Najhoršie tenisky na skate!
Streda 25. Januára 2017
Autor: PR
Foto-video: Footshop
0 komentárov

Najhoršie tenisky na skate!

Sú na svete tenisky, v ktorých sa neskejtuje úplne najlepšie, niektorým to ale kvôli ich nadčasovému designu odpustíme. Lenže potom sú tiež tenisky, ktoré sú síce tak nadčasové, že by ich mohol obuť Robocop a nikomu by to na filmovom plátne nepripadalo divné, ale na skejt to nie je to pravé.

Rozhodne to nemusia byť vyslovene zlé tenisky, ale skejtovať v nich by sa dalo prirovnať k chôdzi po rozpálených uhlíkoch. Pokiaľ si fakír, potom nemáš problém, v opačnom prípade to ale nepredstavuje vrchol pyramídy telesných pôžitkov. Hovoríme hlavne o basketových teniskách. Výnimkou sú napríklad Jordany jednotky, ktoré okolo milénia celkom frčali aj na skejte, čo mal na svedomí ale skôr ich design než skejtové kvality. 

Takmer nemožné je ale jazdenie na doske v Nike Air Foamposite – basketbalových teniskách, ktorých zvršok je tvorený špeciálnym materiálom, ktorý je inšpirovaný krovkami chrobákov. A stačí jednoduchá dedukcia, aby si zistil, že to na skejt nebude úplne ono. Chrobáky na ňom predsa tiež nejazdia.

Aj Foamposity sú ale na skejt ako robené, keď ich porovnáš s modelom Kobe II od adidasu. Je to asi ako jazdenie v drevákoch. Je možné, že si v drevákoch tiež ešte nešiel, každopádne pokiaľ nemáš fantáziu na úrovni decka v prenatálnom štádiu vývoja, asi si dokážeš predstaviť, aké to je. 

Je ti asi jasné, že s basketovými teniskami tie kickflipy a olliečka len tak lietať nebudú. Výnimkou sú napríklad Conversky, ktoré sa zrodili ako basketová topánka, dnes už ich ale stretneš tak maximálne na hráčoch, ktorí sú notorickými strážcami striedačky, pretože sa z nich stala lifestylová teniska, ktorá je ale obľúbená aj v skejťáckych kruhoch. Podobné je to aj s teniskami, ktoré boli pôvodne určené na futsal, napríklad modely ako Samba od adidasu alebo Club C od Reeboku. 

Doba, keď si sa musel uspokojiť s chlebmi v štýle DC alebo Adio je preč, dnes máš na výber z obrovskej palety všemožných tenisiek, s ktorými to ollie proste vykrútiš, či chceš, alebo nie!

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!