disciplínach a pre dievčatá je pripravený pretek v streetstyle. Piatok odštartuje predkvalifikácia streetstyle pre európskych riderov. V sobotu sa jazdí kvalifikácia streetstyle, z tej postúpi 29 jazdcov do nedeľného semifinále. Minuloročný víťaz ide priamo do finále. V sobotu sa tiež ide kvalifikácia v bowle. Finále oboch disciplín bude v nedeľu popoludní. Preteky zakončí disciplína best trick v ktorej si jazdci v skateparku vyberú prekážku na ktorej skúsia odjazdiť tie najnáročnejšie triky. Odovzdávanie cien a prize money je naplánované na 20:00. Preteky hodnotí Association of International Skateboarders, ktorá zaisťuje rozhodcov a spracováva výsledky.

Relax zóna

K Mystic skateparku parí priľahlá trávnatá plocha so stromami a brehom Vltavy, kde sa tradične otvorí tzv. Relax zóna, ktorá ponúkne skvele ozvučený hudobný stage. Tam v piatok vystúpia metalcore kapela z USA - The Devil Wears Prada, v sobotu to budú Delinqiuent Habits a v nedeľu taktiež ďalšia kapela z USA a to legenda hardcore MadBall, ktorá je na scéne vyše 30 rokov. Živé koncerty po desiatej hodine večernej vystriedajú Djs.

Okrem hudobného programu môžu návštevníci vyskúšať obratnosť prstov vo fingerboardingu, skĺznuť sa na skimboarde, alebo len ležať v tráve a sledovať na veľkoplošnej obrazovke živý prenos z pretekov. Festivalovú náladu doplnia reštaurácie, stánky s občerstvením a bary. Samozrejmosťou sú obchody so skate vybavením a oblečením.

Živý prenos

Pretek bude v sobotu a v nedeľu prenášaný naživo na stránkach www.prima-cool.cz a to v rátane komentára určeného len pre živý prenos, ktorý v angličtine sprostredkuje detaily o jazdcoch a priebehu akcie.

Predpredaj vstupeniek na goout.cz

Ďalšie info nájdete na https://www.facebook.com/MysticSk8Cup/ alebo na webe http://www.mysticsk8cup.cz/

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: mystic

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!