Na Staline sa chystá finále Red Bull Skate Arcade
Streda 09. Júla 2014
Autor: Red Bull

0 komentárov

Na Staline sa chystá finále Red Bull Skate Arcade

Česko-slovenské finále Red Bull Skate Arcade sa pôjde v sobotu 19.7. na legendárnom pražskom spote. Sledujte ďalšie informácie.

Osem týždňov prešlo ako voda, osem trikov v podaní jedného z najlepších domácich jazdcov Maxima Habanca uvidelo svetlo sveta. Pre najlepších 20 skaterov z Čiech a 20 skaterov zo Slovenska, ktorí triky zašli štýlovo a na zaujímavých lokáciách, je pripravené na sobotu 19. júla česko-slovenské finále na legendárnom Staline v Prahe.

Facebook event Red Bull Skate Arcade Finále v Prahe.

Vo štvrtok 3.7. bol zverejnený posledný trik a o týždeň neskôr celá webová časť súťaže Red Bull Skate Arcade končí. Z videí od jazdcov, ktorí prešli všetkými ôsmimi levelmi, bude z každej krajiny na pražské finále pozvaných 20 jazdcov- a to 10 podľa počtu bodov z webovej časti a 10 podľa hodnotenia poroty. 

Preteky sa pôjdu pre obe krajiny spoločne, preto budú po ich skončení vyhlásení nielen prví traja, ale aj najlepší Čech a najlepší Slovák, ktorí pôjdu na svetové finále do Barcelony.

Red Bull Skate Arcade skatepark bude otvorený aj pre verejnosť.

Podoba skateparku je už na papieri, ale zatiaľ zostáva zahalená rúškom tajomstva. „Můžu prozradit, že jsme se při jejím navrhování inspirovali světoznámými spoty, jakými jsou například Lockwood school a Beverly High v Los Angeles, Pier 7, China banks a Hubba hideout v San Franciscu nebo Macba v Barceloně,“ hovorí spolutvorca trate Maxim Habanec.

Red Bull Skate Arcade skatepark bude otvorený nielen pre pretekárov, ale aj pre verejnosť, ktorá ho bude mať možnosť otestovať v deň pretekov pred zahájením tréningu pre finalistov.

Systém pretekov je nasledujúci:

  • Level 1 – 40 jazdcov je rozdelených do 10 skupín po 4 ľuďoch, každá skupina zajazdí jam session v dĺžke 5 minút. Pri bodovaní sa kladie dôraz na využitie prekážok, štýl, celkový dojem, obtiažnosť a tiež „Bonus za legendárne triky“, ktoré budú pri každom spote vypísané na ceduli. Z Levelu 1 postupuje 20 jazdcov.

  • Level 2 – 20 jazdcov rozdelených do 5 skupín po 4 ľudoch, každá skupina zajazdí jam session v dĺžke 6 minút. Hodnotiť sa bude obtiažnosť trikov, u každého jazdca budú vybrané 3 top triky a za ne mu budú sčítané body. Aj tu bude „Bonus za legendárne triky“. Z levelu 2 postupuje 10 jazdcov.

  • Level 3 – 10 jazdcov v dvoch skupinách po 5 ľuďoch, každá skupina zajazdí 12 minutovú jam session + last trick. Každému z jazdcov sa bude bodovať každý trik, nebude chýbať ani „Bonus za legendárne triky“. Z levelu 3 potom bude konečné poradie pretekov.

Ako hlavná výhra je cesta na svetové finále Red Bull Skate Arcade, ktoré sa pôjde 13. septembra v Barcelone a kam postúpia dvaja jazdci z česko-slovenského finále, najlepší rider z Čiech a najlepší rider zo Slovenska. A pokiaľ sa im podarí poraziť svojich súperov aj v Barcelone, môžu sa tešiť na cestu do kolísky skateboardingu, Kalifornie.

Red Bull Skate Arcade. Finále Praha – Stalin. Sobota 19. júla.

Program:

12:00 – 14:00 verejný tréning
14:00 – 16:00 tréning pre finalistov
16:00 hlavné preteky
18:30 vyhlásenie víťazov
19:30 afterparty – MINI beach bar, Žluté lázně

Všetky ďalšie informácie a videá nájdeš na redbull.sk/skatearcade.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!