Utorok 24. Mája 2011
Autor: Kristián

0 komentárov

Na oficiálnom otvorení skalického skateparku zajazdil najviac Braňo Mrváň

Dnes, teda v sobotu 21. mája sa oficiálne otváral novučičký skatepark v meste Skalica. Ako skatepark vyzerá si môžete pozrieť v správe a aj v Spot Checku u nás. Oficiálnej otváračky sa zúčastnilo viacero jazdcov zo Slovenska, ale najmä z Čiech, teda skorej Moravy.

Medzi našimi to boli lokál René Fišer, Braňo Mrváň, Tomáš Hofbauer, Peter Mercell, Riči Eliáš, Marek Janoušek a ďalší, dokopy vyše 26 registrovaných jazdcov. Okrem skaterov prišli oficiálnu otváračku podporiť aj bikeri, ktorých sa tu zišlo neúrekom.

Po príhovore zástupcu primátora Skalice sa začalo jazdiť. Prvé dve hodinky sa jazdilo voľne, následne sa prešlo na minútové jazdy všetkých jazdcov. Do finále však postupovalo 7 najlepších. Jazdil sa hlavne centrálny funbox.

Finálová sedmička si to taktiež rozdala na minútové kolá. Z nich do superfináále postupovali traja najlepší Mrváň, Houka a Náleva. Trojica mala potom zase čas na svoje triky. Kvalita skateboaridngu bola vo finále na vysokej úrovni. Najlepšie však zajazdil Braňo Mrváň (Kill, Fallen, Snowbitch), ktorý vo svojej nadupanej jazde pokazil len záverečný trik. A to je po celodennom jazdení veľká vec. Bo finále sa ešte odjazdil Best Trick, v ktorom si prvenstvo vyflipoval Riči Eliáš (Suriva) za nádherný Fs flip cez rail. A taktiež Best Trick vyhral Lukáš Marada za Backflip v mini. Najlepším jazdcom do 15 rokov bol Vojta Hála (CZ).

Popri jazdení vyhrávala muzika, svietilo slnko, dať ste si mohli skvelú kuraciu cigánsku, pivo a kofolu. Jazdci boli spokojní s krásnym novým skateparkom v Skalici. Report, fotky, video a aj 3 triky krát 3 pokusy s Peťom Mercellom už čoskoro iba u nás.

1. Braňo Mrváň (Kill, Fallen, Snowbitch.cz)
2. Jiri Houka (Freestylesport.cz) (CZ)
3. Tomáš Náleva (CZ)
BT: Riči Eliáš (Suriva)
BT2: Lukáš Marada (CZ)
Top do 15: Vojta Hála (CZ)

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!