Na Mystic Sk8 Cup-e 2017 sa predstaví množstvo špičkových jazdcov
Piatok 16. Júna 2017
Autor: Boardlife

0 komentárov

Na Mystic Sk8 Cup-e 2017 sa predstaví množstvo špičkových jazdcov

Prvý prázdninový víkend zažije Mystic skatepark na pražskom ostrove štvanica ďalší ročník legendárneho medzinárodného skate preteku Mystic Sk8 Cup 2017. Ako tradícia káže, okrem domácej špičky zastúpenej Maximom Habancom, Martinom Pekom, alebo Rišom Turym zo Slovenska, sa pretekov zúčastní aj široké spektrum pretekárov zo zahraničia. Na koho sa môžete tešiť?

Austen Seaholm (USA)

Tradičný účastník a niekoľkonásobný víťaz Mystic Skate Cupu sa znova vracia. Rodák z kalifornského Anaheimu miluje hiphop a okrem skate videí sa objavil aj v hiphopových klipoch.

Ke´chaud Johnson (USA)

Dallas nie je mecca skateboardingu, na rozdiel od Kalifornie či Brazílie, ale Ke´chaud Johnson je dôkazom toho, že nezáleží na tom, kde sa narodíš, ale akú energiu vložíš do toho, čo robíš. Tento streetový špecialista patrí vo svojich 29 rokoch k starším skaterom, ale vďaka svojmu štýlu môžeme očakávať, že výrazne prehovorí do konečného poradia pretekov.

Jon Cosentino (CAN)

Rodák z kanadského Toronta je vo svojich 22 rokoch na vrchole kariéry, hlavne v disciplíne street patrí k k svetovej špičke.

Brandon Valjalo (JAR)

18. ročný juhoafrický skateboardista s prezývkou Simba žije posledných pár rokov v Los Angeles, kde sa venuje pilovaniu svojho jedinečného štýlu.

Mark Issa (Spojené arabské emiráty)

Mark Issa je libanonský rodák reprezentujúci Spojené arabské emiráty a momentálne žije a študuje v Barcelone, meste ktoré je známe svojím výnimočným street – skateovými spotmi. Zúčastňuje sa Svetového pohára, ale na Mysticu bude po prvý krát.

Luiz Neto (Brazília)

Popredný brazílsky skater zo Santa Catariny zbiera jeden úspech za druhým ako na domácej pôde, tak aj na medzinárodných pretekoch. Jeho štýl je k videniu v množstve videí a hlavne brazílske skate médiá oceňujú jeho široké spektrum trikov a skejtových zručností.

Benjamin Garcia (Francúzsko)

Pokiaľ vás zaujíma, kto má vo francúzskom meste Bordeaux na svedomí ojazdené zábradlia, ohobľované schody a betónové prvky, môžete si byť istí, že za tým stojí Benjamin Garcia. Ten sa skateboardingu venuje od svojich šiestich rokov a ako sám hovorí, nevynechá jedinú príležitosť poriadne si zajazdiť. Uvidíme ako si poradí so štvanickým streetom.

Max Kruglov (Rusko)

Rodák z Petrohradu si do svojich 12tich rokov myslel, že bude futbalistom. Potom však objavil skateboard, ktorý mu učaroval. V 15. rokoch dostal od rodičov svoju prvú kvalitnú dosku a od tej doby nežije pre nič iného, než pre skateboarding.

Vinicius Santos (Brazília)

Vinicius pochádza zo štyroch detí, narodil sa v Sao Paulo a skejtuje od nepamäti. Ako sám hovorí, že je skateboarderom si uvedomil v roku 2007 a od tej doby sa snaží tvrdo pracovať na svojom štýle. Jeho najobľúbenejším trikom je Switch back tail a pokiaľ nejazdí, venuje sa natáčaniu a editovaniu videí.

Lucas Alves (Brazília)

Ďalší jazdec z legendárnej brazílskej skejtovej školy pochádza z Curritiby a špecializuje sa na street a jazdu v skateparkoch. Má veľkú zásobu flipov, hard-flipů a trikov odídených na switch, niekoľkokrát sa objavil na titulných stranách brazílskych a amerických skejtových magazínov.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: mystic

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!